Zbiórka Wózek elektryczny dla Zaniczki. - miniaturka zdjęcia

Wózek elektryczny dla Zaniczki. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wózek elektryczny dla Zaniczki. - zdjęcie główne

Wózek elektryczny dla Zaniczki.

2 377 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Drabek - awatar

Monika Drabek

Organizator zbiórki

Renata vel. Zaniczka to jak mówią o niej bliscy Kilimandżaro i Czomolungma w jednym, rozpościera wokół siebie tak pozytywną łunę, że każdy do niej lgnie. Poznałam Renatę osobiście i muszę to potwierdzić. Niesamowicie mi zaimponowała, a myśle, że zawstydza nie jednego pełnopsrawnego w ilości działań jakie wykonuje dla innych jako osoba niepełnosprawna. Renata cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), choroba z dnia na dzień odbiera jej resztki autonomii. Jednak Renata nie skarży się, nie poddaje, nie chce stracić ani jednago dnia życia, które kocha. Renata chce pomagać jeszcze innym. Jako osoba niepełnosprawna, pracuje i opiekuje się na codzień osobami chorymi na Alzheimera w Domu Pomocy Społecznej w Kukawkach i Ptaszkach. Zajmuje się w DPS-ach sprawami socjalno-bytowymi, ale przede wszystkim niesie swoim podopiecznym ciepło, dobre słowo i to wszystko co nienazwane i bezcenne. Jak nikt inny Renata ich rozumie. Drugą pracą i pasją jest blog, który Renata prowadzi zaniczka.pl .

Tutaj można obejrzeć mniej więcej od 10 min. krótki film o Renacie http://sport.tvp.pl/29451861/pelnosprawni-zima-pelna-polskich-sukcesow, aby więcej dowiedzieć sie o życiu Renaty i jak wygląda jej zwykły dzień. 

Jednak, żeby to wszystko udało się zrealizować niezbędny jest jej wózek elektryczny, który jest integralną częścią jej osoby. Taki wózek to niestety koszt nie jednego, a spokojnie kilku "Seicento" - POMÓŻMY ZANICZCE SPEŁNIĆ TO MAŁE MARZENIE. Bardzo w dążeniu do tego marzenia pomogli Renacie jej bliscy m.in. jej bliska przyjaciółka Agnieszka. Zorganizowała dla niej koncert charytatywny "Nim zniknie", na którym dzięki sprzedanym cegiełkom udało się zdobyć już część pieniędzy. Jednak to wciąż mniej niż połowa całej kwoty. 

A tak pisze o Renacie jej przyjaciółka w zaproszeniu na koncert charytatywny: 

"Pomysł na koncert charytatywny wziął się z potrzeby serca. Ponieważ najgorsze co może się stać to widzieć jak pomału ktoś kogo kochamy znika, każdego dnia po troszeczku i nic nie możemy z tym zrobić.
Moja przyjaciółka Renata Orłowska choruje na SMA. Powoli traciła możliwość chodzenia, stania, samodzielnego przesiadania.
Teraz zostały jej już nie wypełni sprawne ręce. Ale to co najwspanialsze w niej to to, że czym traci więcej sił tym większe staje się jej serce. Tym mocniej walczy o swoich podopiecznych w DPS-ach. Tym mocniej pokazuje, że niepełnosprawni mogą i nawet muszą pracować i być czynni społecznie. Tym mocniej dopinguje innych np. młodzież z ośrodka Szklono Wychowawczego w Wojnowie jak i ludzi na całym świecie na blogu Zaniczka.
Niestety wózek, którym jeździ już i prawie 18 lat rozpada się, a jest jej narzędziem pracy, jest jej skrzydłami, odrobiną wolności i godności.
To co jest bezcenne i każdemu z nas powinno być zagwarantowane konstytucyjnie ma konkretną cenę 45000 zł.
Pomysł wpadł mi do głowy gdy słuchałam Snu natchnionego – Ciszy jak ta i coś mnie tknęło by do nich napisać.
Odpowiedzieli od razu.
I tak ,,Nim Zniknie…” chciałabym by dalej mogła robić ten ogrom dobra. Agnieszka Damentko" Źródło: http://zaniczka.pl/wsparcie-zaniczki/koncert-charytatywny-ciszy-jak-ta-nim-zniknie/

Jak możemy dowiedziałam się od Renaty niestety jej stary wózek ma już za sobą swoje najlepsze lata. Psuje się od kilku lat, a to łożyska, a to widelce, to problemy z częściami, które się zużywają i trzeba je jakoś zastąpić. Do tej pory dzięki pomocy ślusarzy, mechaników wózek woził Renatę nadal. Ale obecnie zaczyna szwankować elektronika i jest z nim co raz gorzej, odmawia posłuszeństwa. Renata nie jeździ już sama po mieście, bo boi się, że stanie jej wózek na środku przejścia. Jak to najlepiej opisuje Renata: "Zestarzał mi się mój Merol i czas mu pozwolić na emeryturę."  18 lat to zdecydowanie wysłuzony wózek- czas na nowy i sprawny w końcu.

Wszystkie pieniądze z tej zbiórki wypłacone zostaną bezpośrednio na konto osobiste Renaty, które założyła przy okazji koncertu charytatywnego specjalnie na zbiórkę wózka.

Z góry dziękuję wszystkim wspierającym Renatę, wszystkim życzliwym osobom! ♥


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.06.2017
  23.06.2017

  Pozdrawiam

  • Monika Drabek - awatar

   Monika Drabek - Organizator zbiórki

   14.10.2017
   14.10.2017

   Bardzo dziękuję za wsparcie akcji <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2017
  07.05.2017

  Powodzenia

  • Monika Drabek - awatar

   Monika Drabek - Organizator zbiórki

   07.05.2017
   07.05.2017

   Dziękuję za wsparcie :* Jesteś cudowna <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.04.2017
  29.04.2017

  Radości i szczęścia :-)

  • Monika Drabek - awatar

   Monika Drabek - Organizator zbiórki

   30.04.2017
   30.04.2017

   Bardzo dziękuję za wsparcie <3

 • Ewka - awatar

  Ewka

  29.04.2017
  29.04.2017

  Trzymam kciuki 👊🏼💪🏼

  • Monika Drabek - awatar

   Monika Drabek - Organizator zbiórki

   30.04.2017
   30.04.2017

   Dzięki wielkie za wsparcie i serducho <3

 • Elżbieta Dembowska - awatar

  Elżbieta Dembowska

  28.04.2017
  28.04.2017

  Wszystkiego dobrego życzę, oby zbiórka zakończyła się powodzeniem. Ela

  • Monika Drabek - awatar

   Monika Drabek - Organizator zbiórki

   30.04.2017
   30.04.2017

   Dzięki za wsparcie i wielkie serducho <3

2 377 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 34 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Monika Drabek - awatar

Monika Drabek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 34

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Magdalena - awatar
Magdalena
1
Anula - awatar
Anula
50
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij