Zbiórka Na Rehabilitację Zbyszka. - zdjęcie główne

Na Rehabilitację Zbyszka.

8 882 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Urszula P-o - awatar

Urszula P-o

Organizator zbiórki

Zbyszek jest moim chrześniakiem i synem mojej siostry Beaty. Zbyszek ma już 20 lat, lecz pomimo uzyskania pełnoletności, nigdy nie będzie w pełni samodzielny, bo urodził się z Zespołem Downa. 

Na co dzień Zbyszek jest bardzo pogodnym chłopcem i prawie nigdy się nie smuci, gdy czasem cierpi, to bezgłośnie, nie skarżąc się.

Zbyszek lubi spędzać czas słuchając muzyki, oglądając filmy na swoim tablecie, albo seriale paradokumentalne w tv. Lubi też wspólną zabawę z rodzicami albo ze swoją ukochaną ciocią Ulą, gdy ta go odwiedzi. Czasami wychodzi do kina czy na ulubione frytki do McDonalda.

Przez ostatnie lata Zbyszek, oprócz niepełnosprawności intelektualnej, borykał się też z trudnościami ruchowymi, nie poruszał się samodzielnie z powodu uszkodzonej w wyniku źle przeprowadzonej operacji nogi. Taki stan rzecz bardzo utrudniał mu życie, bo wózek albo kule przeszkadzały w poznawaniu świata, uprawianiu sportu, czy po prostu wspinaniu się na ulubione drabinki na placu zabaw. 

Dwa tygodnie temu nasz rodzinny bohater przeszedł kolejną operację chorej nogi. Lekarze w Szpitalu im. Profesora A. Grucy w Otwocku zaproponowali rozwiązanie, które jest szansą na to, że Zbyszek będzie mógł chodzić o własnych siłach, bez pomocy wózka czy nawet kul. Teraz chłopak wypoczywa w domu pod opieką rodziców.

Warto tu wspomnieć o rodzicach Zbyszka. Tata - Zygmunt jest żywicielem rodziny, pracując prawie całe dnie, dba o to, żeby zapewnić byt swojej rodzinie. Tata - Zygmunt nigdy się na nic nie poskarży, ale ja to powiem - mój szwagier jest osobą słabo widzącą, a w ciągu ostatnich lat jego wzrok bardzo się pogorszył. 

Mama Zbysia - moja siostra Beata jest matką z powołania i prawdziwym Aniołem Stróżem swojego syna. To ona rozumie jego język (czy wspominałam, że Zbyszek nie posługuje się mową werbalną?), rozpoznaje jego potrzeby, zawsze broni przed złem tego świata i nie daje zrobić krzywdy. W szpitalu była ze swoim synem i pielęgnowała lepiej niż pielęgniarki. Teraz w domu też opiekuje się Zbyszkiem praktycznie sama, bo tata zwykle jest w pracy. Uwaga, sama robi synowi zastrzyki, mimo, że jest osobą całkowicie niewidomą. 

Rodzice Zbyszka robią co mogą, aby nieba przychylić swojemu jedynakowi. NIestety, koszty pielęgnacji pooperacyjnej, rehabilitacji, odpowiedniego dla Zbyszka sprzętu zaczynają przewyższać możliwości finansowe rodziców. 

Stąd wziął sie mój pomysł na uruchomienie zbiórki, aby wesprzeć tych dzielnych ludzi. Nawet mała wpłata, ale za to od wielu ludzi przyczyni się do tego, że Zbyszek stanie na nogi, a jego rodzice będą mogli cieszyć się sprawnością syna. 

Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję.

Urszula Podsiadło - ciotka Zbyszka

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Urszula P-o - awatar

  Urszula P-o

  24.09.2019
  24.09.2019

  Drodzy, dawno mnie tu nie było, ale u Zbigniewa w tym czasie wiele się działo. Czy już wiecie, że ordynator oddziału rehabilitacyjnego w Otwocku postanowiła odmówić Zbyszkowi pobytu na tymże oddziale? W sumie nie wiemy jaki był prawdziwy powód tej decyzji, bo nie uznała za stosowne porozmawiać o tym ze Zbysiowymi rodzicami. Bardzo nas to wszystkich zaskoczyło i na trochę nawet podłamało, zwłaszcza Zbyszkową mamę. Liczyliśmy, że szpitalna rehabilitacja będzie skuteczniejsza, zwłaszcza jeśli chodzi o porażone nerwy w stopie - Zbysio nadal nie ma w niej czucia.
  Póki co Zbysio rehabilituje się prywatnie - korzystamy z pieniędzy ze zbiórki i co nieco w Ośrodku
  Odebrana w sierpniu orteza kosztowała 3600 zł. (NFZ dopłacił 500zł.) Nasz Cudowny potrzebował też specjalnych butów, więc matka zamówiła - 900 zł. (217 zł. z NFZ, reszta ze zbiórki).
  Nie ustajemy w prośbie o wpłaty, bo cały czas potrzebna jest rehabilitacja, buty na zimę i inne rzeczy żeby Zbigniew mógł zdobywać świat.

Komentarze


 • Ximena - awatar

  Ximena

  06.08.2022
  06.08.2022

  Z pozdrowieniami dla Beaty, której historię poznałam dzięki książce "Do zobaczenia". Trzymam kciuki za Zbyszka!

  • Urszula P-o - awatar

   Urszula P-o - Organizator zbiórki

   18.09.2022
   18.09.2022

   Dziękujemy bardzo!

 • Piotr W - awatar

  Piotr W

  25.09.2019
  25.09.2019

  Trzymamy Kciuki MoPiTo

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.07.2019
  12.07.2019

  Kibicuję Wam wszystkim!

 • Marzena Borucka - awatar

  Marzena Borucka

  20.06.2019
  20.06.2019

  Jesteście wielcy duchem :) Pozdrawiam ciepło :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.05.2019
  14.05.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

8 882 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 85 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Urszula P-o - awatar

Urszula P-o

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 85

Ximena - awatar
Ximena
200
Jerzy - awatar
Jerzy
200
Jurek - awatar
Jurek
200
Anonim - awatar
Anonim
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Piotr W - awatar
Piotr W
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewelina - awatar
Ewelina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij