Szanowni Państwo. Chcielibyśmy Państwu opowiedzieć kim jesteśmy, kto tworzy nasz zespół i czym jest nasza najnowsza inicjatywa  "Akcja - operacja". Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Aport założone zostało w 2011 roku. Od tamtej pory nieustannie udziela  pomocy wszystkim potrzebującym zwierzętom: domowym oraz gospodarskim. 

Prezesem Stowarzyszenia jest Pani Jolanta Jureczko. Panią Jolantę wspierają wolontariusze: młodzież oraz dorośli. Młodzi członkowie Stowarzyszenia, których jest obecnie około pięćdziesięciu biorą udział w rozmaitych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie akcjach. Przede wszystkim jednak dzielnie, niezależnie od pory roku i pogody opiekują się pieskami w miejskim schronisku. Taki kontakt z człowiekiem pozwala psiakom poczuć namiastkę "normalnego" życia i wnosi wiele radości do ich schroniskowej codzienności.

Wolontariat jest tylko cząstką naszej działalności. Przeprowadzamy wiele interwencji, czasem bardzo daleko od siedziby Stowarzyszenia. Rocznie jest ich około dwustu. Posiadamy także domy tymczasowe. Trafiają pod naszą opiekę zwierzaki odebrane nieodpowiednim właścicielom, porzucone oraz takie, które uległy wypadkowi i do których nikt się nie przyznał. Dlatego też nasi podopieczni często wymagają długotrwałego leczenia i odpowiedniego żywienia. 

Chcemy podkreślić, że pomagamy również w innych przypadkach. Zdarzają się bowiem ludzie, którzy kochają swoich małych Towarzyszy, jednak z braku środków finansowych nie są w stanie pomóc im w potrzebie.

Najnowsza inicjatywa "Akcja-operacja" ma na celu pomoc nie tylko naszym podopiecznym przebywającym w domach tymczasowych, ale także zwierzętom znajdującym się u osób starszych. Obecnie zbieramy fundusz na pokrycie kosztów leczenia: Marysi oraz przeprowadzenia zabiegów kastracji i sterylizacji u łącznie 22 psów i kotów.

Historia Marysi od której rozpoczniemy jest smutna. Marysia trafiła do nas wychudzona, zarobaczona, a co najgorsze ze źle zrośniętym, skomplikowanym złamaniem. Uraz mógł powstać wskutek kopnięcia lub wypadku komunikacyjnego. Marysia kilka dni temu przeszła trudną operację. Obecnie konieczna jest dalsza rehabilitacja.

Istotną inicjatywą jest pomoc Pani Krystynie. Ta starsza kobieta przygarnęła wiele istot w potrzebie. Mieszka u niej 14 kotów i 6 psów. Dziś sama jest chora. Zdiagnozowano u niej nowotwór, dlatego też konieczny będzie jej pobyt w szpitalu. Musimy zatem znaleźć podopiecznym Pani Krystyny domy tymczasowe lub stałe. Oczywiście przeprowadzimy  u zwierząt zabiegi kastracji i sterylizacji. 

Na koniec chcielibyśmy opowiedzieć historię kociej rodziny, która zamieszkała u naszej Wolontariuszki. Pewnego dnia Pan Kotek przyszedł do Joli - przyszedł i został. Miesiąc temu przyprowadził towarzyszkę bez ogonka. Razem zadomowili się u Wolontariuszki w stodole. W związku z tym 22 lutego Pani Kotka został wysterylizowana. Za kilka dni na kastrację do gabinetu weterynaryjnego zostanie przywieziony jej przyjaciel. Chcielibyśmy opłacić koszty zabiegów kociej rodziny.

Nasi podopieczni z uwagi na ich skompilowane życie często wymagają specjalistycznej karmy. Jeżeli chcieliby Państwo podarować takie jedzonko prosimy o kontakt. Podajemy numer telefonu: 505 858 177.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony w Internecie. Wszystkim Darczyńcom z góry bardzo, bardzo dziękujemy.

  

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Wpłaty - 5

Monika Sliwinska - awatar
100
Monika Sliwinska
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij