Zbiórka Zenobia nagle straciła wzrok - zdjęcie główne

Zenobia nagle straciła wzrok

890 zł  z 1 300 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Runa - awatar

Runa

Organizator zbiórki

Krótka historia Zenobii

Zwykła, pręgowana kocica. Wiek – na pewno 6+. Sterylizowana. Wolnobytująca na terenie zakładu. Przez dwa lata była całkowicie wolnym kotem. Regularnie przychodziła o danych porach na jedzonko, przy ekstremalnie niskich temperaturach sypiała w styropianowych domkach bądź wchodziła przez wybite szyby do narzędziowni zakładu. Ludzi się nie boi, aczkolwiek im nie ufa. Nigdy nie podchodziła na tyle, by można ją było swobodnie dosięgnąć. Zawsze trzymała dystans. 

Przypuszczałam, że to na skutek zatrucia oparami oprysku użytego do chwastów na terenie zakładu, straciła słuch, wzrok, węch i ma problemy z orientacją. 

Wet potwierdził (bez szczegółowych badań) utratę zmysłów, ale raczej pochodzącą z mózgu, być może na skutek guza bądź ucisku naczyń na jakiś nerw. Wykonał badania morfologiczne (w załączeniu). Faktycznie wykonane były 3 testy: pierwszy (z jednej próbki krwi) – wyszedł negatywnie, drugi i trzeci (kolejnego dnia z drugiej próbki krwi) – wyszły pozytywnie.

Po krótkiej „diagnostyce” wróciła do siebie - na teren zakładu. Kotka jest ogólnie w bardzo dobrej kondycji. Apetyt jej dopisuje, w miarę swoich możliwości porusza się „na macanego” po terenie zakładu. Sprawia jej to jednak wielki ból, bo co chwila wpada na jakąś przeszkodę: samochody, drzewa, kupki złomu, kamienie, krawężniki, budynki, itp.

Zdjęcie opisu zbiórki Zenobia nagle straciła wzrok

Co dalej?

W świetle utraty zmysłów, największym zagrożeniem dla niej są psy, samochody (bo wychodzi poza ogrodzenie zakładu) i zbliżająca się zima. Nie przeżyje jej, bo już tak regularnie nie wychodzi do jedzenia i nie zawsze trafia w dziurę w ogrodzeniu. Nie jest też w stanie zlokalizować przygotowanych dla niej domków.

Obecnie śpi na betonie (na cienkiej kołderce), a w nocy jest już poniżej zera. Jak zdoła wyjść do jedzenia to je, jak nie – jest głodna i spragniona. 

Wysłałam dziesiątki maili do fundacji i schronisk w poszukiwaniu jej bezpiecznego miejsca. Zewsząd odpowiedź była jedna – „ (…) mamy za dużo kotów, najlepszym rozwiązaniem jest humanitarna eutanazja”

Ja się na to nie zgadzam i dalej naiwnie szukam.

Zdjęcie opisu zbiórki Zenobia nagle straciła wzrok

Zenobia bardzo potrzebuje wsparcia!

Koteczka przebywa obecnie w Domu Tymczasowym, w towarzystwie innych kotów, w którym odnajduje się nadspodziewanie dobrze. Zenobia jest już starszą koteńką, potrzebującą spokojnej emerytury. W DT jest diagnozowana, leczona i dopieszczana, niestety to wszystko kosztuje.

Koszty samej diagnostyki to ok. 700 zł, a do tego dochodzą jeszcze koszty badań kontrolnych które niedługo trzeba będzie wykonać, a także bieżące wydatki, takie jak karma czy żwirek. 

Aby Zenobia mogła przeżyć, bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe. Wspomóż jej walkę o zdrowie - każda najmniejsza kwota będzie dla niej bardzo cenna!

Za każdą wpłatę będę ogromnie wdzięczna!

Zdjęcie opisu zbiórki Zenobia nagle straciła wzrok

Aktualizacje


 • Runa - awatar

  za tydzień koniec zbiórki, gdyby ktoś zechcia

  10.06.2016
  10.06.2016

  za tydzień koniec zbiórki, gdyby ktoś zechciał pomóc w spłacie długu, byłabym wdzięczna
  Zenia odeszła [*], pozostał żal,
  dług został - za szpital, konsultacje kardiologiczna i neurologiczna :(

Komentarze


 • Anuszka - awatar

  Anuszka

  18.06.2016
  18.06.2016

  Przykro mi, że Zenobia odeszła, ale chcę Panią wesprzeć. Bardzo mnie cieszy, że los tej kotki nie był dla Pani obojętny oraz, że zwierzęta mogą znaleźć u Pani pomoc i wsparcie. Dziękuję!!!!!!

  • Runa - awatar

   Runa - Organizator zbiórki

   08.07.2016
   08.07.2016

   dziękuję za pomoc

 • Kazimierz - awatar

  Kazimierz

  11.05.2016
  11.05.2016

  Zenobia miała najwspanialszą emeryturę na koniec życia, wspaniały dom i to zapamiętała, że ludzie potrafią być dobrzy. Jesteś wielka!!, dziękuje, a właściwie dziękujemy wszyscy, że się nią zajęłaś. Zenobia na pewno patrzy na Ciebie z góry, łapiąc myszy w swoim świecie:) Też u siebie w pracy mamy taką kotkę, śpi w węźle cieplnym, a za dnia u pani w kiosku która się nią opiekuje, nasz etatowy kot. Sam zaś 4 koty przygarnąłem, to najpiękniejsze uczucie gdy w podziękowaniu wtulają się wieczorem. Jeszcze raz dziękujemy! :)

  • Runa - awatar

   Runa - Organizator zbiórki

   10.06.2016
   10.06.2016

   dziękuję za wsparcie, miłe słowa jest mi niewysłowienie przykro. najgorsza ta bezsilność, dlaczego tak się stało, i dlaczego tak krótko ze mną była mam nadzieję, że jest jak mówisz, że jest szczęśliwa, spokojna kiedyś się spotkamy.. i to prawda, koty są niesamowite

 • Kazimierz - awatar

  Kazimierz

  26.02.2016
  26.02.2016

  Czekamy na dalsze informacje w sprawie Kotki

  • Runa - awatar

   Runa - Organizator zbiórki

   28.02.2016
   28.02.2016

   pięknie dziękuję za zainteresowanie Zenobią. Koteńka czuje się nieźle, zrobiła się śmielsza. Przebywa u mnie na DT, gdzie są też inne koty i radzi sobie bardzo dobrze. na początku myślałam, że będzie wolała być osobno, ale sama zdecydowała, że nie chce być wyróżniana, Już dwa razy zastałam ją nawet na łóżku w sypialni :) za jakiś czas trzeba będzie powtórzyć badanie ciśnienia, ale bardzo ją stresuje transporter i jazda. Pani doktor powiedziała, że wskazane jest powtórzenie po pół roku

 • Kazimierz - awatar

  Kazimierz

  16.01.2016
  16.01.2016

  Niech wraca do zdrowia

  • Runa - awatar

   Runa - Organizator zbiórki

   17.01.2016
   17.01.2016

   dziękuję :) zasługuje na spokojną i godną emeryturę wzroku nie odzyska, ale dbamy o jak najlepszą formę Zenobii

 • x - awatar

  x

  15.01.2016
  15.01.2016

  Niech koteczka się trzyma!

  • Runa - awatar

   Runa - Organizator zbiórki

   17.01.2016
   17.01.2016

   dziękuję w imieniu Zeni :)

890 zł  z 1 300 zł (Cel)
Wpłaciło 11 osób
Runa - awatar

Runa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 11

Anuszka - awatar
Anuszka
100
Kazimierz - awatar
Kazimierz
100
Kazimierz - awatar
Kazimierz
200
Agata - awatar
Agata
10
Melania - awatar
Melania
100
Adam - awatar
Adam
50
Kazimierz - awatar
Kazimierz
200
x - awatar
x
30
Krystyna - awatar
Krystyna
50
Jacek - awatar
Jacek
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij