ZUPA w koronie. Dla wszystkich

1 535 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Cześć wszystkim,

Jesteśmy grupą społeczników, która działa na terenie Legnicy i Polski od przeszło 15 lat. Od początku istnienia organizujemy akcje prospołeczne oraz proekologiczne, w które angażujemy rzesze ludzi i wolontariuszy. Od wielu lat aktywnie włączamy się w działania, inicjowane przez inne organizacje społeczne czy instytucje m.in. "EKOPozytywni idą w Miasto" czy "Ciepły posiłek z okazji Dnia Św. Walentego", w trakcie których częstujemy nieodpłatnie wszystkich ochotników i potrzebujących ciepłym posiłkiem. 

Naszej działalności od początku przyświeca cel, jakim jest działanie z pasją dla innych. W ten sposób uczyliśmy się i uczymy życia oraz wrażliwości na drugiego człowieka.

W tym szczególnym momencie, jakim jest epidemia angażujemy się czynnie w działania mające na celu pomoc tym, którzy potrzebują na co dzień wsparcia, głównie seniorom, osobom schorowanym i takim, które z różnych przyczyn boją się wychodzić z domu.

Od przeszło kilku tygodni zaangażowani jesteśmy w miejską akcję „Zakupy dla seniora”, którą realizujemy wspólnie z Hufcem ZHP im. Janusza Korczaka w Legnicy oraz z Miastem Legnica i Centrum Wolontariatu Miejskiego #TEAMLegnica.

Obostrzenia, które zostały wprowadzone w życie w związku z koronawirusem, spowodowały, że wiele osób mających na utrzymaniu rodziny straciło pracę i zostało bez środków do normalnego funkcjonowania. 

Wspólnie z Międzyparafialną Stołówką Charytatywną im. Św. Jadwigi w Legnicy, która prowadzona jest od przeszło 26 lat przez ks. Jana Mateusza Gacka, proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy chcemy w tym trudnym dla wszystkich okresie wyjść głównie naprzeciw tym, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki tej epidemii.

Organizujemy wspólną akcję „ZUPA w koronie. Dla wszystkich”, polegającą na tym, że każdego dnia będzie gotowana w stołówce ciepła zupa i w określonym czasie wydawana w naczyniach jednorazowych, wszystkim chętnym skorzystać z takiej pomocy.

Od 26 lat stołówka gotuje ciepły posiłek i nieodpłatnie żywi wszystkich potrzebujących w Legnicy i czuje się odpowiedzialna za ludzi, którym przez tyle lat pomaga.

Czujemy się odpowiedzialni też za innych – tych, którzy z różnych przyczyn stracili pracę oraz dochody i do nich ta pomoc też jest skierowana.

Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na

- zakup produktów jako wsad do zupy (warzywa, mięso, przyprawy, kasze, makarony, ryże, a także chleb)

- naczynia jednorazowe

- bieżące utrzymanie (media, w tym: gaz, energia, woda)

Jak działamy?

- codziennie od poniedziałku do piątku gotujemy ok. 50 litrów zupy - jeśli będzie potrzeba więcej, to będziemy gotować więcej.

- współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi, które w razie potrzeb pomogą nam dotrzeć do potrzebujących.

- zbieramy produkty typu: warzywa, mięso, przyprawy, produkty suche w tym: kasze, ryże, makarony, które będą stanowiły wsad do kotła, a także pieczywo,.

- zupę gotujemy w siedzibie stołówki tj. ul. Dmowskiego 15 w Legnicy i tam zupa będzie rozdawana w naczyniach jednorazowych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00. Jeżeli będzie taka potrzeba to możemy także utworzyć punkt odbioru zupy na osiedlu „Piekary” przy ulicy Sikorskiego 1 w siedzibie Parafii. Można przyjść ze swoim naczyniem bądź słoikiem.

- Jeżeli ktoś chce i może przekazać nam produkty to prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 664 976 115 lub 665 236 386 lub wysyłając wiadomość na adres e-mail: [email protected]. Jesteśmy też w stanie przyjechać i osobiście odebrać przekazane produkty. 

Aktualizacje


 • STOWARZYSZENIE "SPYNACZ" W LEGNICY - awatar

  STOWARZYSZENIE "SPYNACZ" W LEGNICY

  16.09.2020
  16.09.2020

  Dziękujemy wszystkim wpłacającym.


  Akcja w mediach:

  https://www.facebook.com/184128864947878/videos/3122784007947403/
  https://www.facebook.com/spynaczlegnica/posts/3325804900780243
  https://fakty.lca.pl/legnica,news,79466,Rusza_akcja_ZUPA_w_koronie_.html

  Zdjęcie aktualizacji 55 330

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2020
  21.04.2020

  Smacznego

1 535 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Adrianna Krajewska - awatar
Adrianna Krajewska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Michał - awatar
Michał
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna Fryga - awatar
Joanna Fryga
50
Kamila Czeszejko - awatar
Kamila Czeszejko
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona Janus - awatar
Iwona Janus
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij