Zbiórka Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH - miniaturka zdjęcia

Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH - zdjęcie główne

Pomóż Filipowi odzyskać UŚMIECH

420 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojciech Kowalski - awatar

Wojciech Kowalski

Organizator zbiórki

              Zwracam się z prośba o wsparcie finansowe dla mojego syna Filipa.


           Filip ma 9 lat. Jest bardzo pogodnym i towarzyskim dzieckiem, u którego stwierdzono genetyczną chorobę zwaną CHERUBIZM. Jest to bardzo rzadka choroba, a Filip jest 10 przypadkiem zdiagnozowanym w Polsce. Choroba ta wymaga ciągłych konsultacji i leczenia, dlatego syn musi pozostawać pod stałą opieką chirurga szczękowo-twarzowego. Cherubizm to choroba powodująca zmiany kostne, które dotyczą głównie żuchwy i szczęki powodując ich powiększanie wskutek pojawienia się licznych torbieli komórek olbrzymich i proliferacji tkanki łącznej. Choroba ta powoduje utratę zębów, zmiany oczne i zaburzenie widzenia.

           W dniu 29 czerwca 2012r. zgłosiliśmy się z synem do Kliniki Chirurgi Szczękowo-Twarzowej AM we Wrocławiu do Pana dr Klaudiusza Łuczaka, który podjął się leczenia, metody wprowadzone przez dr Łuczaka spowodowały iż, konieczne było usunięcie zawiązek zębów stałych, doprowadziły do rozdęcia kości żuchwy. Leczenie Filipa wymaga także kontroli i badania chirurga stomatologicznego, ortodonty, konsultacji endokrynologa dziecięcego i laryngologa. Oprócz kliniki Chirurgi Szczękowo-Twarzowej AM we Wrocławiu podjęliśmy także próbę leczenia w innych Klinikach: w Katowicach w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego , w Krakowie w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydgiera u prof. dr hab. med. Jana Zapały na Chirurgi Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej  Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. 

            Od trzech lat jeździmy z synem do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. prof. dr Stanisława Popowskiego w Olsztynie, gdzie znajduje się pod stałą opieką dr n. med. Krzysztofa Dowgierda. Filip na dzień dzisiejszy jest po 4 operacji twarzy, gdzie usunięto mu guzy szczęki, żuchwy i podniebienia w związku z czym posiada tylko 6 zębów stałych, ponieważ guzy spowodowały rozdęcia żuchwy, szczęki i konieczne było usunięci zawiązków zębów stałych. W przyszłości czeka go rekonstrukcja kości twarzy i wszczepienie implantów zębów, które będą dla nas największym kosztem związanym z chorobą Filipa do tego dochodzą także koszty podróży ok. 1000zł w miesiącu. Moje i żony wynagrodzenie nie jest wystarczające na pokrycie wszystkich kosztów związanych z leczeniem syna. Na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie przewidzieć dalszych kosztów leczenia, ponieważ jest to choroba mało znana również w środowisku lekarskim. 

Na obecna chwile zebraliśmy ok 20.000 tyś zł na konto Filipa w Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II. Kwota potrzebna na implanty oraz leczenie jest to ok 200.000 tyś zł. Sami nie jesteśmy wstanie zebrać tej sumy dlatego prosimy o wsparcie finansowe dla naszego syna.

          Jeżeli macie Państwo chęć wspomóc Filipa - bardzo o to prosimy, każda złotówka się liczy i zwiększa  szanse Filipa na wspaniały uśmiech. 

           

                                                                                                     


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
420 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Wojciech Kowalski - awatar

Wojciech Kowalski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Maciek - awatar
Maciek
9
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Karol Skonieczny - awatar
Karol Skonieczny
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij