Zbiórka Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH - miniaturka zdjęcia

Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH - zdjęcie główne

Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH

510 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojciech Kowalski - awatar

Wojciech Kowalski

Organizator zbiórki

              Zwracam się z prośba o wsparcie finansowe dla mojego syna Filipa.


           Filip ma 9 lat. Jest bardzo pogodnym i towarzyskim dzieckiem, u którego stwierdzono genetyczną chorobę zwaną CHERUBIZM. Jest to bardzo rzadka choroba, a Filip jest 10 przypadkiem zdiagnozowanym w Polsce. Choroba ta wymaga ciągłych konsultacji i leczenia, dlatego syn musi pozostawać pod stałą opieką chirurga szczękowo-twarzowego. Cherubizm to choroba powodująca zmiany kostne, które dotyczą głównie żuchwy i szczęki powodując ich powiększanie wskutek pojawienia się licznych torbieli komórek olbrzymich i proliferacji tkanki łącznej. Choroba ta powoduje utratę zębów, zmiany oczne i zaburzenie widzenia.

           W dniu 29 czerwca 2012r. zgłosiliśmy się z synem do Kliniki Chirurgi Szczękowo-Twarzowej AM we Wrocławiu do Pana dr Klaudiusza Łuczaka, który podjął się leczenia, metody wprowadzone przez dr Łuczaka spowodowały iż, konieczne było usunięcie zawiązek zębów stałych, doprowadziły do rozdęcia kości żuchwy. Leczenie Filipa wymaga także kontroli i badania chirurga stomatologicznego, ortodonty, konsultacji endokrynologa dziecięcego i laryngologa. Oprócz kliniki Chirurgi Szczękowo-Twarzowej AM we Wrocławiu podjęliśmy także próbę leczenia w innych Klinikach: w Katowicach w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego , w Krakowie w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydgiera u prof. dr hab. med. Jana Zapały na Chirurgi Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej  Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. 

            Od trzech lat jeździmy z synem do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie, gdzie znajduje się pod stałą opieką dr n. med. Krzysztofa Dowgierda. Filip na dzień dzisiejszy jest po 4 operacji twarzy, gdzie usunięto mu guzy szczęki, żuchwy i podniebienia w związku z czym posiada tylko 6 zębów stałych, ponieważ guzy spowodowały rozdęcia żuchwy, szczęki i konieczne było usunięci zawiązków zębów stałych. W przyszłości czeka go rekonstrukcja kości twarzy i wszczepienie implantów zębów, które będą dla nas największym kosztem związanym z chorobą Filipa do tego dochodzą także koszty podróży ok. 1000zł w miesiącu. Moje i żony wynagrodzenie nie jest wystarczające na pokrycie wszystkich kosztów związanych z leczeniem syna. Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszych kosztów leczenia, ponieważ jest to choroba mało znana również w środowisku lekarskim. 

Na obecna chwile zebraliśmy ok 20.000 tyś zł na konto Filipa w Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II. Kwota potrzebna na implanty oraz leczenie jest to ok 200.000 tyś zł. Sami nie jesteśmy wstanie zebrać tej sumy dlatego prosimy o wsparcie finansowe dla naszego syna.

          Jeżeli macie Państwo chęć wspomóc Filipa - bardzo o to prosimy, każda złotówka się liczy i zwiększa  szanse Filipa na wspaniały uśmiech. 

           

                                                                                                     


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
510 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojciech Kowalski - awatar

Wojciech Kowalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mama Julki - awatar
Mama Julki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maciek - awatar
Maciek
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Karol Skonieczny - awatar
Karol Skonieczny
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij