Zbiórka Zgoda w Zagrodach - miniaturka zdjęcia

Zgoda w Zagrodach

Zbiórka Zgoda w Zagrodach - zdjęcie główne

Zgoda w Zagrodach

0 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Hej! Witamy!

Jesteśmy szczęśliwą rodzinką - ostatnio szczęśliwszą bo wynieśliśmy się z miasta, jednak nadal blisko Warszawy.

I tu zaczyna się historia... Zbieramy fundusze by rozpocząć hodowlę zwierząt i uprawę roślin - bez szczepionek, antybiotyków, oprysków i chemii. Owoce naszej pracy będziemy dostarczać tym którym zależy na zdrowym i bezpiecznym jedzeniu.

Mamy plan obejmujący kilka etapów:

1) Kury nioski - jajka od kur z wolnego wybiegu, żywionych głównie tym co znajdą.

2) Warzywa - uprawa bezorkowa, na własnym nawozie, wspomagająca rozwój pożytecznych stworzeń w ziemi (zamiast wywracać ich "dom" do góry nogami).

3) Króliki - karmione zielem z okolicznych łąk oraz warzywami.

4) Kozy i owce - naturalne kosiarki które oczyszczą nieużytki rolne i dadzą pyszne mleko i sery.

5) Świnie - specjalne odmiany świń, Węgierska i Kune-kune, żyjące na łące a nie w ciasnych chlewniach.

5) Przetwórstwo - jako ostatni etap, ponieważ najpierw trzeba mieć "z czego" :-) wędliny, wędzonki, sery dojrzewające i przetwory warzywne i owocowe - wszystko wedle tradycyjnych receptur.

6) Gdy cały "system" będzie gotowy - będziemy pokazywać, zapraszać i uczyć innych.


Skąd pomysł?

Krótko mówiąc - z obawy o zdrowie i przyszłość. Chcemy odżywiać się tym co naturalne. Jednak żywność "eko" jest dość droga. A nie musi być!

Są na świecie rolnicy którzy od lat udowadniają że ekologiczne uprawy są możliwe oraz wcale nie muszą być drogie, wystarczy podążać za głosem natury i dać jej pracować.

Mamy doświadczenie z hodowlą drobiu i kóz przekazane przez naszych dziadków. Chcemy jednak wzorować się na ludziach którzy pracują w ten sposób od kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat! 

Joel Salatin - amerykański farmer z Polyface Farm w Virginia, prekursor, autor wielu książek, filmów i podkastów o regeneracyjnej agrokulturze

Richard Perkins - szwedzki rolnik z Ridgedale Farm w Värmland, uprawia i hoduje w cięższym niż polski klimacie, autor książek i wielu szkoleń na temat "racjonowanego wypasu", permakultury i wielu innych, w 2015 roku odwiedzał nasz kraj

Jean-Martin Fortier - kanadyjsko-francuski farmer, badacz, edukator i autor wielu książek, od 2015r. Prowadzi eksperymentalną farmę permakulturową Fermę des Quatre-Temps.

i wielu innych.


Co z tego będę miał?

Wszystkie wpłaty zostaną skrupulatnie odnotowane. Gdy nasze przedsięwzięcie zacznie już funkcjonować, chętni będą mogli się do nas zgłosić i odebrać wpłaconą "pulę" z 5% (100-500zł) ,10% (501-1500zł) lub 15% (1501-3000zł) naddatkiem, można to więc potraktować jako inwestycję. Dla mniejszych wpłat wystosujemy podziękowania i upominki a dla największych darczyńców zaproszenia na wycieczkę po zagrodach oraz posiłek  z naszych produktów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłać teraz
 
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij