Powstanie w 2006 roku Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych było odpowiedzią na rosnącą potrzebę zaopiekowania grupy nieuleczalnie i terminalnie chorych dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego w sytuacji, gdy medycyna kliniczna nie potrafiła im już pomóc.
Dopóki nie powstała Fundacja opieka hospicyjna dla Pacjentów pediatrycznych w naszym województwie po prostu nie istniała, a dzieci pozostawały w nieskończoność na oddziałach szpitalnych, tęskniąc do domu i swoich najbliższych. I choć przez wszystkie lata działalności nasza Organizacja rozwinęła swoje skrzydła tworząc Filię hospicjum domowego dla dzieci w Koszalinie, hospicjum domowe dla dorosłych Pacjentów z terenu Gminy Miasto Szczecin, Poradnię Żywienia Dojelitowego i Poradnię Dzieci i Młodzieży Wentylowanych Mechanicznie, to główną i największą grupą naszych hospicyjnych Podopiecznych są maluchy.
Opieka sprawowana przez Fundację ma charakter nieodpłatny, tym samym Pacjent i jego rodzina nie ponoszą żadnych jej kosztów.
Sprawujemy holistyczną opiekę nad Dziećmi na terenie całego Województwa Zachodniopomorskiego oraz nad Dorosłymi na terenie Szczecina.
Nasz główny cel to wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami polegającej na aktywnej działalności mającej na celu wszechstronne zaspokajanie potrzeb chorych (w sferach: fizycznej, emocjonalnej, społecznej i duchowej), skupiającej się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny oraz obejmującej leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie, a także opieki w czasie umierania i w okresie żałoby, przy czym celem tej opieki nie jest przedłużanie ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości.
Obecnie opiekujemy się grupą 54 nieuleczalnie chorych dzieci, które zamieszkują obszar całego województwa zachodniopomorskiego. Dodatkowo sprawujemy opiekę nad 80 pacjentami wymagającymi żywienia dojelitowego w warunkach domowych oraz 50 chorymi onkologicznie osobami dorosłymi z terenu Gminy Miasto Szczecin.
Akcja prowadzona z Auchan oraz z partnerami Pomagam.pl i Donateo
#MocDobrychGestów
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: