Zbiórka Zgoda w Zagrodach - zdjęcie główne

Zgoda w Zagrodach

0 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Hej! Witamy!

Jesteśmy szczęśliwą rodzinką - ostatnio szczęśliwszą bo wynieśliśmy się z miasta, jednak nadal blisko Warszawy.

I tu zaczyna się historia... Zbieramy fundusze by rozpocząć hodowlę zwierząt i uprawę roślin - bez szczepionek, antybiotyków, oprysków i chemii. Owoce naszej pracy będziemy dostarczać tym którym zależy na zdrowym i bezpiecznym jedzeniu.

Mamy plan obejmujący kilka etapów:

1) Kury nioski - jajka od kur z wolnego wybiegu, żywionych głównie tym co znajdą.

2) Warzywa - uprawa bezorkowa, na własnym nawozie, wspomagająca rozwój pożytecznych stworzeń w ziemi (zamiast wywracać ich "dom" do góry nogami).

3) Króliki - karmione zielem z okolicznych łąk oraz warzywami.

4) Kozy i owce - naturalne kosiarki które oczyszczą nieużytki rolne i dadzą pyszne mleko i sery.

5) Świnie - specjalne odmiany świń, Węgierska i Kune-kune, żyjące na łące a nie w ciasnych chlewniach.

5) Przetwórstwo - jako ostatni etap, ponieważ najpierw trzeba mieć "z czego" :-) wędliny, wędzonki, sery dojrzewające i przetwory warzywne i owocowe - wszystko wedle tradycyjnych receptur.

6) Gdy cały "system" będzie gotowy - będziemy pokazywać, zapraszać i uczyć innych.


Skąd pomysł?

Krótko mówiąc - z obawy o zdrowie i przyszłość. Chcemy odżywiać się tym co naturalne. Jednak żywność "eko" jest dość droga. A nie musi być!

Są na świecie rolnicy którzy od lat udowadniają że ekologiczne uprawy są możliwe oraz wcale nie muszą być drogie, wystarczy podążać za głosem natury i dać jej pracować.

Mamy doświadczenie z hodowlą drobiu i kóz przekazane przez naszych dziadków. Chcemy jednak wzorować się na ludziach którzy pracują w ten sposób od kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat! 

Joel Salatin - amerykański farmer z Polyface Farm w Virginia, prekursor, autor wielu książek, filmów i podkastów o regeneracyjnej agrokulturze

Richard Perkins - szwedzki rolnik z Ridgedale Farm w Värmland, uprawia i hoduje w cięższym niż polski klimacie, autor książek i wielu szkoleń na temat "racjonowanego wypasu", permakultury i wielu innych, w 2015 roku odwiedzał nasz kraj

Jean-Martin Fortier - kanadyjsko-francuski farmer, badacz, edukator i autor wielu książek, od 2015r. Prowadzi eksperymentalną farmę permakulturową Fermę des Quatre-Temps.

i wielu innych.


Co z tego będę miał?

Wszystkie wpłaty zostaną skrupulatnie odnotowane. Gdy nasze przedsięwzięcie zacznie już funkcjonować, chętni będą mogli się do nas zgłosić i odebrać wpłaconą "pulę" z 5% (100-500zł) ,10% (501-1500zł) lub 15% (1501-3000zł) naddatkiem, można to więc potraktować jako inwestycję. Dla mniejszych wpłat wystosujemy podziękowania i upominki a dla największych darczyńców zaproszenia na wycieczkę po zagrodach oraz posiłek  z naszych produktów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij