Zbiórka Żywa Biblioteka dla szkół - miniaturka zdjęcia

Żywa Biblioteka dla szkół

Zbiórka Żywa Biblioteka dla szkół - zdjęcie główne

Żywa Biblioteka dla szkół

2 659 zł z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać teraz
 

Żywa Biblioteka w szkołach - to nasz cel! 

Jesteśmy Stowarzyszeniem Diversja - od 12 lat organizujemy Żywą Bibliotekę we Wrocławiu. Obecnie zgłosiło się do nas 12 wrocławskich szkół, które chcą zaprosić do siebie Żywe Książki. Mamy środki na zorganizowanie 3 z nich, zbieramy na pozostałe 9! Jeśli tak jak my uważasz, że mowę nienawiści można zatrzymać poprzez edukację młodzieży - wesprzyj nas w działaniach!

Czym jest Żywa Biblioteka?

 Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie, zapraszają do indywidualnych rozmów Czytelników. Żywa Biblioteka daje obu stronom bezpieczną przestrzeń do zadawania odważnych pytań i dzielenia się osobistym doświadczeniem. 

Żywa Biblioteka w szkołach

W semestrze zimowym 2018, we współpracy ze Stowarzyszeniem UP-DATE i RCWIP, przeprowadziliśmy pilotażowy program "Żywa Biblioteka dla szkół" w trzech wrocławskich szkołach. Dzień rozpoczynał się warsztatami na temat mowy nienawiści i dyskryminacji oraz przygotowywał uczniów i uczennice do rozmów z Żywymi Książkami. 

Następnie młodzież miała możliwość porozmawiania w małych grupach z piętnastoma Żywymi Książkami - m.in. Syryjskim Uchodźcą, Mamą Geja, Osobą chorą na schizofrenię, Księdzem, Byłym Bezdomnym, DDA, Osobą na wózku, Lesbijką, Romką, Katechetką, Feministką, Policjantem, Ukraińcem, Byłym Więźniem, Uchodźczynią z Donbasu. Odbiór rozmów z Żywymi Książkami wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców był fantastyczny - wiele z nich podkreślało jak zmieniło się ich podejście i postrzeganie grupy, z której pochodzą Żywe Książki. Spotkanie twarzą w twarz pozwoliło im na przełamanie stereotypów i większe zrozumienie problemów, które te osoby doświadczają. 

Chcemy kontynuować ten projekt, a nasze wspaniałe Żywe Książki są w pełnej gotowości, aby otworzyć swoje historie dla kolejnych grup młodzieży. Liczymy, że dzięki Wasze pomocy się uda!

Środki są nam potrzebne na: koordynację projektu, warsztaty na temat mowy nienawiści, posiłek i poczęstunek dla Żywych Książek i wolontariuszy, materiały związane z obsługą Żywej Biblioteki - karty czytelnicze, roll-upy, banery, koszulki dla Żywych Książek, druk ewaluacji i inne gadżety [w tym upominek dla Żywych Książek, które pracują wolontaryjnie] oraz rozliczenie projektu.

Każda Żywa Biblioteka w szkole, którą dzięki Wam uda się zorganizować będzie sukcesem! 

NAGRODY

Pierwsze 10 osób, które wpłacą 30 złotych, dostanie podwójne vouchery na kawę od G Coffee Company. Vouchery są do zrealizowania w każdą sobotę na EkoBazar Wrocław.

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 45 złotych, dostanie voucher na majterkowanie w PIN Workshop.

Pierwsze 6 osób, które wpłaci 55 złotych otrzyma od nas vouchery o wartości 50 złotych do restauracji Thali we Wrocławiu [rozdane]

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 150 złotych dostaną od nas bluzy "Żywa Biblioteka" [rozdane]

Pierwsza osoba, która wpłaci 200 złotych otrzyma HOT HEART - pin od Zieta [rozdane]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Diversja - awatar

  Diversja

  24.02.19
  24.02.19

  Mamy to! Dzięki Waszemu wsparciu możemy zaprosić kolejną szkołę do udziału w Żywej Bibliotece ❤️🙏❤️ Będzie to czwarta szkoła, która skorzysta z Programu! Pięknie DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie. Pamiętajcie, że każda nawet najmniejsza kwota ma znaczenie i przybliża nas do zaproszenia następnych placówek, które bardzo na nas czekają! Dlaczego warto? Oto słowa jednego z rodziców: "Wrażenia mojej córki są nie do opisania. Bardzo wiele wartości wyniosła z tego spotkania. Więcej takich spotkań - dziękujemy!"

  Zdjęcie aktualizacji 26 861

Komentarze


 • Olga - awatar

  Olga

  24.02.19
  24.02.19

  Super inicjatywa, super ludzi - warto wesprzeć!

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   24.02.19
   24.02.19

   Kłaniamy się i dziękujemy za wsparcie <3

 • Piotr - awatar

  Piotr

  08.02.19
  08.02.19

  Żywe książki - popieram

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   12.02.19
   12.02.19

   Super! Cieszymy się i dziękujemy za wsparcie <3

2 659 zł z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciło 45 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 45

Kasia - awatar
Kasia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewa Dudek - awatar
Ewa Dudek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Olga - awatar
Olga
10
Alena - awatar
Alena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij