Zbiórka Zbiórka Madagaskar - zdjęcie główne

Zbiórka Madagaskar

35 889 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 538 osób
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Po przeanalizowaniu sytuacji po nagraniu, doszliśmy do wniosku, że adopcja na odległość ma na celu pomoc wieloletnią. Nie chcemy, aby pomoc była krótkotrwała, bo takie dzieci po roku dalej chcą się uczyć, a to sprawia, że nie będzie nikogo, kto by kontynuował taką pomoc. Decydujemy się zatem na zbiórkę zakupu worków ryżu i fasoli. Jeden worek mający około 200 puszek ryżu kosztuje 85 tys. Ar, czyli około 24,5 euro, czyli około 104 zł. W ten sposób można kupić 25 worków ryżu, które wystarczą na kilka tygodni dla wszystkich dzieci z kantyny.

Zbiórka zatem ma na celu pomoc dzieciom z najbiedniejszych rodzin w Mampikony (na Madagasakrze), które otrzymują posiłek w stołówkach na Misji Katolickiej prowadzonej przez Zgromadzenie Ducha Świętego. Są to dzieci pochodzące z najuboższych rodzin objętych programem "Adopcji na Odległość". Są to często mali Malgasze z niekompletnych rodzin, których nie stać było dotychczas na podjęcie edukacji czy codzienny pełnowartościowy posiłek.

Koszt? Koszt życia na Madagaskarze jest niewielki, ale często nieosiągalny dla tamtejszej ludności. Państwo boryka się z niestabilnością gospodarczo-ekonomiczną, stąd też wszechobecne ubóstwo w głównej mierze odpowiada za panujący głód.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Łukasz Jakóbiak - awatar

  Łukasz Jakóbiak

  09.12.2018
  09.12.2018

  Zdecydowałem podnieść wysokość celu, aby pomóc większej ilości osób.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Arek Kornacki - awatar

  Arek Kornacki

  21.05.2019
  21.05.2019

  :-)

 • Bozo - awatar

  Bozo

  26.03.2019
  26.03.2019

  Powodzenia! Dajcie znać co kupujecie za uzbierane pieniądze:)

 • Michał - awatar

  Michał

  28.02.2019
  28.02.2019

  Dobra robota! :)

 • mxxm - awatar

  mxxm

  17.02.2019
  17.02.2019

  Pomagajmy!

 • t-time.pl - awatar

  t-time.pl

  23.01.2019
  23.01.2019

  Powodzenia!

35 889 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 538 osób
Łukasz Jakóbiak - awatar

Łukasz Jakóbiak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 538

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominik Makowski - awatar
Dominik Makowski
20
Agnieszka Sowińska - awatar
Agnieszka Sowińska
50
Arek Kornacki - awatar
Arek Kornacki
18
Marek Łukasz Markowski - awatar
Marek Łukasz Markowski
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij