Zbiórka Zielony Letni Uniwersytet - zdjęcie główne

Zielony Letni Uniwersytet

5 365 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Drogie, drodzy,

Prosimy was o wsparcie naszego ZIELONEGO LETNIEGO UNIWERSYTETU (ZLU). 

DLA DARCZYŃCÓW PRZYGOTOWALIŚMY ATRAKCYJNE NAGRODY : 

* zaangażowane T-SHIRTY z grafikami wspaniałych ARTYWISTEK, do tego "społecznie odpowiedzialne": z bardzo delikatnej i przyjaznej ciału i środowisku BAWEŁNY ORGANICZNEJ, ale również z certyfikatem FAIR WEAR dotyczącym warunków pracy ludzi

* piękne zaangażowane PRZYPINKI z grafikami Eli Hołoweńko (nominowanej do nagrody Wysokich Obcasów 2017) "Jestem eko-feministką" i "Zostawcie nam rzeki"

* ZIELONE WIADOMOŚCI "Dobre rolnictwo, lepszy świat" albo klimatyczne "Is there still a chance?" (wersja angielska)

Nasze nagrody to nie są zwykłe "ubrania" i "gadżety". To prawdziwe zaangażowane małe dzieła, o wysokiej jakości i wartości estetycznej, etycznej, ekologicznej i symbolicznej. 

ZRÓB DAROWIZNĘ I ZAMÓW NAGRODĘ (szczegóły poniżej).

        T-shirt z serii "Ekofeminizm" Elżbiety Hołoweńko z bawełny organicznej , Fair Wear

DLACZEGO POTRZEBNY JEST ZIELONY LETNI UNIWERSYTET ? 

W UE rosnie "zielona fala": zielone partie zyskują coraz większy aplauz i rośnie potrzeba Zielonej polityki i aktywizmu. Dlaczego? Bo Zieloni proponują alternatywy i rozwiązania wobec wielkich wyzwań naszego świata - dla Europy, krajów i regionów, miast i miasteczek, gmin  wsi.  W Polsce też bardzo jest potrzeba zielonej polityki i zielonych rozwiązań, potrzeba zielonych aktywistów i współpracy wszystkich organizacji, ruchów i ludzi dobrej woli. 

Bo przyszły czasy wielkich zagrożeń dla przyrody i środowiska 

          -masowe wycinanie w całym kraju drzew, znów się szykują w Puszczy Białowieskiej, ale  trwają wielkie wycinki w Puszczy Karpackiej i innych lasach puszczańskich, 

          -naukowcy z IPBES wykazali w raporcie z 2019r, że z powodu naszej ludzkiej działalności trwa 6. Wielkie Wymieranie gatunków i w ciągu kilku dekad mozemy stracić nawet milion gatunków fauny i flory, 

          -rolnictwo jest oparte na masowym używaniu pestycydów przyczyniających się do rozwoju epidemii nowotworowej i brak jest woli politycznej aby rozwijać agroekologię i rolnictwo ekologiczne, mimo, że w UE i w Europie zachodniej dzięki presji obywateli i konsumentów rozpoczęła się transformacja polityki rolnej i żywności, 

          -przyzwolenie dla cierpienia zwierząt: masowych hodowli przemysłowych zwierząt na mięso, mleko i futra, systemowe wspieranie bezdomności kotów i psów, nieetyczne formy masowego myślistwa, również wobec gatunków dotychczas ściśle chronionych jak żubry czy łosie,

          -plany kanalizacji rzek i zniszczenia ich wartościowych ekosystemów, a przy okazji dalsza degradacja już zagrożonego Bałtyku, co prowadzi do ubytku populacji ryb, zagraża suszami i powodziami,

          -masowy import odpadów zrzucanych na tworzone przeciw woli mieszkańców wysypiska i palenie wysypisk,

          -wielkie zanieczyszczenia powietrza, wód i gleb, w skutek złej jakości budownictwa, ogrzewania węglem, złej polityki wobec zanieczyszczeń przemysłowych, intensywny rozwój przemysłowego rolnictwa; prowadzi to do masowych i często poważnych chorób, z którymi nie radzi sobie publiczna służba zdrowia. 

Ale stoimy też przed ogromnymi wyzwaniami globalnymi:  gwałtownymi ZMIANAMI KLIMATU, masowym WYMIERANIEM GATUNKÓW, wyczerpywaniem się ZASOBÓW NIEODNAWIALNYCH, w tym ropy. Prowadzi to do KONFLIKTÓW, wojen domowych i masowych MIGRACJI klimatycznych i środowiskowych. 

ZRÓB DAROWIZNĘ I ZAMÓW NAGRODĘ (szczegóły poniżej).

            T-shirt "Żubrzyce, papieżyce" Oli Wasilewskiej, z bawełny organicznej, Fair Wear

Od SZCZYTU KLIMATYCZNEGO COP24 na którym 15letnia Szwedka Greta Thunberg powiedziała głosno prawdę o zagrożeniach klimatycznych dla jej pokolenia, o braku adekwatnych działań ze strony polityków i wezwała do powszechnej mobilizacji i działań TU i TERAZ, w Polsce też powstały nowe ruchy klimatyczne. Musimy je wspierać i będziemy je wspierać. 

Na ZLU 2019 "Bliżej Europy" w Ośnie Lubuskim (11-14 lipca, informacja na: http://strefazieleni.org/zlu2019/ )  m.in. pracowaliśmy nad narzędziami wsparcia wiedzy i umiejętności dla nowych ruchów klimatycznych oraz wspieraliśmy i sieciowaliśmy koalicje aktywistów na rzecz rzek, dzikich zwierząt, agroekologii, energii odnawialnych, ale też wymianialiśmy się wiedzą i umiejętnosciami aby wesprzeć aktualnych i potencjalnych zielonych aktywistów i aktywistki. Korzystaliśmy z doświadczeń naszych sąsiadów, Niemieckich Zielonych, którzy być może juz niedługo będą współrządzić największym krajem w UE. Dyskutowaliśmy i wymienialiśmy się wiedzą i doświadczeniami z naukowcami, aktywistami, zielonymi politykami i polityczkami, żeby jak najszybciej i jak najskuteczniej zwalczać negatywne zjawiska i rozwijać lokalnie i na poziomie kraju i UE zielone, przyjazne ludziom alternatywy. 

ZRÓB DAROWIZNĘ I ZAMÓW NAGRODĘ (szczegóły poniżej).
                            Przypinka "Jestem eko-feministką" z pracą Elżbiety Hołoweńko

Bo LEPSZY ŚWIAT jest możliwy! To zależy tylko od nas i od tego jak wielu ludzi w to uwierzy i zechce się ZAANGAŻOWAĆ. Potrzeba WSPÓŁPRACY, WIEDZY i UMIEJĘTNOŚCI

Potrzebna jest jednak szybka aktywizacja obywateli i obywatelek, tych którzy i które identyfikują się z wartościami europejskimi, troszczą się o państwo prawa, uważają za ważne prawa człowieka i wolności indywidualne. Także tych, do których przemawia proekologiczna encyklika „Laudato Si. Nasz wspólny dom” Papieża Franciszka lub też mają po prostu przekonanie, że ekologia to nauka równie ważna jak fizyka czy biochemia. Również tych, którzy i które rozumieją, że demokracja bez praw kobiet, to demokracja dla połowy obywateli i obywatelek, wreszcie tych, którzy i które pragną progresywnych, otwartych miast współzarządzanych przez obywateli oraz rozumieją, że woda i czyste powietrze, klimat i dziedzictwo przyrodnicze, w tym drzewa i puszcze, są dobrami wspólnymi, o które musimy razem dbać. 

ZRÓB DAROWIZNĘ I ZAMÓW NAGRODĘ (szczegóły poniżej).

       T-shirt z serii "Ekofeminizm" Elzbiety Hołoweńko, z bawełny organicznej, Fair Wear

Tak więc w przyspieszonym tempie musimy się dokształcać, organizować i jednoczyć, uczyć prowadzić kampanie i działania, aby skutecznie szerzyć progresywne idee, tworzyć sieci współpracy i razem wpływać na świadomość ludzi. 

Potrzebna jest jak nigdy „szkoła” dla progresywnych aktywnych obywateli i obywatelek.

Temu służą Zielone Letnie Uniwersytety, które organizujemy od 2015 roku.

                                   Pierwszy Zielony Letni Uniwersytet 2015 w Białowieży

ZLU 2019 NA RZECZ ZIELONEJ POLKI I EUROPY, KLIMATU, BIORÓŻNORODNOSCI I RZEK

Zdobywanie wiedzy, dzielenie się doświadczeniami, doskonalenie metod komunikacji, uczenie się aktywizmu i organizowania się, sieciowanie się w ramach tematycznych koalicji i platform współpracy, wykorzystując doświadczenia z innych krajów i możliwości wsparcia w instytucjach europejskich – temu służą Zielone Letnie Uniwersytety (ZLU). 

Tegoroczny ZLU w OŚnie Lubuskim  to ponad 140 uczetsników i uczestniczek, panelistów i panelistek, moderatorów i moderatorek, szkoleniowców, naukowców, aktywistów i aktywistek, artywistów i artywistek, a także zielonych polityków i polityczek. I tysiące innych, którzy przeczytają lub obejrzą relacje ze spotkań dzięki waszemu wsparciu. 

DLACZEGO I NA CO POTRZEBUJEMY WSPARCIA? 

Żeby dostać grant od najważniejszego partnera, oficjalnego organizatora wydarzenia jakim jest Green European Foundation, musimy wnieść wkład finansowy 3500 zł, którego nie mamy, gdyż z wyboru nie prowadzimy działalności gospodarczej,  a nie mamy żadnych dotacji ze środków publicznych, jak mają zielone fundacje i think-tanki w niektórych krajach. 

W dzisiejszych układach politycznych nie możemy liczyć na wsparcie finansowe od instytucji krajowych kontrolowanych przez państwo. Konserwatywny rząd postanowił przefiltrować przyznawane dotacje, aby otrzymywały je tylko organizacje o tradycyjno-konserwatywnym profilu. Jako fundacja polityczna nie mamy ponadto dostępu do większości grantów, o jakie mogą się ubiegać NGO.

W ubiegłym roku otrzymaliśmy już tytułem tej zbiórki ok. 3500 zł na ZLU 2018 i działania podczas COP24. Teraz potrzebujemy 3500 zł aby móc zrealizować nasz ZIELONY LETNI UNIWERSYTET 2019 "Bliżej Europy". Ewentualną nadwyżkę przeznaczymy na ZLU 2020 i inne działania na rzecz klimatu, przyrody, środowiska, demokracji, praw człowieka, zdrowia, zielonych miast i produkcji dobrej żywności.

N A G R O D Y   

OFERUJEMY NAGRODY BĘDĄCE ELEMENTEM NASZYCH DZIAŁAŃ STATUTOWYCH: 

- wspieramy zaangażowane artystki i artystów propagujących swoją sztuką podobne wartości

- korzystamy z ich kreatywności i talentu, żeby wpływać na świadomość i pobudzać refleksję zwykłych ludzi na ulicy, którzy będą patrzeć na ich dzieła

- wspieramy Zielone Wiadomości - społecznie realizowany zielony think-tank: wszystkie darowizny z prośbą o Zielone Wiadomości przeznaczymy na druk przyszłego numeru Zielonych Wiadomości przeznaczonego dla nowych ruchów klimatycznych.

 Z R Ó B  D A R O W I Z N Ę  I  Z A M Ó W  N A G R O D Ę: 

1. Za darowiznę wysokości co najmniej 20 zł, podając adres wysyłki (mailem na adres: [email protected])  i prosząc o przypinkę "Jestem eko-feministką", otrzymasz pocztą piękną przypinkę z pracą Elżbiety Hołoweńko: 

2. Za darowiznę wysokości co najmniej 20 zł, podając adres wysyłki (mailem na adres: [email protected])  i prosząc o ZIELONE WIADOMOŚCI, otrzymasz pocztą albo zeszłoroczny numer Zielonych Wiadomości nt. wsi, żywności, rolnictwa:  

albo angielskojęzyczny numer klimatyczny, który zrobiliśmy na COP24 w Katowicach (grudzień 2018): 

albo najnowszy numer poświęcony prawom zwierząt (okładkę wykonał artysta Jarosław Malicki):

3. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected])  adres wysyłki i prosząc o t-shirt "ekofeminizm koronny" oraz rozmiar S, M, L, otrzymasz T-shirt biały z bawełny EKOLOGICZNEJ i FAIR WEAR z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm koronny"  z serii "Ekofeminizm" : 

4. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected]) adres wysyłki i prosząc o t-shirt "feminizm etniczny" oraz rozmiar S, M, L , otrzymasz T-shirt czarny z delikatnej bawełny EKOLOGICZNEJ i FAIR WEAR z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm koronny" z serii "Ekofeminizm": 

5. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected]) adres wysyłki i prosząc o t-shirt "feminizm magiczny" oraz rozmiar S, M lub L, otrzymasz T-shirt czarny z bawełny EKOLOGICZNEJ i FAIR WEAR z grafiką Eli Hołoweńko "feminizm magiczny" z serii "Ekofeminizm":

6. Za darowiznę wysokości co najmniej 50 zł, podając (mailem na adres: [email protected])  adres wysyłki i prosząc o t-shirt "żubrzyce" oraz rozmiar S, M, L, lub XL, otrzymasz T-shirt biały z bawełny EKOLOGICZNEJ i FAIR WEAR z grafiką Oli Wasilewskiej "Żubrzyce": 

ZLU 2019 - WESPRZYJ I KORZYSTAJ 

Zielone Letnie Uniwersytety służą wspieraniu platform i koalicji, aktywizacji zielonych aktywistów i ich współpracy z działaczami organizacji i progresywnych ruchów, czyli z tymi, którzy dzielą te same wartości. Wszyscy oni potrzebują wiedzy, umiejętności, współpracy i motywacji, aby włączyć się lub aktywniej działać na rzecz lepszej do życia Polski w przyjaźniejszym świecie, Polski bardziej tolerancyjnej i przyjaznej innym ludziom, przyrodzie i zwierzętom. Dla żyjących i przyszłych pokoleń

WESPRZYJ ZLU I ZACHĘĆ DO JEGO WSPARCIA OSOBY Z TWOJEGO OTOCZENIA

Zapraszamy do kontynuacji dorobku ZLU 2019 w internecie (http://strefazieleni.org/zlu2019/) i w realu wszystkie osoby chcące się włączyć w aktywizowanie progresywnie myślących Polek i Polaków oraz kształtowanie otaczającej ich rzeczywistości.  

Wesprzyj ZLU 2019 i skorzystaj z oferowanej wiedzy i wymiany myśli.

10zł, 20zł, 50zł, 70zł, 100zł czy 300zł, każda kwota będzie cennym wkładem, cegiełką w budowaniu zielonego i progresywnego aktywizmu. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Jan Zasępa - awatar

  Jan Zasępa

  30.07.2019
  30.07.2019

  Proszę o 'feminizm koronny' XL - ten ostatni, rzekomo dla mnie. Ostatniej nocy ZLU Agata znalazła w pudłach jeden egzemplarz 'Żubrzyc' w rozmiarze XL i pobrała go sobie jako najbardziej odpowiadający. Zapomniałem jednak o tym napisać więc teraz wpłaciłem po raz kolejny. Może być? Dziękuję!

 • Jan Zasępa - awatar

  Jan Zasępa

  22.06.2019
  22.06.2019

  Bardzo proszę o feminizm koronny XL. Zamiast przysyłać pocztą proponuje wysłać umyślnym do Ośna na ZLU, gdzie ten fant zostanie odebrany przez moją żonkę Agatę (ale niech to będzie dla niej niespodzianka).

  • Fundacja Strefa Zieleni - awatar

   Fundacja Strefa Zieleni - Organizator zbiórki

   30.07.2019
   30.07.2019

   Janie, mam ostatnie XL koronnego dla ciebie. Podaj adres to wyślemy :-) Poproszę o adres mailem na [email protected]

 • Wojciech Kubalewski - awatar

  Wojciech Kubalewski

  27.11.2018
  27.11.2018

  Tej jakości (bawełny i artystycznej) nikt nie przebije. Cudo.

 • Robert Reisigová-Kielawski - awatar

  Robert Reisigová-Kielawski

  21.11.2018
  21.11.2018

  Zielone Letnie Uniwersytety to kawał świetnej roboty. Wspieram, bardzo mocno.

 • Daria Jerczynska - awatar

  Daria Jerczynska

  12.07.2018
  12.07.2018

  Miłej zabawy. ;)

5 365 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciły 62 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 62

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aneta Dukszto - awatar
Aneta Dukszto
100
Robert Reisigová-Kielawski - awatar
Robert Reisigová-Kielawski
50
Jadwiga Śliwka - awatar
Jadwiga Śliwka
50
Jan Zasępa - awatar
Jan Zasępa
50
Angelika Domanska - awatar
Angelika Domanska
100
Joanna Wachowska - awatar
Joanna Wachowska
50
Dagmara Hoffmann - awatar
Dagmara Hoffmann
50
Olga Filipiak - awatar
Olga Filipiak
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij