Zbiórka Zosia i Elsa - zdjęcie główne

Zosia i Elsa

738 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agata Kowalczyk - awatar

Agata Kowalczyk

Organizator zbiórki

Zosia i Elsa – siostry z podgdańskiej wsi. Nie było im tam źle, ale natura kiepsko je wyposażyła do życia na powietrzu: podarowała im śliczne, białe futra, tym samym skazując je na paskudną chorobę. Rak skóry to przypadłość, która często spotyka „nadworne” koty o jasnej karnacji – białe i rude – zupełnie tak samo jak ludzi zbyt długo wystawiających się na słońce. Delikatna kocia skóra w miejscach nieosłoniętych futerkiem, czyli na uszach i nosie, ulega poparzeniom, pojawiają się stany zapalne, a te z kolei wywołują proces nowotworowy. 

Rak płaskonabłonkowy nie jest złośliwy, nie daje przerzutów. Nie zabija. Kot z tym nowotworem będzie żył długo, tyle że jego uszy i nos będą coraz bardziej zniszczone, będą powodowały coraz większe cierpienie. 

Kicie już w dość kiepskim stanie trafiły do kociarni Gdańskiej Fundacji Koty Spod Bloku. U Zosi pojawiały się już nawet samoistne krwawienia z uszu. Nie mogliśmy nie pomóc. Leczenie jest proste – amputacja uszu, a w poważniejszych przypadkach również lusterka nosowego. Niestety okazało się, że ten drugi zabieg też będzie konieczny u obu sióstr. Kiedy usunie się zrakowaciałe miejsca, kotki będą zdrowe, tak po prostu. Może trochę nietypowe z wyglądu, ale przecież kotu to nie przeszkadza. Takie „oszpecenia” przeszkadzają tylko ludziom.

Piszę to wszystko, by zamknąć usta tym, którzy doradzają: uśpić takiego zwierzaka. Niech się nie męczy. Po co to wszystko. 

Otóż po to, żeby te dwie kochane dziewczyny mogły żyć długo i szczęśliwie. Są młode, a po leczeniu będą całkowicie zdrowe. Obie są już po amputacji uszu, którą zniosły doskonale. Przed nimi jeszcze amputacja nosków i – jeśli finanse pozwolą, bo nie znamy jeszcze kosztu – za jednym zamachem rekonstrukcja plastyczna przez autoprzeszczep z opuszki łapy, żeby nie straszyły wrażliwców. A potem kawał dobrego, kociego życia. Obie mają przyszłość. 

Ale ta przyszłość kosztuje. Domyślacie się, że te wszystkie operacje nie są tanie. Do tego Elsa ma dziąsła w paskudnym stanie – przed operacją nosa trzeba jeszcze zafundować dziewczynie sanację paszczy. 

Oto faktura za dotychczasowe leczenie Zosi – tyle udało nam się już uzbierać. Ale przed nami jeszcze nos. Elsa drugie tyle... Potrzebujemy Waszej pomocy, Kochani. Nie dźwigniemy tego sami.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
738 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agata Kowalczyk - awatar

Agata Kowalczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Grażyna - awatar
Grażyna
50
Teresa Zajadło - awatar
Teresa Zajadło
20
Monika - awatar
Monika
20
Teresa - awatar
Teresa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij