Zbiórka Zjedzony żywcem Ratujemy BARFa - zdjęcie główne

Zjedzony żywcem Ratujemy BARFa

3 021 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 91 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Krueger Pakuła - awatar

Mateusz Krueger Pakuła

Organizator zbiórki

Cześć!

Mam na imię Mateusz i jestem właścicielem specjalistycznego sklepu zoologicznego - zajmuję się głównie zwierzętami egzotycznymi. Chętnie dzielę się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z moimi klientami. Zawsze staram się pomagać w hodowli zwierząt i moi klienci wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Nigdy nie odmówiłem pomocy zwierzakowi w potrzebie!

Takim właśnie zwierzakiem jest BARF! Jest to boa dusiciel (Boa constrictor), który trafił w moje ręce 17 kwietnia 2020 roku. Wąż był przetrzymywany w zbyt małym zbiorniku, bez odpowiednich warunków. Dodatkowo wąż był karmiony żywymi gryzoniami. Konsekwencje ostatniego obiadu widać na zdjęciach...

Wąż nie zabił swojej ofiary. Możliwe, że był w tym czasie chory, osłabiony lub po  prostu nie był głodny. Niestety szczur jest ssakiem i musi jeść cały czas by przetrwać. Akurat jedynym źródłem pokarmu był współlokator!

BARF wymaga długiego leczenia. Trwająca pandemia sprawia, że dostęp do profesjonalnej opieki, leków, czy środków opatrunkowych jest utrudniona. Na szczęście udało nam się znaleźć przychodnię, która zadeklarowała pomoc. Licznik już w tej chwili (19.04.2020 r.) przekroczył 400 zł. Codzienne oczyszczanie ran zajmuje ok. 2-3 godziny.

Chciałbym, żeby wąż trafił do dobrego domu, do kogoś kto odpowiednio się nim zajmie i zapewni bezpieczeństwo do końca jego dni. Dlatego postanowiłem utworzyć zbiórkę, która ma pokryć koszty leczenia, budowę porządnego terrarium, w którym zwierzak w końcu mógłby się poczuć komfortowo oraz na ewentualny transport do nowego opiekuna, może nawet zapas odpowiedniego pokarmu na start.

Każdy grosz się liczy! Ja obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy by zwierzak już nie musiał cierpieć!

Wiem, że węże w wielu osobach nie wzbudzają zaufania, a u niektórych wręcz obrzydzenie. Mimo wszystko, jest to żywe zwierze, które padło ofiarą naszego gatunku! Pokażmy BARF'owi, że nawet ludziom można zaufać :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Undy - awatar

  Undy

  28.04.20
  28.04.20

  Czekam z niecierpliwością na jakieś aktualizacje stanu Barfa (swoją drogą dobrze byłoby wybrać mu jakieś fajniejsze imię - takie które nie tłumaczy się na wymiociny w jęz. angielskim). Od jakiegoś czasu interesuje się wężami, sam chciałbym mieć jakiegoś ale zawsze odstraszają mnie koszty terrarium oraz mało miejsca w mieszkaniu. Obawiam się także dostępności pokarmu w moim mieście. Nigdy nie podjąłbym się opieki nad zwierzakiem nie wiedząc jak powinno robić się to właściwie lub nie mając do tego odpowiednich środków. Nie rozumiem jak niektórzy ludzie mogą dopuszczać do takich sytuacji jaka spotkała Barfa, ale mam nadzieję, że teraz jego szczęście się odwróci :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.04.20
  23.04.20

  💕

 • Weronika Górska - awatar

  Weronika Górska

  22.04.20
  22.04.20

  Bardzo współczuje temu wężykowi, sama wiem co to znaczy pogryziony wąż, ponieważ sama posiadam dwa pytony królewskie które kilka razy miały lekkie pogryzienia po szczurze, moje węże niestety nie jedzą martwego jedzenia. Z góry pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrowie tego ślicznego węża 🐍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.20
  22.04.20

  Nie rozumiem ludzi. Po pierwsze po co karmić węża żywym pokarmem , jedynie sadyści tak robią którzy lubią patrzyć jak ofiara się męczy a czasem właśnie może i wąż oberwać od swojej ofiary. Po drugie wiążąc się z zakupem węża trzeba przemyśleć to czy będzie mnie ”stać na niego” wąż sam w sobie nie jest drogi ale już terrarium , leczenie (nie daj Bóg) , wyżywienie jego , trzeba pamiętać że gady rosną !. Można było by się długo rozpisywać , ale proszę przemyślcie swoje zakupy gadów. Po trzecie czytać i zbierać informacje o danym gatunku gada którego chcemy zakupić , nie wystarczy tylko chcieć , ważne jest również wiedzieć , mieć informacje o danym gatunku. Przykład terrarium dla legwana docelowe , gdzie będzie miał miejsca dużo to koszt 3tys. Zł w zwyż. Sam mam boa constrictora , węża mlecznego , morelie spilota , legwana , 2 agamy oraz modliszkę storczykową, i wiem co mówię.

 • EAT SLEEP RAT REPEAT - awatar

  EAT SLEEP RAT REPEAT

  22.04.20
  22.04.20

  Uratujemy Barf'a. Poprzedni właściciel powinien zostać zgłoszony do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i mieć ZAKAZ posiadania jakichkolwiek zwierząt... "CIRCLE OF LIFE" to jedno ale gdzie był? Podczas karmienia? Nawet karmiąc żywą karmówką należy po po prostu pilnować sytuacji. Pozdrawiamy wraz z moimi Regiusami. Trzymaj się Barf.

3 021 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 91 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Krueger Pakuła - awatar

Mateusz Krueger Pakuła

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 91

Sachiko - awatar
Sachiko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Undy - awatar
Undy
58
Ewa K - awatar
Ewa K
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka Kietrys - awatar
Agnieszka Kietrys
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij