Zbiórka Akcja - operacja - zdjęcie główne

Akcja - operacja

271 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 


Szanowni Państwo. Chcielibyśmy Państwu opowiedzieć kim jesteśmy, kto tworzy nasz zespół i czym jest nasza najnowsza inicjatywa  "Akcja - operacja". Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Aport założone zostało w 2011 roku. Od tamtej pory nieustannie udziela  pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom: domowym oraz gospodarskim. 

Prezesem Stowarzyszenia jest Pani Jolanta Jureczko. Panią Jolantę wspierają wolontariusze: młodzież oraz dorośli. Młodzi członkowie Stowarzyszenia, których jest obecnie około pięćdziesięciu biorą udział w rozmaitych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie akcjach. Przede wszystkim jednak dzielnie, niezależnie od pory roku i pogody opiekują się pieskami w miejskim schronisku. Taki kontakt z człowiekiem pozwala psiakom poczuć namiastkę "normalnego" życia i wnosi wiele radości do ich schroniskowej codzienności.

Wolontariat jest tylko cząstką naszej działalności. Przeprowadzamy wiele interwencji, czasem bardzo daleko od siedziby Stowarzyszenia. Rocznie jest ich około dwustu. Posiadamy także domy tymczasowe. Trafiają pod naszą opiekę zwierzaki odebrane nieodpowiednim właścicielom, porzucone oraz takie, które uległy wypadkowi i do których nikt się nie przyznał. Dlatego też nasi podopieczni często wymagają długotrwałego leczenia i odpowiedniego żywienia. 

Chcemy podkreślić, że pomagamy również w innych przypadkach. Zdarzają się bowiem ludzie, którzy kochają swoich małych Towarzyszy, jednak z braku środków finansowych nie są w stanie pomóc im w potrzebie.

Najnowsza inicjatywa "Akcja-operacja" ma na celu pomoc nie tylko naszym podopiecznym przebywającym w domach tymczasowych, ale także zwierzętom znajdującym się u osób starszych. Obecnie zbieramy fundusze na pokrycie kosztów leczenia: Marysi, Zosi oraz przeprowadzenia zabiegów kastracji i sterylizacji u łącznie 22 psów i kotów.

Historia Marysi od której rozpoczniemy jest smutna. Marysia trafiła do nas wychudzona, zarobaczona, a co najgorsze ze źle zrośniętym, skomplikowanym złamaniem. Uraz mógł powstać wskutek kopnięcia lub wypadku komunikacyjnego. Marysia kilka dni temu przeszła trudną operację. Obecnie konieczna jest dalsza rehabilitacja.

Zosia, którą widzą Państwo na głównym zdjęciu jest dziesięcioletnim pieskiem, niewidomym na jedno oczko. Została znaleziona w tragicznym stanie. Miała zapalenia uszu i skóry. Najgorsze okazały się jednak guzy na listwie mlecznej, których jest bardzo wiele oraz wymagające odrębnego zabiegu zęby Zosi. Musi ona zatem przejść dwie operacje.  Niestety tuż przed pierwszym zabiegiem piesek rozchorował się. Cierpi na kaszel kenelowy, dusi się, oddycha z trudnością. Dlatego też całe leczenie Zosi będzie bardzo kosztowne, stąd też prośba o Państwa pomoc. W przyszłości będziemy szukali dla niej kochającego domku, jednak dopiero jak stan pieska się polepszy. 

Istotną inicjatywą jest pomoc Pani Krystynie. Ta starsza kobieta przygarnęła wiele istot w potrzebie. Mieszka u niej 14 kotów i 6 psów. Dziś sama jest chora. Zdiagnozowano u niej nowotwór, dlatego też konieczny będzie jej pobyt w szpitalu. Musimy zatem znaleźć podopiecznym Pani Krystyny domy tymczasowe lub stałe. Oczywiście przeprowadzimy  u zwierząt zabiegi kastracji i sterylizacji. 

Na koniec chcielibyśmy opowiedzieć historię kociej rodziny, która zamieszkała u naszej Wolontariuszki. Pewnego dnia Pan Kotek przyszedł do Joli - przyszedł i został. Miesiąc temu przyprowadził towarzyszkę bez ogonka. Razem zadomowili się u Wolontariuszki w stodole. W związku z tym 22 lutego Pani Kotka został wysterylizowana. Za kilka dni na kastrację do gabinetu weterynaryjnego zostanie przywieziony jej przyjaciel. Chcielibyśmy opłacić koszty zabiegów kociej rodziny.

Nasi podopieczni z uwagi na ich skompilowane życie często wymagają specjalistycznej karmy. Jeżeli chcieliby Państwo podarować takie jedzonko prosimy o kontakt. Podajemy numer telefonu: 505 858 177.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony w Internecie. Wszystkim Darczyńcom z góry bardzo, bardzo dziękujemy.

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Aport" - awatar

  Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt "Aport"

  14.04.2019
  14.04.2019

  Szanowni Państwo. U nas dużo się dzieje. Zajmujemy się obecnie nową
  sprawą. Pomagamy niepełnosprawnemu Panu, który opiekuje się piętnastoma kotami. Mieszka on kilkanaście kilometrów od Żar.
  Zwierzaki są w dobrym stanie, jednak niezbędne jest przeprowadzenie zabiegów
  kastracji/sterylizacji.
  Wczoraj zawiozłyśmy na miejsce transporter
  i trochę karmy dla kotów.

  W związku z tym, że podobnych sytuacji mamy wiele zbieramy
  karmę dla psów/kotów - kociaki-szczenięta. Wiosna to trudny czas, dla nas czas wzmożonej pracy i niestety wielu kocich i psich sierot.

  Zdjęcie aktualizacji 29 678

271 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

Monika Sliwinska - awatar
Monika Sliwinska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij