Zbiórka Zimowe wsparcie dla migrantów - zdjęcie główne

Zimowe wsparcie dla migrantów

17 108 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób
Wpłać teraz
 
Z Ł - awatar

Z Ł

Organizator zbiórki

Solidarność na szlaku bałkańskim

Na granicy bośniacko-chorwackiej wciąż dochodzi do przemocowych odepchnięć tzw. “pushback’ów. Osoby migrujące nie mają dostępu do procedury uchodźczej, ich prawa są łamane, często dochodzi do przemocy i kradzieży ze strony policji. W czasie pandemii Covid-19, działania policji stały się jeszcze bardziej intensywne m.in. z uwagi na wprowadzenie godziny policyjnej. Część squatów w których mieszkały osoby migrujące nie mające możliwości mieszkania w obozie, została brutalnie eksmitowana. Część wolontariuszy działających na miejscu wróciła do Bośni, część projektów solidarnościowych jest kontynuowanych zdalnie. 

Traktowanie osób migrujących na granicach zewnętrznych UE jest naszą wspólną sprawą, nie możemy na ten temat milczeć, zachęcamy wszystkie i wszystkich do działania. 

Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na zakup bielizny, butów, jedzenia i wszystkich najbardziej potrzebnych rzeczy w Bośni w miejscowości Velika Kladusa oraz Lipa, gdzie mieścił się obóz dla osób migrujących, który spłonął tuż przed świętami, 23 grudnia 2020. Po pożarze ludzie zostali bez dachu nad głową, mieszkają w lesie, w namiotach czy pustostanach. Temperatury od tygodni są minusowe.

Do Bośni jeździłyśmy kilkukrotnie, na miejscu współpracujemy z zaufanymi organizacjami i lokalnymi aktywista(k)ami, którzy najlepiej znają aktualną sytuację. Jesteśmy również w bezpośrednim kontakcie z osobami migrującymi.   

Jeśli chcecie przekazać datki rzeczowe prosimy o kontakt przez fanpage na Facebook'u :“Mroky” lub “Przyjaciele Ludzi”.

MROKY

Jesteśmy kolektywem artystyczno-aktywistycznym. Od początku naszego istnienia czyli od 2018 roku, wspieramy osoby, które migrują poprzez szlak Bałkański. Wielokrotnie jeździli.łyśmy do Bośni, gdzie w przygranicznej miejscowości Velika Kladusa, wspierali.łyśmy działania zaprzyjaźnionych oddolnych inicjatyw m.in No Name Kitchen. Na miejscu nasza praca polega na dystrybucji jedzenia i ubrań, monitorowania przemocy policji i służb granicznych czy po prostu na spędzaniu czasu z osobami, które codziennie doświadczają systemowej przemocy. Wspieramy tych i te, którzy znajdują się poza oficjalnymi obozami i nie mają dostępu do żadnych środków pomocowych. 

Oprócz działań na miejscu, również w Polsce organizujemy imprezy benefitowe, zbiórki odzieży, pogadanki - chcemy dać możliwość pokazania solidarności z migrant(k)ami a przy okazji przekazać nasze doświadczenia z Bośni - czujemy, że jest to nasz obowiązek wobec tych osób, które są uciszane a ich głos ginie gdzieś wśród statystyk i nagłówków sporadycznie występujących w mediach. 

PRZYJACIELE LUDZI

Nieformalna inicjatywa z Katowic, która wspiera osoby z doświadczeniem uchodźczym, prowadzi oddolne działania na polu edukacji równościowej i praw człowieka

Więcej informacji można znaleźć na FB “Mroky” oraz “Przyjaciele ludzi”

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Magdalena Chodorowska - awatar

  Magdalena Chodorowska

  01.03.21
  01.03.21

  Ksiazki od Zuzi Derlacz

 • Marta Witczak - awatar

  Marta Witczak

  16.02.21
  16.02.21

  Spokojnej drogi do domu!

 • Batuhan Turkoglu - awatar

  Batuhan Turkoglu

  13.02.21
  13.02.21

  Pozdrawiam

 • dla Łukasza - awatar

  dla Łukasza

  03.02.21
  03.02.21

  dla Łukasza

17 108 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 228 osób
Wpłać teraz
 
Z Ł - awatar

Z Ł

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 228

Marta Lissowska, książka „Dissapoint of View” - awatar
Marta Lissowska, książka „Dissapoint of View”
25
Malgorzata Ciszecka maszyna do szycia - awatar
Malgorzata Ciszecka maszyna do szycia
280
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
280
Mariola Piętak - awatar
Mariola Piętak
65
Śka Bro - awatar
Śka Bro
25
Śka Bro - awatar
Śka Bro
110
Śka Bro - awatar
Śka Bro
35
Dotyk motyla - awatar
Dotyk motyla
50
Antoni Wiśniewski-Mischal - awatar
Antoni Wiśniewski-Mischal
40
Magdalena Chodorowska - awatar
Magdalena Chodorowska
90

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij