Zbiórka Świąteczna zbiórka na paczki - zdjęcie główne

Świąteczna zbiórka na paczki

1 120 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Nieśmy pomoc w święta 2020.

Akcja świąteczna na rzecz paczek świątecznych dla chorych i niepełnosprawnych dzieci Fundacji Nieskończone Możliwości. Pomóżmy w dobie pandemii COVID-19 Koronawirusa chorym i niepełnosprawnym dzieciom.

Grudzień i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny dla nas wszystkich. W tym okresie krakowska Fundacja Nieskończone Możliwości, przy aktywnej pomocy wolontariatu tworzy i wysyła paczki świąteczne oraz upominki dla dzieci chorych i niepełnosprawnych w całej Polsce. Podczas akcji pomagamy osobom chorym na choroby rzadkie i przewlekłe np. mukowiscydozę, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, mózgowe porażenie dziecięce. Pomagamy dzieciom niepełnosprawnym i chorym np. na autyzm i epilepsję, jak i wielodzietnym rodzinom z dzieckiem niepełnosprawnym lub chorym np. onkologicznie w rodzinie oraz w trudnej sytuacji życiowej. Jeśli fundusze pozwalają paczka zawiera również upominki dla zdrowego rodzeństwa w danej rodzinie potrzebującej wsparcia. W wielu wypadkach długa, przewlekła choroba dziecka rozbija rodziny. Znoszenie bólu i cierpienia dziecka, pokrywanie wysokich kosztów leczenia lub rehabilitacji jest często ponad siły rodziców. Każdy gest pomocy, każdy gest wsparcia jak i po prostu dobre słowo jest tu szczególnie ważne.  W tym roku ze względu na trwającą pandemię COVID-19 Koronawirusa nie dysponujemy środkami finansowymi na sfinansowanie dużej akcji paczkowej, jak w ubiegłych latach, nasza sytuacja finansowa jest trudna, jak wielu innych firm i organizacji pozarządowych. Z powodu pandemii Fundacja nie ma możliwości organizacji zbiórek publicznych na tą rzecz, nie ma także darczyńców. Dlatego prośba do Państwa  pomoc i sfinansowanie paczek rzeczowych i ich wysyłkę przynajmniej do kilkunastu rodzin potrzebujących. Koszt paczki rzeczowej i jej wysyłki do danej rodzinie szacujemy na od 125-250 PLN w zależności od ilości dzieci i potrzeb w danej rodzinie ( paczka zawiera podarunek dla dziecka chorego/niepełnosprawnego, słodyczy jeśli dziecko nie jest na diecie specjalistycznej i drobiazgów etc. dla zdrowego rodzeństwa). Jeśli w wyniku zbiórki wpłynie mniejsza ilość datków koszt jednostkowy paczki zostanie pomniejszony. Jeśli wynik zbiórki będzie większy, liczba paczek zostanie zwiększona.  Lista obdarowanych rodzin zostanie opracowana przez Fundację na podstawie wyników zbiórki online, list wysyłkowych paczek rzeczowych Fundacji z lat ubiegłych oraz bieżącej działalności interwencyjno-poradniczej i wywiadowi socjalnemu oraz kilku bieżących korespondencji z osobami potrzebującymi. ( wysyłka tradycyjnie w II połowie grudnia w zależności od stanu zbiórki online lub na przełomie okresu poświątecznego/Nowego roku w przypadku dotarcia darowizny w okresie tuż przed świętami/świątecznym/poświątecznym, obdarowane rodziny otrzymają email/sms etc. o planowanej w danym dniu wysyłce pocztą/kurierem/do paczkomatu  ).

Nasza akcja świąteczna ma na celu uzyskanie uśmiechu na twarzach dzieci zmagających się z leczeniem lub rehabilitacją oraz ich rodzin, w tym rodzeństwu osób chorych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup słodyczy, gier edukacyjnych i familijnych, zestawów klocków, lalek, książek dla młodzieży, puzzle etc.. Zebrane datki pokryją również opłaty pocztowe związane z wysyłką paczek. W ubiegłych latach dzięki m.innymi wolontariatowi szkolnemu z powiatu wadowickiego, wolontariuszom z Krakowa oraz darczyńcom z całej Polski udało nam się wysłać ponad 300 paczek świątecznych do rodzin z osobami chorymi i niepełnosprawnymi w całej Polsce, zorganizować dodatkowo w latach ubiegłych coroczne wysyłki np. wyprawek szkolnych, paczek z okazji Dnia Dziecka oraz paczek rzeczowych/okazjonalnych. W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną udało się wysłać również paczki rzeczowe z zabezpieczeniem epidemiologicznym/środkami dezynfekcyjnymi i paczki rzeczowe (2020). Głęboko wierzymy w powodzenie akcji w tym roku. Często schorzenia i niepełnosprawności dotykające dane dziecko i rodzinę nie są powszechnie znane, dzieci spotykają się ze społecznym odrzuceniem. Pandemia Koronawirusa, częsta konieczna izolacja i kwarantanna w tych rodzinach potęguje te procesy. Dodatkowo obserwujemy obecne pogorszenie sytuacji materialnej w wielu rodzinach dotkniętych pandemią COVID-19, niepełnosprawnością i chorobą. Fundacja boryka się z problemami finansowymi jak wiele obecnie funkcjonujących firm i organizacji oraz rodzin. Dlatego szczególnie dziękujemy za okazaną przychylność, pomoc i serce dla wszystkich potrzebujących osób.


zdjęcia akcji z 2019

zdjęcia akcji paczkowej Fundacji w 2019

Listy podopiecznych które dotarły do Fundacji w 2019

Poniżej akcja z 2019, 2018 i 2017 oraz 2016.

Podsumowanie akcji 2019 (aktualizacja i 6 zdjęć : 23 grudzień 2019)

Dziś Fundacja zakończyła wysyłkę paczek świątecznych do grupy podopiecznych. W sumie w tym roku paczki zostały wysłane lub przekazane do 43 rodzin z chorymi przewlekle i niepełnosprawnymi np. chorych na mukowiscydozę, autyzm, boreliozę, chorych onkologicznie, na rzadkie nieznane schorzenia lub zmagających się z epilepsją i mózgowym porażeniem dziecięcym. Tradycyjnie Fundacja postarała się o upominki dla wszystkich dzieci w rodzinie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za pomoc:) A na zdjęciach dzisiejsza wysyłka 👍😄 Dziękujemy darczyńcom w Skawinie, na Pomagam i darczyńcom na rachunek bankowy Fundacji, Szkole Podstawowej we Świerczyńcu na Śląsku, Sklepowi internetowemu Mądra Mama, 3 anonimowym darczyńcom :), firmom Lajkonik Snacks Sp. z o.o., Semma i BAHLSEN POLSKA Sp. z o.o. ze Skawiny. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i wszystkim firmom:) Dzięki wam i darczyńcom paczki świąteczne dotrą do ponad 40 rodzin osób chorych przewlekle i niepełnosprawnych w całej Polsce.:) Wpłacone datki na zbiórkę online na rzecz akcji świątecznej od dzisiaj przeznaczymy na rzecz kilku dodatkowych paczek po świętach i w okresie noworocznym dla osób oczekujących. ( w przypadku wpłaty datku po styczniu zostanie przeznaczona na rzecz akcji świątecznej w 2020 roku) 😍😄😍👍 Wciąż trwa również zbiórka rzeczowa w TOP MARKET Gończyce, Szkole Podstawowej w Żelechowie i TOPAZ EXPRESS w Parysowie, podopieczni z okolic Garwolina otrzymają dodatkowe wsparcie w ramach tych zbiórek. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom i wolontariuszom tych zbiórek za pomoc.

aktualizacja akcji 2019 : Dzięki zbiórce rzeczowej w województwie mazowieckim udzielono dodatkowego wsparcia rzeczowego grupie osób niepełnosprawnych i chorych przewlekle.  Tradycyjnie w ramach akcji paczkowej Fundacji udało się wesprzeć w styczniu  dodatkowo w formie paczki rzeczowej również grupę młodzieży i grupę Domów Dziecka i Domów Samotnej Matki z Małopolski, jak w latach ubiegłych. Dziękujemy za wsparcie :)Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

  Fundacja Nieskończone Możliwości

  11.12.19
  11.12.19

  do Fundacji dotarły listy do św. Mikołaja :)

  Zdjęcie aktualizacji 41 110

Komentarze


 • Asia mama Olinki Mukolinki. Wesołych świąt - awatar

  Asia mama Olinki Mukolinki. Wesołych świąt

  23.12.20
  23.12.20

  Wesołych Świąt

  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

   Fundacja Nieskończone Możliwości - Organizator zbiórki

   24.12.20
   24.12.20

   dziękujemy za życzenia, wesołych świąt

 • KUDŁATA - awatar

  KUDŁATA

  21.11.20
  21.11.20

  Wszystkim dzieciaczką życzę dużo zdrowia ❤❤❤🎅🎅🎅

  • Fundacja Nieskończone Możliwości - awatar

   Fundacja Nieskończone Możliwości - Organizator zbiórki

   22.11.20
   22.11.20

   dziękujemy za życzenia i pozdrawiamy :)

1 120 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Asia mama Olinki Mukolinki. Wesołych świąt - awatar
Asia mama Olinki Mukolinki. Wesołych świąt
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
KUDŁATA - awatar
KUDŁATA
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij