Zbiórka Remontujemy szkołę na Haiti! - miniaturka zdjęcia

Remontujemy szkołę na Haiti!

Magdalena Choiński - awatar

Magdalena Choiński

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim!  :)

O mnie

Mam na imię Magda. Obecnie pracuje w organizacji międzynarodowej. W mojej pracy, na co dzień stykam się z doniesieniami o trwających konfliktach, narastających napięciach i kryzysach humanitarnych.

W niesieniu pomocy zwłaszcza tej humanitarnej najtrudniejsza jest świadomość, że nie możemy pomóc wszystkim, a co za tym idzie – konieczność dokonania wyboru.

Dlaczego Haiti?

O potrzebach haitańskiej społeczności dowiedziałam się od mojej wieloletniej przyjaciółki, która od kilku lat jest zaangażowana w działalność organizacji pozarządowej Haven, działającej na rzecz niesienia pomocy mieszkańcom Haiti.

Słuchając o rosnących potrzebach i codziennych zmaganiach życia codziennego, a także dowiadując się o serdeczności i życzliwości mieszkańców Haiti postanowiłam w tym roku dołączyć do społeczności wolontariuszy i wraz ze stowarzyszeniem wyjechać na Haiti by pomoc odremontować i wyposażyć szkole dla dzieciaków na wyspie Ile-a-Vache.

Miejsce oraz cel projektu:

Ile-a-Vache jest wyspa zamieszkałą przez 14 tys Haitańczyków, ze względu na swoje położenia pozostaje niedofinansowana i odizolowana. Wyspa została również zdewastowana w czasie huraganu Mathew w 2016 roku  – ok. 30-40% ludności zostało wysiedlonych po huraganie, każde źródło wody pitnej skażone, a ogromna większość roślin uprawnych została zniszczona przez liczne powodzie. Haven będąc w tym czasie na miejscu świadczyła doraźną pomoc mieszkańcom i po upływie niespełna dwóch lat można powiedzieć ze mieszkańcy znów z nadzieja patrzą w przyszłość.

Dlatego tez w kwietniu wraz z grupa wolontariuszy zajmiemy się kwestią podniesienia poziomu edukacji na wyspie. Chociaż statystycznie 90% dzieci na Haiti uczęszcza do szkoły podstawowej tylko 47 % kontynuuje naukę w szkole średniej. Placówki na Ile-a-Vache są niewystarczające i tylko ok 50 % uczniów może brać udział w zajęciach na wyspie - w bardzo podstawowych i skromnych warunkach. Około 300 uczniów dojeżdża do szkoły w najbliższym mieście, ale posłanie dziecka do placówki poza wyspą potraja koszty edukacji, które dla większości rodzin są zwyczajnie nieosiągalne.

Wobec tego w kwietniu będę pomagała wraz z innymi wolontariuszami mieszkańcom Ile-a-Vache w odrestaurowaniu i wyposażeniu szkoły średniej, która zapewni uczniom lepsze możliwości na przyszłość.

Aby wziąć udział w projekcie potrzebuje waszej pomocy celem uzbierania ok 15 tysięcy złotych, które pozwolą mi na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem, a także zapewnienie środków i materiałów do pracy na miejscu.

Będę wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na ten cel, a ze swojej strony obiecuje każdemu darczyńcy przywieść drobny upominek z Haiti i wysłać pod wskazany adres :)

 Dobro zawsze wraca!

 

Poniżej znajduje się kilka zdjęć działalności Haven, udanych projektów, jak i uroczych mieszkańców Haiti

O Haven

Haven jest organizacją pozarządową z siedziba w Irlandii silnie zaangażowaną we wzmacnianie pozycji mieszkańców Haiti, celem wypracowania zrównoważonego rozwoju jej mieszkańców oraz zapewnienia dostępu do podstawowych środków do życia.

Od 2008 roku organizacja działa dla zapewnienia zrównoważonego dostępu do wody i warunków sanitarnych mieszkańców Haiti, a także na rzecz edukacji i rozwoju społecznego oraz zapewnienia schronienia dla obywateli wyspy. Ze względu na wieloletnia działalność w tym obszarze organizacja zna dokładnie codziennie zmagania lokalnej społeczności i idące za tym potrzeby.

Wizją organizacji jest wspieranie rozwoju społeczności, które prosperują niezależnie, i w których każda osoba ma poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

https://www.havenpartnership.com/

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Magdalena Choiński - awatar

Magdalena Choiński

Organizator zbiórki

Wpłaty - 8

Anonimowy Darczyńca - awatar
700
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Marcin Sz - awatar
50
Marcin Sz
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Marlena - awatar
5
Marlena
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij