Zbiórka Remontujemy szkołę na Haiti! - miniaturka zdjęcia

Remontujemy szkołę na Haiti! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Remontujemy szkołę na Haiti! - zdjęcie główne

Remontujemy szkołę na Haiti!

2 491 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Choiński - awatar

Magdalena Choiński

Organizator zbiórki

Hi everyone! :)

My name is Magda. I am working in an international organization and issues of the global security, humanitarian crises and disasters, and their consequences to local communities were always very dear to my heart.

In helping people, especially those affected by humanitarian disasters the most difficult, yet important is to realize that we cannot help everyone, and hence the need to make a choice.

Why Haiti?

Despite being aware of the political and security situation in Haiti I only learn about the growing needs and challenges of the Haitian people from my long-time friend, who since several years has been involved in Haven activities, an Irish non-governmental organisation strongly committed to empowering the people of Haiti to build strong and sustainable livelihoods.

Realizing the growing needs and daily struggles of the Haitians, and listening about their warmth and kindness, I decided to join the Haven volunteers this year and together with the group to go to Haiti to help renovate and equip one of the schools in the Ile-a-Vache island .

Project location and objective

Home to more than 14,000 people, Ile-a-Vache remains isolated and under-resourced. The island was also terribly damaged in the 2016 Hurricane Matthew: approximately 30-40% of the population was displaced following the hurricane, with every water source on the island contaminated and the vast majority of planted crops destroyed by the pervasive flooding. Haven was on the ground to provide emergency relief to the local communities, and we are fortunate enough to say that local people are looking to the future once again.

This May we are going to tackle the issue of education on the island. Even though 90% of children in Haiti enroll to primary school, only 47% continue their education in a secondary school. The facilities on Ile-a-Vache are insufficient and only up to 50% of students can take classes on the island, in very basic conditions. About 300 students commute to attend school in the nearest town of Les Cayes, but sending a child to Les Cayes triples the cost of the school fees which is unachievable for most families.

Therefore, in May I will be helping, along with other volunteers, and the residents of Ile-a-Vache to upgrade the facilities for a secondary school which will provide the students with brighter opportunities for the future.

To take part in the project, I need your help to collect about 15 thousand zlotys, which will allow me to cover some of the costs related to the trip, as well as provide equipment and materials for work on place.


I will be grateful for any money you can donate for this, and from my side I promise to bring you a small gift from Haiti and ship it to the indicated address :)

Do good. And good will come to you.


Below you will find some pictures of Haven's activities, successful projects, as well as the charming Haitan people.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Cześć wszystkim!  :)

O mnie

Mam na imię Magda. Obecnie pracuje w organizacji międzynarodowej. W mojej pracy, na co dzień stykam się z doniesieniami o trwających konfliktach, narastających napięciach i kryzysach humanitarnych.

W niesieniu pomocy zwłaszcza tej humanitarnej najtrudniejsza jest świadomość, że nie możemy pomóc wszystkim, a co za tym idzie – konieczność dokonania wyboru.

Dlaczego Haiti?

O potrzebach haitańskiej społeczności dowiedziałam się od mojej wieloletniej przyjaciółki, która od kilku lat jest zaangażowana w działalność organizacji pozarządowej Haven, działającej na rzecz niesienia pomocy mieszkańcom Haiti.

Słuchając o rosnących potrzebach i codziennych zmaganiach życia codziennego, a także dowiadując się o serdeczności i życzliwości mieszkańców Haiti postanowiłam w tym roku dołączyć do społeczności wolontariuszy i wraz ze stowarzyszeniem wyjechać na Haiti by pomoc odremontować i wyposażyć szkole dla dzieciaków na wyspie Ile-a-Vache.

Miejsce oraz cel projektu:

Ile-a-Vache jest wyspa zamieszkałą przez 14 tys Haitańczyków, ze względu na swoje położenia pozostaje niedofinansowana i odizolowana. Wyspa została również zdewastowana w czasie huraganu Mathew w 2016 roku  – ok. 30-40% ludności zostało wysiedlonych po huraganie, każde źródło wody pitnej skażone, a ogromna większość roślin uprawnych została zniszczona przez liczne powodzie. Haven będąc w tym czasie na miejscu świadczyła doraźną pomoc mieszkańcom i po upływie niespełna dwóch lat można powiedzieć ze mieszkańcy znów z nadzieja patrzą w przyszłość.

Dlatego tez w kwietniu wraz z grupa wolontariuszy zajmiemy się kwestią podniesienia poziomu edukacji na wyspie. Chociaż statystycznie 90% dzieci na Haiti uczęszcza do szkoły podstawowej tylko 47 % kontynuuje naukę w szkole średniej. Placówki na Ile-a-Vache są niewystarczające i tylko ok 50 % uczniów może brać udział w zajęciach na wyspie - w bardzo podstawowych i skromnych warunkach. Około 300 uczniów dojeżdża do szkoły w najbliższym mieście, ale posłanie dziecka do placówki poza wyspą potraja koszty edukacji, które dla większości rodzin są zwyczajnie nieosiągalne.

Wobec tego w kwietniu będę pomagała wraz z innymi wolontariuszami mieszkańcom Ile-a-Vache w odrestaurowaniu i wyposażeniu szkoły średniej, która zapewni uczniom lepsze możliwości na przyszłość.

Aby wziąć udział w projekcie potrzebuje waszej pomocy celem uzbierania ok 15 tysięcy złotych, które pozwolą mi na pokrycie części kosztów związanych z wyjazdem, a także zapewnienie środków i materiałów do pracy na miejscu.

Będę wdzięczna za każdą złotówkę przekazaną na ten cel, a ze swojej strony obiecuje każdemu darczyńcy przywieść drobny upominek z Haiti i wysłać pod wskazany adres :)

 Dobro zawsze wraca!

 

Poniżej znajduje się kilka zdjęć działalności Haven, udanych projektów, jak i uroczych mieszkańców Haiti

About Haven

Haven is an Irish non-governmental organisation (NGO) which is strongly committed to empowering the people of Haiti to build strong and sustainable livelihoods.

Established in 2008 and launched in 2009, we work solely in Haiti, facilitating the provision of sustainable water and sanitation, training and education, and shelter solutions for its people.

Our vision is to build thriving communities which prosper independently, and in which every person has a safe place to call home.

https://www.havenpartnership.com/ 


//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

O Haven

Haven jest organizacją pozarządową z siedziba w Irlandii silnie zaangażowaną we wzmacnianie pozycji mieszkańców Haiti, celem wypracowania zrównoważonego rozwoju jej mieszkańców oraz zapewnienia dostępu do podstawowych środków do życia.

Od 2008 roku organizacja działa dla zapewnienia zrównoważonego dostępu do wody i warunków sanitarnych mieszkańców Haiti, a także na rzecz edukacji i rozwoju społecznego oraz zapewnienia schronienia dla obywateli wyspy. Ze względu na wieloletnia działalność w tym obszarze organizacja zna dokładnie codziennie zmagania lokalnej społeczności i idące za tym potrzeby.

Wizją organizacji jest wspieranie rozwoju społeczności, które prosperują niezależnie, i w których każda osoba ma poczucie bezpieczeństwa i przynależności.

https://www.havenpartnership.com/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 491 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Choiński - awatar

Magdalena Choiński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
J. Simeon Vilacorta Verde, III - awatar
J. Simeon Vilacorta Verde, III
752
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
232
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
421
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
700
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marcin Sz - awatar
Marcin Sz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marlena - awatar
Marlena
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij