Michał Bator - awatar

Michał Bator

Organizator zbiórki

Parę dni temu trafiliśmy na bardzo poruszającą audycje w Polskim Radiu Kielce. Gościem "Senioradia" był Pan Zbyszek Mondzik-mistrz biegów narciarskich z Kieleckiego Tumlina.

Przepiękne wspomnienia o zapowiadającej się międzynarodowej karierze, pierwszych medalach, sukcesach o chwilach, które szczerze poruszają. Wszystko zmierzało do tego, by te największe marzenia zrealizować, niestety na drodze stanął tragiczny wypadek, który diametralnie zmienił bieg dalszego życia Pana Zbyszka i przykuł go na już 36 lat do wózka inwalidzkiego. 

Gdy Twoje życie w jednym momencie niszczy marzenia, na które ciężko pracowałeś wydaje się, że to już koniec. I nie mamy co ukrywać u Pana Zbyszka było podobnie. Na szczęście gdy ma się tak wspaniałych ludzi wokół niemożliwe nie istnieje. 

W całej tej historii pojawił się prof. Andrzej Radek, do którego dotarli znajomi Pana Zbigniewa, który natychmiast kazał pojawić się u siebie w Łodzi. Jako jedyny, profesor podjął się tak skomplikowanej operacji. Dzięki tak szybkiej akcji udało się uratować życie i na tyle ile to możliwe przywrócić Panu Zbyszkowi możliwość funkcjonowania w normalnym życiu.  

Po 36 latach doszło do spotkania Pana Zbyszka z prof. Andrzejem Radkiem. Było to bardzo emocjonalne spotkanie pacjenta z lekarzem. 

Kulisy tych rozmów zostawimy dla starych przyjaciół :)

Pewnie zastanawiacie się również jak przez te ponad 30 lat Pan Zbyszek funkcjonował i jak mierzył się z trudnościami, których niewątpliwie napotkał mnóstwo. Nie byłbym sobą gdybym o to nie zapytał. Odpowiedź wywoła u mnie szczere łzy.

Całe dotychczasowe życie Pan Zbigniew poświęcał drugiemu człowiekowi. Otrzymywał mnóstwo listów, telefonów od rodzin, których najbliżsi mieli podobne wypadki i których dalsze życie wiązało się z wózkiem inwalidzkim. Rozmową i swoim optymistycznym podejściem wyciągał nie raz młodych ludzi, z ciężkiej depresji czy myśli samobójczych, które niestety towarzyszą takim tragedią.  Nie potrafi przejść obojętnie obok,  cierpienia drugiego człowieka. Jest skarbnicą wiedzy, którą chce się dzielić i uświadamiać ludzi, że to nie koniec świata.

Pan Zbyszek nigdy nie zadawał sobie pytania czemu akurat on, tylko jak i gdzie może pomóc innym, choć sam tej pomocy potrzebuje.

Słysząc historię Pana Zbyszka nie mogliśmy przejść koło niej obojętnie, ponieważ wiemy, że w życiu nic nie dzieje się bez powodu. 

Jako Centrum Medyczne "Zdrowie" jesteśmy poruszeni cała tą sytuacją, a jednocześnie dumni, że tak wybitny specjalista konsultuje właśnie w naszej przychodni. Do tego wzruszającego spotkania między prof. dr hab.n.med. Andrzej Radek a Panem Zbigniewem doszło w jednej z naszych placówek przy ul. Karczówkowskiej 45.

Dlatego w odpowiedzi na apel Polskiego Radia Kielce, postanowiliśmy pomóc Panu Zbyszkowi
w zakupie wózka inwalidzkiego, którego koszt jest obecnie dla naszego bohatera barierą nie do pokonania. 

My ze swojej strony również dołożymy cegiełkę. Daje nam to wiarę w lepsze jutro dla Pana Zbyszka i nie tylko. Jeśli będziemy w stanie pomożemy wszystkim tym, którzy tej pomocy będą potrzebować. 

Wiemy, że w nas Polakach drzemią ogromne pokłady dobra, czas je wykorzystać.

Po zakończeniu zbiórki umieścimy wszystkie dokumenty, które potwierdzą autentyczność całej akcji. 

Komentarze

 • AŚKA - awatar

  AŚKA

  20.03.17
  20.03.17

  Pomóżmy Zbyszkowi.

  • Michał Bator - awatar

   Michał Bator - Organizator zbiórki

   24.03.17
   24.03.17

   Juz coraz bliżej ;) dziękujemy 😊

Michał Bator - awatar

Michał Bator

Organizator zbiórki

Wpłaty - 47

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
10
Karolina
Golden Bliss - awatar
50
Golden Bliss
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
666 666 666 - awatar
30
666 666 666
Pati & Skqud - awatar
12
Pati & Skqud
Kamila - awatar
100
Kamila
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij