Zosia i Elsa – siostry z podgdańskiej wsi. Nie było im tam źle, ale natura kiepsko je wyposażyła do życia na powietrzu: podarowała im śliczne, białe futra, tym samym skazując je na paskudną chorobę. Rak skóry to przypadłość, która często spotyka „nadworne” koty o jasnej karnacji – białe i rude – zupełnie tak samo jak ludzi zbyt długo wystawiających się na słońce. Delikatna kocia skóra w miejscach nieosłoniętych futerkiem, czyli na uszach i nosie, ulega poparzeniom, pojawiają się stany zapalne, a te z kolei wywołują proces nowotworowy.
Rak płaskonabłonkowy nie jest złośliwy, nie daje przerzutów. Nie zabija. Kot z tym nowotworem będzie żył długo, tyle że jego uszy i nos będą coraz bardziej zniszczone, będą powodowały coraz większe cierpienie.
Kicie już w dość kiepskim stanie trafiły do kociarni Gdańskiej Fundacji Koty Spod Bloku. U Zosi pojawiały się już nawet samoistne krwawienia z uszu. Nie mogliśmy nie pomóc. Leczenie jest proste – amputacja uszu, a w poważniejszych przypadkach również lusterka nosowego. Niestety okazało się, że ten drugi zabieg też będzie konieczny u obu sióstr. Kiedy usunie się zrakowaciałe miejsca, kotki będą zdrowe, tak po prostu. Może trochę nietypowe z wyglądu, ale przecież kotu to nie przeszkadza. Takie „oszpecenia” przeszkadzają tylko ludziom.
Piszę to wszystko, by zamknąć usta tym, którzy doradzają: uśpić takiego zwierzaka. Niech się nie męczy. Po co to wszystko.
Otóż po to, żeby te dwie kochane dziewczyny mogły żyć długo i szczęśliwie. Są młode, a po leczeniu będą całkowicie zdrowe. Obie są już po amputacji uszu, którą zniosły doskonale. Przed nimi jeszcze amputacja nosków i – jeśli finanse pozwolą, bo nie znamy jeszcze kosztu – za jednym zamachem rekonstrukcja plastyczna przez autoprzeszczep z opuszki łapy, żeby nie straszyły wrażliwców. A potem kawał dobrego, kociego życia. Obie mają przyszłość.
Ale ta przyszłość kosztuje. Domyślacie się, że te wszystkie operacje nie są tanie. Do tego Elsa ma dziąsła w paskudnym stanie – przed operacją nosa trzeba jeszcze zafundować dziewczynie sanację paszczy.
Oto faktura za dotychczasowe leczenie Zosi – tyle udało nam się już uzbierać. Ale przed nami jeszcze nos. Elsa drugie tyle... Potrzebujemy Waszej pomocy, Kochani. Nie dźwigniemy tego sami.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!