Zbiórka Wybuch zniszczył dom - zdjęcie główne

Wybuch zniszczył dom

40 574 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Tarka - awatar

Mariusz Tarka

Organizator zbiórki

Zwracamy się do wszystkich ludzi, którym nie jest obojętny los potrzebujących.

Wczoraj o godz. 5:48 rano doszło do tragedii - w domu moich Rodziców i 88-letniej Babci najprawdopodobniej wybuchł bojler elektryczny. Wybuch zniszczył całkowicie piwnicę, zniknęła kuchnia, łazienka i jeden z pokojów. Zniknęły 3 ściany, okna, sufit, dach nad częścią budynku wisi siłą woli... Dzięki Opatrzności nikomu nic się nie stało, dosłownie kilka minut wcześniej Tata i Babcia wyszli z pomieszczeń, których już nie ma, a w jednym z ocalałych pokojów spała Mama z naszym 9-letnim synkiem, który był u dziadków na wakacjach. W jednej chwili Ala, Heniek i Marysia pozbawieni zostali jednak dachu nad głową - konstrukcja ocalałej części domu została naruszona, nie można w nim przebywać, gdyż grozi zawaleniem...

Nie wiemy, co będzie dalej. Gorąco wierzymy w to, że dom będzie można odbudować. Na razie dzięki wspaniałym ludziom zabezpieczamy pozostałe ściany i dach przed kolejnym nieszczęściem, dopiero później będziemy mogli zacząć usuwanie ton gruzu i odbudowę domu.

To wszystko wymaga ogromnych nakładów sił i środków, których nie posiadamy. Dlatego też zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. Kochani, jeżeli potraficie zrozumieć naszą tragedię i zechcecie nam pomóc, bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Każda złotówka będzie na wagę złota...

Już teraz, za wszystkie wpłaty ogromnie dziękujemy.

Mariusz Tarka


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Mariusz Tarka - awatar

  Mariusz Tarka

  16.08.20
  16.08.20

  Mija dziesiąty dzień od zawalenia się części budynku, a my nadal nie wiemy, co było faktyczną przyczyną katastrofy... Pomagający nam bliscy i znajomi wyciągnęli spod gruzów bojler elektryczny - wbrew pierwszym podejrzeniom był cały, nie eksplodował. Podobnie butla gazowa - jest nienaruszona. Rozważamy różne przyczyny eksplozji, nawet tak nieprawdopodobne, jak niewybuch - dom ma w końcu ponad 100 lat. Cały czas wynosimy i przewozimy rzeczy gromadzone przez 3 pokolenia, niestety pogodziliśmy się z tym, że prawdopodobnie cały budynek będzie trzeba wyburzyć. Pęknięcia ścian i stropu w pozostałych pokojach wskazują, że jest to raczej jedyne rozwiązanie... A później będziemy starali się dom odbudować, nieduży, dla trzech starszych osób. Jak mówi przysłowie, "starych drzew się nie przesadza" - z tym miejscem wiąże się 65 lat wspomnień. Ponownie, bardzo Państwu dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie, bez tego nie bylibyśmy w stanie nawet myśleć o przyszłości. Mariusz Tarka z rodziną.

  Zdjęcie aktualizacji 53 934

Komentarze


 • Alina Chrzanowska - awatar

  Alina Chrzanowska

  09.08.20
  09.08.20

  Monika chrzanowska

 • Magda i Piotrek - awatar

  Magda i Piotrek

  08.08.20
  08.08.20

  Powodzenia

 • Marcin Stawicki - awatar

  Marcin Stawicki

  07.08.20
  07.08.20

  Mariunio, w razie czego wal jak w dym, o kazdej porze dnia i nocy 👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.08.20
  07.08.20

  Powodzenia. Bedzie dobrze

 • Michał Neumann - awatar

  Michał Neumann

  07.08.20
  07.08.20

  Będę wspierał ile tylko mogę jakbyś coś potrzebował daj znać

40 574 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Tarka - awatar

Mariusz Tarka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 212

Mieszkańcy Gryfina - awatar
Mieszkańcy Gryfina
58
SAMEGO DOBRA KAŻDEGO DNIA! - awatar
SAMEGO DOBRA KAŻDEGO DNIA!
100
Monika Pielechowska - awatar
Monika Pielechowska
50
Radosław Ulanowski - awatar
Radosław Ulanowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Ania & Friends - awatar
Ania & Friends
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Polipirydion - awatar
Polipirydion
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wanda Dąbrowska - awatar
Wanda Dąbrowska
1 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij