Zbiórka Pomóżmy im zbudować Zdrowy Dom - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy im zbudować Zdrowy Dom Jak założyć taką zbiórkę?

Pomóżmy im zbudować Zdrowy Dom

76 600 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 497 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dom, który zabija. Ta rodzina nie może dłużej tam mieszkać.

Pomóżmy rodzinie Pani Agnieszki zamieszkać w godnych warunkach! Dom, w którym obecnie mieszkają nieustannie pogarsza stan ich zdrowia. Koszt wykończenia nowego domu nie jest nawet w zasięgu marzeń rodziny, a obecne miejsce zamieszkania nie nadaje się do dalszego życia.

Rodzina jest najważniejsza

Pani Agnieszka wraz z mężem i dwiema córkami są kochającą się rodziną. Od wielu lat znajdują się jednak w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej. Małe gospodarstwo, które prowadzą oraz renta Pani Agnieszki zapewniają im bardzo skromny byt, ale pozwalają zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny. Żyją z dnia na dzień – mają krowę i kilka kur oraz 3 hektary ziemi, na której uprawiają ziemniaki i zboże.

Drewniana chatka nie nadaje się do mieszkania

Obecnie rodzina Pani Agnieszki mieszka w starym drewnianym domu, który nie nadaje się do życia. Spróchniałe podłogi zapadają się, czym stwarzają poważne zagrożenie. Dziurami podczas obfitego deszczu podchodzi woda. W domu jedynym źródłem ogrzewania jest stary piec kaflowy, który jest nieszczelny i niebezpieczny dla mieszkańców. Palą w nim chrustem, bo nie stać ich na węgiel. W najgorszym stanie jest dobudowana łazienka – grzyb na ścianach i suficie jest powodem wielu chorób oddechowych pani Agnieszki i całej rodziny.

Choroby nie opuszczają całej rodziny

Mieszkanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.  Pani Agnieszka od lat zmaga się z ciężką postacią astmy (astma sterydozależna) i wieloma powikłaniami - posterydową łamliwością kości oraz cukrzycą (przyznana II grupa inwalidzka). Zaawansowana astma wielokrotnie była powodem hospitalizacji. Gdyby nie szybka pomoc ratowników medycznych, jeden z ataków choroby mógł skończyć się śmiercią Pani Agnieszki. Obecnie jest stale leczona sterydami i wspomagana aparatem tlenowym. Również młodsza córka choruje na astmę i także jest w trakcie leczenia.

Ze względu na swoją chorobę Pani Agnieszka nie jest w stanie podjąć pracy zawodowej, a renta którą otrzymuje nie starcza na wiele. Miesięczny koszt samych leków wynosi 350-500zł.

Aparat tlenowy – nieodłączny towarzysz p. Agnieszki:Trauma, która zostaje

Kilka lat temu rodzinę Pani Agnieszki spotkało traumatycznie przeżycie. Ze względu na tragiczne warunki mieszkaniowe, sąd chciał odebrać im dzieci. Dzięki pomocy bliskich ludzi i bardzo dobrej opinii wystawionej przez szkołę, w której uczyły się dziewczynki, udało się tego uniknąć. Do dziś jednak pozostał strach, czy ta sytuacja się nie powtórzy i ktoś znów nie będzie chciał rozdzielić ich rodziny.

 Nowy dom od lat jest marzeniem

18 lat temu rozpoczęli budowę nowego domu, który miał być spełnieniem marzeń rodziny o normalnym życiu. Niestety przez te lata udało im się tylko postawić gołe mury. Sami nie mają szans na jego wykończenie. Latem tego roku, z pomocą dobrych ludzi udało się zakupić okna, ale to wciąż za mało by w budynku dało się zamieszkać. Brakuje jeszcze bardzo wiele - instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania, drzwi, podłóg, ocieplenia itd.

Chcemy zebrać środki aby dokończyć budowę domu i wykończyć jego parter (76m2 - 2 pokoje, kuchnia, łazienka, kotłownia). Piętro budynku zostanie oddzielone i zaizolowane. Tyle wystarczy aby rodzina Pani Agnieszki zamieszkała w zdrowych i godnych warunkach.

Gorąco wierzymy, że z Waszą pomocą uda się odmienić los tej rodziny. 

Organizatorzy zbiórki: Mirka Kwas, Marcin Małkowski

Mirka Kwas: jestem nauczycielem ośrodka szkolno-wychowawczego nr 2 w Otwocku. Poznałam Agnieszkę, kiedy pracowałam w szkole przy sanatorium dróg oddechowych w Otwocku Świdrze. Agnieszka była moją wychowanką i znam ją od wielu lat. Jest ciepłą i serdeczną osobą. Po ukończeniu nauki w wieku 18 lat opuściła ośrodek, wyszła za mąż i mimo wielu problemów ze zdrowiem oraz bardzo ciężkiej sytuacji finansowej stworzyła kochającą się rodzinę. Od tamtej pory utrzymujemy nieustanny kontakt z tą rodziną, próbując pomóc im wraz z otaczającymi nas ludźmi dobrej woli.

Wyzwanie finansowe, jakim jest wykończenie domu dla rodziny Agnieszki, przerasta jednak nasze możliwości. Wierzymy, że wspólnie z Wami uda nam się spełnić ich marzenie.

 Zbiórkę w imieniu rodziny organizujemy wraz z FUNDACJĄ DONUM CARITATIS, która na potrzeby tej zbiórki utworzyła specjalne subkonto. Serdecznie dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę!

Zdjęcia z wizyty u pani Agnieszki.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

  FUNDACJA DONUM CARITATIS

  23.11.2021
  23.11.2021

  Kochani, tak to teraz wygląda !
  W 'zdrowym domu' są już nowe okna, instalacja elektryczna, wodna i kanalizacyjna. W ostatnim czasie zostało uruchomione ogrzewanie, jutro będą robione wylewki podłogi.

  To wszystko udaje się dzięki Wam! Wiemy, że jeszcze wciąż daleko, aby pani Agnieszka i jej rodzina mogła zamieszkać w zdrowych warunkach.
  Brakuje przecież jeszcze podłóg, drzwi, położenia płytek, urządzeń sanitarnych, ocieplenia stropu, termoizolacji budynku, wykończenia ścian, okien, parapetów itd...

  Prosimy o wasze dalsze wsparcie. Razem jesteśmy w stanie odmienić życie tej rodziny!!

  Zdjęcie aktualizacji 82 613

Komentarze


 • Magdalena Paluch - awatar

  Magdalena Paluch

  23.12.2021
  23.12.2021

  Wygrana licytacja zestawu kosmetyków naturalnych

  • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

   FUNDACJA DONUM CARITATIS - Organizator zbiórki

   24.12.2021
   24.12.2021

   Dziękujemy za informację :-) dużo radości z wygranych produktów :-D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.12.2021
  20.12.2021

  Fantastyczny pomysł na akcję charytatywną!!! Brawo!!!

  • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

   FUNDACJA DONUM CARITATIS - Organizator zbiórki

   22.12.2021
   22.12.2021

   Bardzo dziękujemy za dobre słowa. Wierzymy że razem osiągniemy cel - Zdrowy Dom dla rodziny pani Agnieszki :-)

 • Jagoda - awatar

  Jagoda

  25.10.2021
  25.10.2021

  Wpłata za wygraną w licytacji: torebka damska ręcznie wykonana by Justyna Kru. Ta torebka jest warta więcej niż 50 zł, więc dorzuciłam trochę więcej ;-)

  • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

   FUNDACJA DONUM CARITATIS - Organizator zbiórki

   26.10.2021
   26.10.2021

   Dziękujemy :-)

 • Aukcja szampan - awatar

  Aukcja szampan

  23.10.2021
  23.10.2021

  Powodzenia!

  • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

   FUNDACJA DONUM CARITATIS - Organizator zbiórki

   01.11.2021
   01.11.2021

   Dziękujemy :-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.10.2021
  17.10.2021

  Powodzenia!

  • FUNDACJA DONUM CARITATIS - awatar

   FUNDACJA DONUM CARITATIS - Organizator zbiórki

   19.10.2021
   19.10.2021

   Dziękujemy za wsparcie :-) Wspólnie możemy spełnić marzenie Rodziny Pani Agnieszki! Damy radę :-)

76 600 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 497 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 497

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dominika - awatar
Dominika
80
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Kinga Ko - awatar
Kinga Ko
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ofiara dyspensa - awatar
Ofiara dyspensa
50
Jałmużna :-) - awatar
Jałmużna :-)
50
Edyta Miszkowska - awatar
Edyta Miszkowska
1 500
Poezja - awatar
Poezja
115
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij