Zbiórka Ratujmy nogę Zdzisia - zdjęcie główne

Ratujmy nogę Zdzisia

20 zł  z 62 400 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 


Cichy zabójca - tak o cukrzycy mówią lekarze, ponieważ ta choroba idealnie się maskuje. Pan Zdzisław walczy już z nią od dwudziestu lat. Kiedyś pracował na kolei, ale gdy zdiagnozowano u niego cukrzycę, nie mógł już dłużej prowadzić pociągu i stał się całkowicie niezdolny do pracy. Choroba dzień po dniu, rok po roku wyniszczała organizm. Pojawiły się problemy ze wzrokiem i nadciśnienie. Pan Zdzisław przeszedł już operację korekcji wzroku. Siedem lat temu pojawiły się też problemy z nogą, rany, które nie chciały się goić. Ale dopiero w maju tego roku problem się nasilił, noga puchła, bolała. 1 lipca tego roku Pan Zdzisław trafił do szpitala, stan był na tyle ciężki, że z powodu ropowicy lewej stopy w przebiegu cukrzycy zdecydowano się na natychmiastową operację. Wykonano amputację kości śródstopia.  Od tego czasu Pan Zdzisław stale przyjmuje silne antybiotyki, które osłabiają jego organizm. W stopie ma ogromną dziurę. Aby rana się goiła potrzeba specjalistycznych zabiegów VAC - jest to terapia NPWT (Negative Pressure Wound Therapy). Koszt terapii to 430 zł i trzeba ją powtarzać co 4 dni. Z badań posiewowych wynika, że rana jest cały czas zainfekowana. 

Widmo AMPUTACJI NOGI wisi nad Panem Zdzisławem, a przecież ma dopiero 59 lat. Mógłby aktywnie spędzać czas z czwórką swoich wnuków. Niestety z powodu chorej nogi Pan Zdzisław nie jest w stanie być takim dziadkiem jakim chciałby być. 


Jest szansa na uratowanie nogi ale koszt leczenia znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Oprócz wysokich kosztów terapii Pan Zdzisław potrzebuje pieniądze na leki, opatrunki i specjalistyczną i drogą suplementację.


Wierzymy, że z Waszym wsparciem Pan Zdzisław stanie na nogi.


Pan Zdzisław jest podopiecznym Fundacji EQUUS w Poznaniu. Zbiórka została przez Fundację zweryfikowana. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
20 zł  z 62 400 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij