ZUPA w koronie. Dla wszystkich

1 535 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Cześć wszystkim,

Jesteśmy grupą społeczników, która działa na terenie Legnicy i Polski od przeszło 15 lat. Od początku istnienia organizujemy akcje prospołeczne oraz proekologiczne, w które angażujemy rzesze ludzi i wolontariuszy. Od wielu lat aktywnie włączamy się w działania, inicjowane przez inne organizacje społeczne czy instytucje m.in. "EKOPozytywni idą w Miasto" czy "Ciepły posiłek z okazji Dnia Św. Walentego", w trakcie których częstujemy nieodpłatnie wszystkich ochotników i potrzebujących ciepłym posiłkiem. 

Naszej działalności od początku przyświeca cel, jakim jest działanie z pasją dla innych. W ten sposób uczyliśmy się i uczymy życia oraz wrażliwości na drugiego człowieka.

W tym szczególnym momencie, jakim jest epidemia angażujemy się czynnie w działania mające na celu pomoc tym, którzy potrzebują na co dzień wsparcia, głównie seniorom, osobom schorowanym i takim, które z różnych przyczyn boją się wychodzić z domu.

Od przeszło kilku tygodni zaangażowani jesteśmy w miejską akcję „Zakupy dla seniora”, którą realizujemy wspólnie z Hufcem ZHP im. Janusza Korczaka w Legnicy oraz z Miastem Legnica i Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica.

Obostrzenia, które zostały wprowadzone w życie w związku z koronawirusem, spowodowały, że wiele osób mających na utrzymaniu rodziny straciło pracę i zostało bez środków do normalnego funkcjonowania. 

Wspólnie z Międzyparafialną Stołówką Charytatywną im. Św. Jadwigi w Legnicy, która prowadzona jest od przeszło 26 lat przez ks. Jana Mateusza Gacka, proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy chcemy w tym trudnym dla wszystkich okresie wyjść głównie naprzeciw tym, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki tej epidemii.

Organizujemy wspólną akcję „ZUPA w koronie. Dla wszystkich”, polegającą na tym, że każdego dnia będzie gotowana w stołówce ciepła zupa i w określonym czasie wydawana w naczyniach jednorazowych, wszystkim chętnym skorzystać z takiej pomocy.

Od 26 lat stołówka gotuje ciepły posiłek i nieodpłatnie żywi wszystkich potrzebujących w Legnicy i czuje się odpowiedzialna za ludzi, którym przez tyle lat pomaga.

Czujemy się odpowiedzialni też za innych – tych, którzy z różnych przyczyn stracili pracę oraz dochody i do nich ta pomoc też jest skierowana.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na

- zakup produktów jako wsad do zupy (warzywa, mięso, przyprawy, kasze, makarony, ryże, a także chleb)

- naczynia jednorazowe

- bieżące utrzymanie (media, w tym: gaz, energia, woda)

Jak działamy?

- codziennie od poniedziałku do piątku gotujemy ok. 50 litrów zupy - jeśli będzie potrzeba więcej, to będziemy gotować więcej.

- współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi, które w razie potrzeb pomogą nam dotrzeć do potrzebujących.

- zbieramy produkty typu: warzywa, mięso, przyprawy, produkty suche w tym: kasze, ryże, makarony, które będą stanowiły wsad do kotła, a także pieczywo,.

- zupę gotujemy w siedzibie stołówki tj. ul. Dmowskiego 15 w Legnicy i tam zupa będzie rozdawana w naczyniach jednorazowych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00. Jeżeli będzie taka potrzeba to możemy także utworzyć punkt odbioru zupy na osiedlu „Piekary” przy ulicy Sikorskiego 1 w siedzibie Parafii. Można przyjść ze swoim naczyniem bądź słoikiem.

- Jeżeli ktoś chce i może przekazać nam produkty to prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 664 976 115 lub 665 236 386 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: [email protected] Jesteśmy też w stanie przyjechać i osobiście odebrać przekazane produkty. 

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE "SPYNACZ" W LEGNICY - awatar

  STOWARZYSZENIE "SPYNACZ" W LEGNICY

  16.09.20
  16.09.20

  Dziękujemy wszystkim wpłacającym. Akcja w mediach: https://www.facebook.com/184128864947878/videos/3122784007947403/ https://www.facebook.com/spynaczlegnica/posts/3325804900780243 https://fakty.lca.pl/legnica,news,79466,Rusza_akcja_ZUPA_w_koronie_.html

  Zdjęcie aktualizacji 55 330

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.20
  21.04.20

  Smacznego

1 535 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Adrianna Krajewska - awatar
Adrianna Krajewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Fryga - awatar
Joanna Fryga
50
Kamila Czeszejko - awatar
Kamila Czeszejko
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Janus - awatar
Iwona Janus
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij