Zbiórka Zieleń, która integruje - zdjęcie główne

Zieleń, która integruje

190 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Reprezentujemy Pracownię Ochrony Środowiska działającą przy Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Od 23 lat z zapałem działamy na rzecz zabytków, pomników przyrody oraz ochrony środowiska. Poszukujemy 2200 zł, które w 100% przeznaczymy na zakup na wiosnę 2019 roku sadzonek winobluszczy i nasion kwiatów łąkowych. Dla zainteresowanych trochę informacji o naszych dotychczasowych działaniach i szczegółach nowego projektu. Z góry dziękujemy za każdy datek :)

Do tej pory naszymi sztandarowymi projektami są dwie akcje:

Woda jest najważniejsza ( https://www.facebook.com/Woda.jest.najwazniejsza/?fref=ts ) – akcja oczyszczania poznańskich rzek Główna i Cybina. Podczas ponad 10 akcji oczyszczania ich brzegów zebraliśmy ok. 1200 opon, 10 kontenerów śmieci i odpadów ponadgabarytowych, elektroniki, części samochodowych oraz zlikwidowaliśmy wiele dzikich wysypisk śmieci.

Jadalny Poznań ( https://www.facebook.com/ogrody.spoleczne/?fref=ts ) – akcja zakładania i pielęgnowania ogrodów społecznych, na których rosną już warzywa, owoce, przyprawy, rośliny miododajne, drzewka i krzewy owocowe oraz rośliny ozdobne. Zasada ogrodu społecznego jest prosta „w zamian za pielenie lub dosadzenie czego możesz zabrać plony”. Ten projekt integracji sąsiedzkiej  sprzyja zamianie monotonnych przestrzenie trawników na blokowiskach na enklawy zielone. (lokalizacje: os. Nad Potokiem,  Wichrowe Wzgórza, Piątkowska 65, Wzgórze Reformatów - wirydarz)

Naszym nowym pomysłem, który chcielibyśmy razem z Wami zrealizować jest trwałe i powszechne wprowadzenie w aglomeracji poznańskiej zieleni pionowej (wertykalnej) oraz łąk jako alternatywy do trawników na blokowiskach. Na początek chcielibyśmy posadzić 70 bluszczy i winobluszczy, które będą tworzyć ścianę zielenie oraz stworzenie łąki miejskiej na ok. 70 m².  Ma to być rodzaj prezentacji i promocji tej inicjatywy. Zieleń pionowa będzie pełniła funkcję dekoracyjną oraz ekologiczną (oczyszcza powietrze, wycisza, tworzy mikroklimat, uspokaja). Łąka w mieście pełni funkcję dekoracyjną, wyciszającą, ochronną dla gleby w okresach długotrwałych upałów oraz jest oazą dla owadów zapylających. Kwitnące kwiaty zachwycają barwami i zapachami.

Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup bluszczy i nasion. Średniej wielkości bluszcze kosztuję ok. 14 zł szt w zależności od odmiany i wielkości. Nasiona kwiatów łąkowych: 50 g to koszt od 75,00 zł  w zależności od składu mieszanki. 

Prosimy Was o wsparcie drobnymi datkami. Podziękujemy Wam w naturze !

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
190 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kuba - awatar
Kuba
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
ekorady.org - awatar
ekorady.org
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij