Zbiórka Zbiórka Madagaskar - zdjęcie główne

Zbiórka Madagaskar

35 839 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 537 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Po przeanalizowaniu sytuacji po nagraniu, doszliśmy do wniosku, że adopcja na odległość ma na celu pomoc wieloletnią. Nie chcemy, aby pomoc była krótkotrwała, bo takie dzieci po roku dalej chcą się uczyć, a to sprawia, że nie będzie nikogo, kto by kontynuował taką pomoc. Decydujemy się zatem na zbiórkę zakupu worków ryżu i fasoli. Jeden worek mający około 200 puszek ryżu kosztuje 85 tys. Ar, czyli około 24,5 euro, czyli około 104 zł. W ten sposób można kupić 25 worków ryżu, które wystarczą na kilka tygodni dla wszystkich dzieci z kantyny.

Zbiórka zatem ma na celu pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin w Mampikony (na Madagasakrze), które otrzymują posiłek w stołówkach na Misji Katolickiej prowadzonej przez Zgromadzenie Ducha Świętego. Są to dzieci pochodzące z najuboższych rodzin objętych programem "Adopcji na Odległość". Są to często mali Malgasze z niekompletnych rodzin, których nie stać było dotychczas na podjęcie edukacji czy codzienny pełnowartościowy posiłek.

Koszt? Koszt życia na Madagaskarze jest niewielki, ale często nieosiągalny dla tamtejszej ludności. Państwo boryka się z niestabilnością gospodarczo-ekonomiczną, stąd też wszechobecne ubóstwo w głównej mierze odpowiada za panujący głód.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Łukasz Jakóbiak - awatar

  Łukasz Jakóbiak

  09.12.2018
  09.12.2018

  Zdecydowałem podnieść wysokość celu, aby pomóc większej ilości osób.

Komentarze


 • Arek Kornacki - awatar

  Arek Kornacki

  21.05.2019
  21.05.2019

  :-)

 • Bozo - awatar

  Bozo

  26.03.2019
  26.03.2019

  Powodzenia! Dajcie znać co kupujecie za uzbierane pieniądze:)

 • Michał - awatar

  Michał

  28.02.2019
  28.02.2019

  Dobra robota! :)

 • mxxm - awatar

  mxxm

  17.02.2019
  17.02.2019

  Pomagajmy!

 • t-time.pl - awatar

  t-time.pl

  23.01.2019
  23.01.2019

  Powodzenia!

35 839 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 537 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 537

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominik Makowski - awatar
Dominik Makowski
20
Agnieszka Sowińska - awatar
Agnieszka Sowińska
50
Arek Kornacki - awatar
Arek Kornacki
18
Marek Łukasz Markowski - awatar
Marek Łukasz Markowski
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij