Zbiórka Zieleń, która integruje - zdjęcie główne

Zieleń, która integruje

190 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Reprezentujemy Pracownię Ochrony Środowiska działającą przy Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody. Od 23 lat z zapałem działamy na rzecz zabytków, pomników przyrody oraz ochrony środowiska. Poszukujemy 2200 zł, które w 100% przeznaczymy na zakup na wiosnę 2019 roku sadzonek winobluszczy i nasion kwiatów łąkowych. Dla zainteresowanych trochę informacji o naszych dotychczasowych działaniach i szczegółach nowego projektu. Z góry dziękujemy za każdy datek :)

Do tej pory naszymi sztandarowymi projektami są dwie akcje:

Woda jest najważniejsza ( https://www.facebook.com/Woda.jest.najwazniejsza/?fref=ts ) – akcja oczyszczania poznańskich rzek Główna i Cybina. Podczas ponad 10 akcji oczyszczania ich brzegów zebraliśmy ok. 1200 opon, 10 kontenerów śmieci i odpadów ponadgabarytowych, elektroniki, części samochodowych oraz zlikwidowaliśmy wiele dzikich wysypisk śmieci.

Jadalny Poznań ( https://www.facebook.com/ogrody.spoleczne/?fref=ts ) – akcja zakładania i pielęgnowania ogrodów społecznych, na których rosną już warzywa, owoce, przyprawy, rośliny miododajne, drzewka i krzewy owocowe oraz rośliny ozdobne. Zasada ogrodu społecznego jest prosta „w zamian za pielenie lub dosadzenie czego możesz zabrać plony”. Ten projekt integracji sąsiedzkiej  sprzyja zamianie monotonnych przestrzenie trawników na blokowiskach na enklawy zielone. (lokalizacje: os. Nad Potokiem,  Wichrowe Wzgórza, Piątkowska 65, Wzgórze Reformatów - wirydarz)

Naszym nowym pomysłem, który chcielibyśmy razem z Wami zrealizować jest trwałe i powszechne wprowadzenie w aglomeracji poznańskiej zieleni pionowej (wertykalnej) oraz łąk jako alternatywy do trawników na blokowiskach. Na początek chcielibyśmy posadzić 70 bluszczy i winobluszczy, które będą tworzyć ścianę zielenie oraz stworzenie łąki miejskiej na ok. 70 m².  Ma to być rodzaj prezentacji i promocji tej inicjatywy. Zieleń pionowa będzie pełniła funkcję dekoracyjną oraz ekologiczną (oczyszcza powietrze, wycisza, tworzy mikroklimat, uspokaja). Łąka w mieście pełni funkcję dekoracyjną, wyciszającą, ochronną dla gleby w okresach długotrwałych upałów oraz jest oazą dla owadów zapylających. Kwitnące kwiaty zachwycają barwami i zapachami.

Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup bluszczy i nasion. Średniej wielkości bluszcze kosztuję ok. 14 zł szt w zależności od odmiany i wielkości. Nasiona kwiatów łąkowych: 50 g to koszt od 75,00 zł  w zależności od składu mieszanki. 

Prosimy Was o wsparcie drobnymi datkami. Podziękujemy Wam w naturze !

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
190 zł  z 2 300 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kuba - awatar
Kuba
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
ekorady.org - awatar
ekorady.org
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij