Zielony Letni Uniwersytet

6 645 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Drogie, drodzy,

Prosimy was o wsparcie naszego Zielonego Letniego Uniwersytetu, który się teraz nazywa "ZIELONE DNI".

Zielone Dni 2023 odbędą się w dniach 29.06-1.07.2023 w Gdańsku Sobieszewie. To ósme takie wydarzenie, w tym roku szczególnie potrzebne. Wymiana wiedzy, kompetencji, integracja i ładowanie baterii dla ludzi wspierających Zielony ruch polityczny w Polsce są w 2023 roku szczególnie ważne. Informacje o wydarzeniu są na stronie: http://strefazieleni.org/zielone-dni-2023/

Za darowizny od 30 złotych mamy atrakcyjne nagrody : 

kubki z hasłami aktywistycznymi

* zaangażowane t-shirty ekofeministyczne z "odpowiedzialnej" bawełny, z grafikami dwóch wspaniałych artywistek,

polskie wydanie książki-eseju "Odwaga troski. Ekofeminizm jako inspiracja" ze wstępem do wydania polskiego prof. Magdaleny  Środy

ZRÓB DAROWIZNĘ I ZAMÓW NAGRODĘ (szczegóły poniżej).

Potrzebna jest szybka aktywizacja obywateli i obywatelek, którzy i które identyfikują się z wartościami europejskimi, troszczą się o państwo prawa, uważają za ważne prawa człowieka i wolności indywidualne. Także tych,  którzy mają przekonanie, że ekologia to nauka równie ważna jak fizyka czy biochemia. Również tych, którzy i które rozumieją, że demokracja bez praw kobiet, to demokracja dla połowy obywateli i obywatelek, wreszcie tych, którzy i które pragną progresywnych, otwartych miast współzarządzanych przez obywateli oraz rozumieją, że woda i czyste powietrze, klimat i dziedzictwo przyrodnicze, w tym drzewa i puszcze, są dobrami wspólnymi, o które musimy razem dbać. 

Potrzebna jest jak nigdy „szkoła” dla progresywnych aktywnych obywateli i obywatelek. Temu służą Zielone Letnie Uniwersytety, które organizujemy od 2015 roku. Nasze Zielone Dni 2023 są szczególnie ważne!

DLACZEGO I NA CO POTRZEBUJEMY WSPARCIA? 

Żeby dostać grant od jednego ze współorganizatorów wydarzenia jakim jest Green European Foundation, musimy wnieść wkład finansowy 3000 zł, którego nie mamy, gdyż z wyboru nie prowadzimy działalności gospodarczej,  a nie mamy żadnych dotacji ze środków publicznych, jak mają zielone fundacje i think-tanki w niektórych krajach. 

W dzisiejszych układach politycznych nie możemy liczyć na wsparcie finansowe od instytucji krajowych kontrolowanych przez państwo. Konserwatywny rząd postanowił przefiltrować przyznawane dotacje, aby otrzymywały je tylko organizacje o tradycyjno-konserwatywnym profilu. Jako fundacja polityczna nie mamy ponadto dostępu do większości grantów, o jakie mogą się ubiegać NGO.

W poprzednich latach zebraliśmy już tytułem tej zbiórki 5365 zł, teraz potrzebujemy 4635 zł aby móc zrealizować nasze Zielone Dni 2023 - 3000 zł na nasz wkład własny do grantu i 1635 zł na Fundusz Solidarnościowy dla młodych aktywistek i aktywistów.

Z R Ó B  D A R O W I Z N Ę  I  Z A M Ó W  N A G R O D Ę: 

1. Za darowiznę co najmniej 30 zł, podając adres wysyłki (mailem na adres: [email protected])  i prosząc o książkę "Odwaga troski", otrzymasz 

2. Za darowiznę co najmniej 30 zł, podając adres wysyłki (mailem na adres: [email protected])  i prosząc o KUBEK (temat: równość, LGBTQ+, Ukraina, Zieloni) otrzymasz pocztą fajansowy kubek z kolorowym wnętrzem i odpowiednim hasłem aktywistycznym.

3. Za darowiznę co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected])  adres wysyłki i prosząc o t-shirt "feminizm koronny" oraz rozmiar S, M, L, otrzymasz T-shirt biały z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm koronny":

4. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected]) adres wysyłki i prosząc o t-shirt "feminizm etniczny" oraz rozmiar S, M, L , otrzymasz T-shirt czarny z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm koronny": 

5. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected]) adres wysyłki i prosząc o t-shirt "feminizm magiczny" oraz rozmiar S, M lub L, otrzymasz T-shirt czarny z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm magiczny":

6. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected])  adres wysyłki i prosząc o t-shirt "żubrzyce" oraz rozmiar S, M, L, lub XL, otrzymasz T-shirt biały z grafiką Oli Wasilewskiej "Żubrzyce": 

WESPRZYJ ZLU I ZACHĘĆ DO JEGO WSPARCIA OSOBY Z TWOJEGO OTOCZENIA

5zł, 10zł, 20zł, 50zł czy 100zł - każda kwota będzie cennym wkładem, cegiełką w budowaniu zielonego i progresywnego aktywizmu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Jan Zasępa - awatar

  Jan Zasępa

  30.07.2019
  30.07.2019

  Proszę o 'feminizm koronny' XL - ten ostatni, rzekomo dla mnie. Ostatniej nocy ZLU Agata znalazła w pudłach jeden egzemplarz 'Żubrzyc' w rozmiarze XL i pobrała go sobie jako najbardziej odpowiadający. Zapomniałem jednak o tym napisać więc teraz wpłaciłem po raz kolejny. Może być? Dziękuję!

 • Jan Zasępa - awatar

  Jan Zasępa

  22.06.2019
  22.06.2019

  Bardzo proszę o feminizm koronny XL. Zamiast przysyłać pocztą proponuje wysłać umyślnym do Ośna na ZLU, gdzie ten fant zostanie odebrany przez moją żonkę Agatę (ale niech to będzie dla niej niespodzianka).

  • Fundacja Strefa Zieleni - awatar

   Fundacja Strefa Zieleni - Organizator zbiórki

   30.07.2019
   30.07.2019

   Janie, mam ostatnie XL koronnego dla ciebie. Podaj adres to wyślemy :-) Poproszę o adres mailem na [email protected]

 • Wojciech Kubalewski - awatar

  Wojciech Kubalewski

  27.11.2018
  27.11.2018

  Tej jakości (bawełny i artystycznej) nikt nie przebije. Cudo.

 • Robert Reisigová-Kielawski - awatar

  Robert Reisigová-Kielawski

  21.11.2018
  21.11.2018

  Zielone Letnie Uniwersytety to kawał świetnej roboty. Wspieram, bardzo mocno.

 • Daria Jerczynska - awatar

  Daria Jerczynska

  12.07.2018
  12.07.2018

  Miłej zabawy. ;)

6 645 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 81

Marta Krawczyk - awatar
Marta Krawczyk
50
Wanda Majewska - awatar
Wanda Majewska
100
Arek Gmurczyk - awatar
Arek Gmurczyk
100
Artur Wieczorek - awatar
Artur Wieczorek
50
Piotr Maciejewski - awatar
Piotr Maciejewski
20
Maria Staniszewska - awatar
Maria Staniszewska
50
Katarzyna Kot - awatar
Katarzyna Kot
100
Piotr Działak - awatar
Piotr Działak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grażyna - awatar
Grażyna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij