Zbiórka Walka o ŻYCIE, Prosimy o Pomoc! - miniaturka zdjęcia

Walka o ŻYCIE, Prosimy o Pomoc!

Adam Marcinek - awatar

Adam Marcinek

Organizator zbiórki

Na Facebook utworzyliśmy otwartą grupę Razem dla Adama,gdzie wystawiane są rzeczy na aukcje ,Zapraszamy Wszystkich! Możecie sami wystawić rzeczy na licytację lub je kupować.  CEL jest WAŻNY !!! pozdrawiamy

Adam Marcinek   lat 44 


Zapewne znasz uczucie, gdy po całym roku pracy wyczekujesz urlopu, który chcesz spędzić z rodziną. Znasz uczucie podekscytowania, które towarzyszy przygotowaniom, znasz radość, która rozpiera Cię gdy już na tych wymarzonych wakacjach jesteś.  

W 2014 roku Adam z takimi właśnie uczuciami pojechał na urlop, ale wrócił już z zupełnie innymi. Drugiego dnia pobytu nad morzem poczuł przeszywający ból brzucha i natychmiast trafił do lekarza. Tam podczas badania USG przeżył szok- w jego brzuchu był guz o wielkości 10 cm! Od razu dostał skierowanie do szpitala w Szczecinie i to tam spędza resztę swoich wakacji. Zostaje poddany operacji, lekarze wycinają fragment guza i zaczyna się oczekiwanie na wynik badania.  Gdy ten w końcu nadchodzi nie pozostawia złudzeń:  rzadki nowotwór złośliwy przewodu pokarmowego GIST. Adam z rodziną wraca do domu- tego samego z którego wyjechał na urlop- ale do innej już rzeczywistości.  

Mimo, iż wielu lekarzy uważa, że tego guza nie da się zoperować to oni znajdują takiego, który się tego podejmuje i Adam przechodzi skomplikowaną operację w Warszawie, zakończoną sukcesem. Udaje się usunąć nowotwór w całości i Adam zaczyna kolejne leczenie- chemioterapię, dzięki której przez jakiś czas utrzymuje remisję. 


Życie po diagnozie już nigdy nie jest takie same jak przed.  Choć wykonuje się te same czynności zupełnie inne myśli im towarzyszą. Do pracy nie idzie się już z zapałem, idzie się po to żeby choć na chwilę zapomnieć. Na spacer nie wychodzi się, by się zrelaksować, wychodzi się po to, by móc się w samotności wypłakać. Jak się całuje dziecko na dobranoc to nie tylko z miłością, ale też z potężnym strachem, którego często nie można przegonić długo po tym, gdy dziecko już zaśnie. Wszystko cokolwiek się robi, planuje czy myśli – podszyte jest chorobą. Rodzina Adama musi się z tym zmierzyć. Przyznają, że najbardziej tęsknią za normalnością. Za tym wszystkim, czego będąc zdrowym często się nie zauważa. Adamowi brakuje jego ukochanej pracy kierowcy Taxi , a Dorocie wyczekiwania na jego powrót gdy miał dłuższy wyjazd.  Tęskni za tym, że kiedyś codziennie mogła zapytać męża „jak w pracy?” zamiast „jak się czujesz?”. Tęsknią też za czasem,  kiedy ich wspólne plany nie ograniczały się tylko do wyjazdów do szpitala i na kolejne konsultacje.


Półtora roku po operacji, w sierpniu 2017 roku, kiedy wraz z rodziną pakują się na wakacje Adam wyczuwa w brzuchu guza. Myśli, że to przepuklina, bo tak bardzo boi się myśli, że to może być wznowa. Jedzie jednak do lekarza i kiedy podczas USG okazuje się, że to guz w okolicach wątroby prosi o przerwanie badania. Nie jest w stanie tego słuchać.

Na urlop już nie pojechali. Kilka dni później tomografia komputerowa wykonana w Szczecinie wykazała, że w jego jamie brzusznej jest nie jeden, a dwa guzy- jeden o średnicy 10cm, a drugi 15cm. 

Adam i jego żona Dorotka przyznają, że druga diagnoza była dla nich znacznie trudniejsza niż pierwsza.  Bezradność i lęk przygniotły ich ze zdwojoną siłą. 


Obecnie Adam przyjmuje kolejny i ostatni  rodzaj chemioterapii i po nim możliwości leczenia refundowanego w Polsce się kończą. Leczenie chirurgiczne również jest niemożliwe. Jednak Adam  i jego żona nie składają broni. Szansą dla niego jest nierefundowany lek-miesięczny koszt to oko 10 tys.zł, ale także zagraniczne leczenie. Adam chciałby wyjechać do C.H.I.P.S.A  Therapy Hospital w Meksyku, gdzie mógłby leczyć swój nowotwór. Klinika ta zakwalifikowała Adama i wyceniła terapię na 140 000 zł. Kwota ta znacznie przewyższa możliwości jego  samego oraz jego najbliższych.  Pracuje tylko żona Adama, bo on sam ze względu na stan zdrowia  co raz mniej może już jeździć, a mają jeszcze na utrzymaniu nastoletnią córkę Klaudię . Ogromną część dochodów pochłaniają dojazdy do szpitala, lekarzy, koszty badań i konsultacji lekarskich.

Zapytani o marzenia odpowiadają zgodnie, że mają tylko jedno- zdrowie i życie Adama. Każdy z nas może pomóc tej dzielnej rodzinie to marzenie spełnić. Wpłacając choćby niewielką kwotę, możemy sprawić, że kiedyś zdrowy Adam zabierze swoją kochaną żonę i córkę i wybiorą się na wakacje marzeń, gdzie w końcu z beztroską  odpoczną od tego z czym teraz muszą się mierzyć.


Adam to wielbiciel zespołu Dżem i jego życiowym mottem są słowa „ W życiu piękne są tylko chwile” Pomóżmy mu z wiarą, że przed nim nie tylko piękne chwile, ale także przepiękne życie!


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Adam Marcinek - awatar

  Adam Marcinek

  18.07.18
  18.07.18

  Na krętej drodze naszego życia, kolejny raz mamy szczęście spotkać ludzi którzy lubią bezinteresownie pomagać☺ angażując się, wspierają nas teraz w potrzebie. Dzięki nim nierefundowany lek udało nam się kupić o parę tysięcy mniej!!!! Zapłaciliśmy. 12.980 zł a mogło być około 18 tys zł Dziękuję to za mało.... 💞

  Zdjęcie aktualności 17 578

Komentarze

 • Roksana Charast - awatar

  Roksana Charast

  06.09.18
  06.09.18

  Życzę powrotu do zdrowia. Coraz bliżej ale nadal jeszcze daleko do celu.

  • Adam Marcinek - awatar

   Adam Marcinek - Organizator zbiórki

   11.09.18
   11.09.18

   Dziękuję bardzo ! za pomoc !

 • Wiola - awatar

  Wiola

  30.08.18
  30.08.18

  Życzę wytrwałości i powrotu do zdrowia. Powodzenia !

  • Adam Marcinek - awatar

   Adam Marcinek - Organizator zbiórki

   30.08.18
   30.08.18

   Dziękuję bardzo Pozdrawia !

 • Margot Barbier - awatar

  Margot Barbier

  03.08.18
  03.08.18

  Powodzenia!

  • Adam Marcinek - awatar

   Adam Marcinek - Organizator zbiórki

   04.08.18
   04.08.18

   Dziękuję bardzo !

 • Ania, Julka i Jasiek - awatar

  Ania, Julka i Jasiek

  01.08.18
  01.08.18

  Trzymaj się i zdrowiej szybko!

  • Adam Marcinek - awatar

   Adam Marcinek - Organizator zbiórki

   02.08.18
   02.08.18

   Dziękuję bardzo Pozdrawiam !

 • Roksana Charast - awatar

  Roksana Charast

  20.07.18
  20.07.18

  Życzę powrotu do zdrowia.

  • Adam Marcinek - awatar

   Adam Marcinek - Organizator zbiórki

   22.07.18
   22.07.18

   Dziękuję bardzo !

Adam Marcinek - awatar

Adam Marcinek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 343

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ula Szczygielska - awatar
6
Ula Szczygielska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Katarzyna Gutkowska - awatar
10
Katarzyna Gutkowska
Daria Ślepowrońska - awatar
20
Daria Ślepowrońska
Roksana Charast - awatar
15
Roksana Charast
Krystian Szczotka - awatar
20
Krystian Szczotka
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Wiola - awatar
50
Wiola

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.