Zbiórka Żywa Biblioteka dla szkół - zdjęcie główne

Żywa Biblioteka dla szkół

2 679 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Żywa Biblioteka w szkołach - to nasz cel! 

Jesteśmy Stowarzyszeniem Diversja - od 12 lat organizujemy Żywą Bibliotekę we Wrocławiu. Obecnie zgłosiło się do nas 12 wrocławskich szkół, które chcą zaprosić do siebie Żywe Książki. Mamy środki na zorganizowanie 3 z nich, zbieramy na pozostałe 9! Jeśli tak jak my uważasz, że mowę nienawiści można zatrzymać poprzez edukację młodzieży - wesprzyj nas w działaniach!

Czym jest Żywa Biblioteka?

 Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie, zapraszają do indywidualnych rozmów Czytelników. Żywa Biblioteka daje obu stronom bezpieczną przestrzeń do zadawania odważnych pytań i dzielenia się osobistym doświadczeniem. 

Żywa Biblioteka w szkołach

W semestrze zimowym 2018, we współpracy ze Stowarzyszeniem UP-DATE i RCWIP, przeprowadziliśmy pilotażowy program "Żywa Biblioteka dla szkół" w trzech wrocławskich szkołach. Dzień rozpoczynał się warsztatami na temat mowy nienawiści i dyskryminacji oraz przygotowywał uczniów i uczennice do rozmów z Żywymi Książkami. 

Następnie młodzież miała możliwość porozmawiania w małych grupach z piętnastoma Żywymi Książkami - m.in. Syryjskim Uchodźcą, Mamą Geja, Osobą chorą na schizofrenię, Księdzem, Byłym Bezdomnym, DDA, Osobą na wózku, Lesbijką, Romką, Katechetką, Feministką, Policjantem, Ukraińcem, Byłym Więźniem, Uchodźczynią z Donbasu. Odbiór rozmów z Żywymi Książkami wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców był fantastyczny - wiele z nich podkreślało jak zmieniło się ich podejście i postrzeganie grupy, z której pochodzą Żywe Książki. Spotkanie twarzą w twarz pozwoliło im na przełamanie stereotypów i większe zrozumienie problemów, które te osoby doświadczają. 

Chcemy kontynuować ten projekt, a nasze wspaniałe Żywe Książki są w pełnej gotowości, aby otworzyć swoje historie dla kolejnych grup młodzieży. Liczymy, że dzięki Wasze pomocy się uda!

Środki są nam potrzebne na: koordynację projektu, warsztaty na temat mowy nienawiści, posiłek i poczęstunek dla Żywych Książek i wolontariuszy, materiały związane z obsługą Żywej Biblioteki - karty czytelnicze, roll-upy, banery, koszulki dla Żywych Książek, druk ewaluacji i inne gadżety [w tym upominek dla Żywych Książek, które pracują wolontaryjnie] oraz rozliczenie projektu.

Każda Żywa Biblioteka w szkole, którą dzięki Wam uda się zorganizować będzie sukcesem! 

NAGRODY

Pierwsze 10 osób, które wpłacą 30 złotych, dostanie podwójne vouchery na kawę od G Coffee Company. Vouchery są do zrealizowania w każdą sobotę na EkoBazar Wrocław.

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 45 złotych, dostanie voucher na majterkowanie w PIN Workshop.

Pierwsze 6 osób, które wpłaci 55 złotych otrzyma od nas vouchery o wartości 50 złotych do restauracji Thali we Wrocławiu [rozdane]

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 150 złotych dostaną od nas bluzy "Żywa Biblioteka" [rozdane]

Pierwsza osoba, która wpłaci 200 złotych otrzyma HOT HEART - pin od Zieta [rozdane]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Diversja - awatar

  Diversja

  24.02.2019
  24.02.2019

  Mamy to! Dzięki Waszemu wsparciu możemy zaprosić kolejną szkołę do udziału w Żywej Bibliotece ❤️🙏❤️ Będzie to czwarta szkoła, która skorzysta z Programu! Pięknie DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie. Pamiętajcie, że każda nawet najmniejsza kwota ma znaczenie i przybliża nas do zaproszenia następnych placówek, które bardzo na nas czekają! Dlaczego warto?
  Oto słowa jednego z rodziców: "Wrażenia mojej córki są nie do opisania. Bardzo wiele wartości wyniosła z tego spotkania. Więcej takich spotkań - dziękujemy!"

  Zdjęcie aktualizacji 26 861

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Olga - awatar

  Olga

  24.02.2019
  24.02.2019

  Super inicjatywa, super ludzi - warto wesprzeć!

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   24.02.2019
   24.02.2019

   Kłaniamy się i dziękujemy za wsparcie <3

 • Piotr - awatar

  Piotr

  08.02.2019
  08.02.2019

  Żywe książki - popieram

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   12.02.2019
   12.02.2019

   Super! Cieszymy się i dziękujemy za wsparcie <3

2 679 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Dudek - awatar
Ewa Dudek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Olga - awatar
Olga
10
Alena - awatar
Alena
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij