Zbiórka Zgoda w Zagrodach - zdjęcie główne

Zgoda w Zagrodach

0 zł  z 12 000 zł (Cel)
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Hej! Witamy!

Jesteśmy szczęśliwą rodzinką - ostatnio szczęśliwszą bo wynieśliśmy się z miasta, jednak nadal blisko Warszawy.

I tu zaczyna się historia... Zbieramy fundusze by rozpocząć hodowlę zwierząt i uprawę roślin - bez szczepionek, antybiotyków, oprysków i chemii. Owoce naszej pracy będziemy dostarczać tym którym zależy na zdrowym i bezpiecznym jedzeniu.

Mamy plan obejmujący kilka etapów:

1) Kury nioski - jajka od kur z wolnego wybiegu, żywionych głównie tym co znajdą.

2) Warzywa - uprawa bezorkowa, na własnym nawozie, wspomagająca rozwój pożytecznych stworzeń w ziemi (zamiast wywracać ich "dom" do góry nogami).

3) Króliki - karmione zielem z okolicznych łąk oraz warzywami.

4) Kozy i owce - naturalne kosiarki które oczyszczą nieużytki rolne i dadzą pyszne mleko i sery.

5) Świnie - specjalne odmiany świń, Węgierska i Kune-kune, żyjące na łące a nie w ciasnych chlewniach.

5) Przetwórstwo - jako ostatni etap, ponieważ najpierw trzeba mieć "z czego" :-) wędliny, wędzonki, sery dojrzewające i przetwory warzywne i owocowe - wszystko wedle tradycyjnych receptur.

6) Gdy cały "system" będzie gotowy - będziemy pokazywać, zapraszać i uczyć innych.


Skąd pomysł?

Krótko mówiąc - z obawy o zdrowie i przyszłość. Chcemy odżywiać się tym co naturalne. Jednak żywność "eko" jest dość droga. A nie musi być!

Są na świecie rolnicy którzy od lat udowadniają że ekologiczne uprawy są możliwe oraz wcale nie muszą być drogie, wystarczy podążać za głosem natury i dać jej pracować.

Mamy doświadczenie z hodowlą drobiu i kóz przekazane przez naszych dziadków. Chcemy jednak wzorować się na ludziach którzy pracują w ten sposób od kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat! 

Joel Salatin - amerykański farmer z Polyface Farm w Virginia, prekursor, autor wielu książek, filmów i podkastów o regeneracyjnej agrokulturze

Richard Perkins - szwedzki rolnik z Ridgedale Farm w Värmland, uprawia i hoduje w cięższym niż polski klimacie, autor książek i wielu szkoleń na temat "racjonowanego wypasu", permakultury i wielu innych, w 2015 roku odwiedzał nasz kraj

Jean-Martin Fortier - kanadyjsko-francuski farmer, badacz, edukator i autor wielu książek, od 2015r. Prowadzi eksperymentalną farmę permakulturową Fermę des Quatre-Temps.

i wielu innych.


Co z tego będę miał?

Wszystkie wpłaty zostaną skrupulatnie odnotowane. Gdy nasze przedsięwzięcie zacznie już funkcjonować, chętni będą mogli się do nas zgłosić i odebrać wpłaconą "pulę" z 5% (100-500zł) ,10% (501-1500zł) lub 15% (1501-3000zł) naddatkiem, można to więc potraktować jako inwestycję. Dla mniejszych wpłat wystosujemy podziękowania i upominki a dla największych darczyńców zaproszenia na wycieczkę po zagrodach oraz posiłek  z naszych produktów.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 12 000 zł (Cel)
Marek B. Dragon - awatar

Marek B. Dragon

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij