Jesteśmy miłośnikami buldogów i mopsów, załogą działającą na ich rzecz, Załogą Bulldoga. Jako Fundacja istniejemy od 2014 roku, ratujemy psy, których los nie oszczędzał, edukujemy społeczeństwo w kwestii adopcji, zakupu oraz opieki nad psami, walczymy z bezdomnością zwierząt oraz ich złym traktowaniem. Jednym z głównych celów funkcjonowania Załogi Bulldoga jest walka z pseudohodowlami, likwidacja ich. Nigdy nie wykupujemy psów z takich miejsc, ponieważ uważamy to za wsparcie ich działalności.

W ciągu ponad 3 letniej działalności, na nasz załogowy pokład, przyjęliśmy 409 psów: odebranych z pseudohodowli, przejętych w ramach interwencji, oddanych z domów przez właścicieli, przekazane ze schronisk, porzucone.

Każde uratowane psie życie jest naszym ogromnym sukcesem. Psy, które trafiają do naszej Fundacji przebywają w domach tymczasowych, gdzie są diagnozowane, leczone, sterylizowane/kastrowane i socjalizowane. Po pobycie w domu tymczasowym trafiają do domów stałych. Fundacja prowadzi Forum, na którym każdy z uratowanych przez nas psów ma prowadzony swój oddzielny wątek. Po adopcji wątek psa obowiązkowo prowadzi dom stały czworonoga.

Większość psów przebywających na naszym pokładzie to dorosłe lub starsze psy po przejściach. Jednak do Fundacji trafiają także szczeniaki, którym często nikt nie daje nadziei. Dbamy o to, by były skonsultowane u najlepszych specjalistów, zawsze walcząc do końca, jeśli istnieje choćby najmniejsza szansa na ich ratunek. Oprócz zabiegów sterylizacji/kastracji czy operacji ratujących życie, staramy się także poddawać psy zabiegom poprawiającym komfort ich codziennego funkcjonowania, takich jak np. skrócenie podniebienia miękkiego.

Poza kosztami leczenia podopiecznych, musimy pokrywać stałe koszty działalności m.in. obsługi księgowej, opłat pocztowych i telefonicznych. Ponadto, cztery psy przebywające na naszym pokładzie, znajduje się w hotelach u behawiorystów, z uwagi na konieczność poddania ich specjalistycznej terapii behawioralnej przygotowującej do adopcji. Comiesięczny koszt pobytu psów w hotelach wynosi około 2 tysięcy złotych. Kolejnym finansowym obciążeniem dla Fundacji jest pomoc domom fundacyjnym, czyli domom stałym, w których przebywają psy przewlekle chore. Domy te mają możliwość otrzymania naszego wsparcia w opłacaniu kosztów leczenia psów.

Jedynym źródłem naszych dochodów są darowizny. Nie pobieramy dotacji publicznych, nie można jeszcze oddawać na nas 1% podatku. Publikujemy nasze rozliczenia finansowe. Są one transparentne, co miesiąc wyciąg bankowy pojawia się na Forum Fundacji oraz na fanpejdżu na FB.

Celem tej zbiórki jest opłacenie bieżących kosztów leczenia naszych podopiecznych.  Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej działalności, do zapoznania się z metamorfozami psich załogantów na Forum Fundacji. Na pokładzie Załogi znajduje się obecnie 14 podopiecznych m.in: Negri, Thelma, Hopka, Fibi, Gizmo, Coffee i Edziu.

W imieniu naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy najdrobniejszą wpłatą zdecydują się wesprzeć nasze działania! 

Wszystkich zainteresowanych działalnością Fundacji zapraszamy na: Forum Fundacji: http://www.forum.zalogabulldoga.org/index.php nasz profil na FB: https://www.facebook.com/zalogabulldoga/


Komentarze

 • Patrycja i Fionka - awatar

  Patrycja i Fionka

  16.02.18
  16.02.18

  3maj sie FIBI :(

  • Załoga Bulldoga - awatar

   Załoga Bulldoga - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   Dziękujemy serdecznie za wsparcie! Zapraszamy do śledzenia losów Fibi na naszym Forum.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.02.18
  15.02.18

  Na leczenie FIBI :)

  • Załoga Bulldoga - awatar

   Załoga Bulldoga - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   Bardzo dziękujemy!!!

 • Dominika Korszeń - awatar

  Dominika Korszeń

  15.02.18
  15.02.18

  Choć niewiele ale zawsze coś 😘

  • Załoga Bulldoga - awatar

   Załoga Bulldoga - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   Serdecznie dziękujemy!!!

 • DARIA - awatar

  DARIA

  15.02.18
  15.02.18

  Trzymam kciuki za FIBI

  • Załoga Bulldoga - awatar

   Załoga Bulldoga - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   Dziękujemy za wsparcie i kciuki za Fibi!

 • Zwą Mnie Jaro - awatar

  Zwą Mnie Jaro

  15.02.18
  15.02.18

  Proszę przeznaczcie na dzielna Fibi. Walentynę kochana! Trzymam za nią kciuki!! Buuuziole

  • Załoga Bulldoga - awatar

   Załoga Bulldoga - Organizator zbiórki

   17.02.18
   17.02.18

   Ogromnie dziękujemy !!! Zapraszamy do śledzenia losów Fibi na naszym Forum!

Wpłaty - 674

Paulina Brzezińska - awatar
20
Paulina Brzezińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Żaklina - awatar
15
Żaklina
lucyna urbanik - awatar
100
lucyna urbanik
Ania - awatar
20
Ania
Angela Markowska-Lange - awatar
20
Angela Markowska-Lange
Pati - awatar
10
Pati
Sławek Kosieradzki - awatar
20
Sławek Kosieradzki
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.