Zbiórka Żywa Biblioteka dla szkół - miniaturka zdjęcia

Żywa Biblioteka dla szkół

Żywa Biblioteka w szkołach - to nasz cel! 

Jesteśmy Stowarzyszeniem Diversja - od 12 lat organizujemy Żywą Bibliotekę we Wrocławiu. Obecnie zgłosiło się do nas 12 wrocławskich szkół, które chcą zaprosić do siebie Żywe Książki. Mamy środki na zorganizowanie 3 z nich, zbieramy na pozostałe 9! Jeśli tak jak my uważasz, że mowę nienawiści można zatrzymać poprzez edukację młodzieży - wesprzyj nas w działaniach!

Czym jest Żywa Biblioteka?

 Żywa Biblioteka to metoda edukacyjna i międzynarodowy ruch na rzecz praw człowieka i różnorodnego społeczeństwa, który stosuje metodę spotkania i rozmowy do przeciwstawiania się uprzedzeniom i dyskryminacji. Podczas wydarzenia Żywe Książki – osoby stygmatyzowane w naszym społeczeństwie, zapraszają do indywidualnych rozmów Czytelników. Żywa Biblioteka daje obu stronom bezpieczną przestrzeń do zadawania odważnych pytań i dzielenia się osobistym doświadczeniem. 

Żywa Biblioteka w szkołach

W semestrze zimowym 2018, we współpracy ze Stowarzyszeniem UP-DATE i RCWIP, przeprowadziliśmy pilotażowy program "Żywa Biblioteka dla szkół" w trzech wrocławskich szkołach. Dzień rozpoczynał się warsztatami na temat mowy nienawiści i dyskryminacji oraz przygotowywał uczniów i uczennice do rozmów z Żywymi Książkami. 

Następnie młodzież miała możliwość porozmawiania w małych grupach z piętnastoma Żywymi Książkami - m.in. Syryjskim Uchodźcą, Mamą Geja, Osobą chorą na schizofrenię, Księdzem, Byłym Bezdomnym, DDA, Osobą na wózku, Lesbijką, Romką, Katechetką, Feministką, Policjantem, Ukraińcem, Byłym Więźniem, Uchodźczynią z Donbasu. Odbiór rozmów z Żywymi Książkami wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców był fantastyczny - wiele z nich podkreślało jak zmieniło się ich podejście i postrzeganie grupy, z której pochodzą Żywe Książki. Spotkanie twarzą w twarz pozwoliło im na przełamanie stereotypów i większe zrozumienie problemów, które te osoby doświadczają. 

Chcemy kontynuować ten projekt, a nasze wspaniałe Żywe Książki są w pełnej gotowości, aby otworzyć swoje historie dla kolejnych grup młodzieży. Liczymy, że dzięki Wasze pomocy się uda!

Środki są nam potrzebne na: koordynację projektu, warsztaty na temat mowy nienawiści, posiłek i poczęstunek dla Żywych Książek i wolontariuszy, materiały związane z obsługą Żywej Biblioteki - karty czytelnicze, roll-upy, banery, koszulki dla Żywych Książek, druk ewaluacji i inne gadżety [w tym upominek dla Żywych Książek, które pracują wolontaryjnie] oraz rozliczenie projektu.

Każda Żywa Biblioteka w szkole, którą dzięki Wam uda się zorganizować będzie sukcesem! 

NAGRODY

Pierwsze 10 osób, które wpłacą 30 złotych, dostanie podwójne vouchery na kawę od G Coffee Company. Vouchery są do zrealizowania w każdą sobotę na EkoBazar Wrocław.

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 45 złotych, dostanie voucher na majterkowanie w PIN Workshop.

Pierwsze 6 osób, które wpłaci 55 złotych otrzyma od nas vouchery o wartości 50 złotych do restauracji Thali we Wrocławiu [rozdane]

Pierwsze 3 osoby, które wpłacą 150 złotych dostaną od nas bluzy "Żywa Biblioteka" [rozdane]

Pierwsza osoba, która wpłaci 200 złotych otrzyma HOT HEART - pin od Zieta [rozdane]


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Diversja - awatar

  Diversja

  24.02.19
  24.02.19

  Mamy to! Dzięki Waszemu wsparciu możemy zaprosić kolejną szkołę do udziału w Żywej Bibliotece ❤️🙏❤️ Będzie to czwarta szkoła, która skorzysta z Programu! Pięknie DZIĘKUJEMY za Wasze wsparcie. Pamiętajcie, że każda nawet najmniejsza kwota ma znaczenie i przybliża nas do zaproszenia następnych placówek, które bardzo na nas czekają! Dlaczego warto? Oto słowa jednego z rodziców: "Wrażenia mojej córki są nie do opisania. Bardzo wiele wartości wyniosła z tego spotkania. Więcej takich spotkań - dziękujemy!"

  Zdjęcie aktualności 26 861

Komentarze

 • Olga - awatar

  Olga

  24.02.19
  24.02.19

  Super inicjatywa, super ludzi - warto wesprzeć!

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   24.02.19
   24.02.19

   Kłaniamy się i dziękujemy za wsparcie <3

 • Piotr - awatar

  Piotr

  08.02.19
  08.02.19

  Żywe książki - popieram

  • Diversja - awatar

   Diversja - Organizator zbiórki

   12.02.19
   12.02.19

   Super! Cieszymy się i dziękujemy za wsparcie <3

Wpłaty - 45

Kasia - awatar
50
Kasia
Anonimowy Darczyńca - awatar
49
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ewa Dudek - awatar
100
Ewa Dudek
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Olga - awatar
10
Olga
Alena - awatar
100
Alena
Anonimowy Darczyńca - awatar
55
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij