Zbiórka Uratuj ze mną kolejnego futrzaka - miniaturka zdjęcia

Uratuj ze mną kolejnego futrzaka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Uratuj ze mną kolejnego futrzaka - zdjęcie główne

Uratuj ze mną kolejnego futrzaka

2 774 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Olga Siporska - awatar

Olga Siporska

Organizator zbiórki

Kochani,

Jestem osobą prywatną, niezrzeszoną z żadną fundacją. Od wielu, wielu lat pomagam bezdomnym, porzuconym, chorym zwierzętom….w przeciągu mojego 30-sto letniego życia miałam w domu ok. 100 tymczasowiczów….za własne pieniądze wyleczyłam kilkadziesiąt….

Każdego dnia wracając z pracy nie myślę o tym jak przyjemnie będzie usiąść na sofie i odpocząć, tylko w tym czasie zaczyna się prawdziwa harówka…. 

Najpierw karmię koty, które zostały osierocone przez swoją właścicielkę. Koty nie adopcyjne, pół dzikie…. Karmię je codziennie od czerwca zeszłego roku…. Później jadę na ogródki działkowe, gdzie jest stado wolnożyjących kotów, które doglądam i dokarmiam….Następnie po drodze mam 2 psiaków, których właściciel nie za bardzo radzi sobie w życiu a przez to psiaki nie zawsze mają co jeść :( Oczywiście ciągle intensywnie szukam dla nich nowych właścicieli…. 

No i po całym tym objeździe wracam do domu by nakarmić moje stadko…mam 5 psów (wszystkie znalezione, lub zabrane z interwencji) oraz 2 kotki (sprowadzone z Grecji po ciężko przebytym kocim katarze)… dodatkowo oczywiście musze nakarmić swoje tymczasy…..

W między czasie reaguje na wszystkie apele porzuconych zwierzaków w mojejokolicy oraz prowadzę stronę Zwierzęta Sulejówek na fb….Pod swoją opieką mam:

1.     Sunie Draszkę znalezioną na ulicy, która od grudniazeszłego roku była na ulicy…. Znalazłam ją w piątek a już w niedziele urodziła  2 maluchy…. Teraz całą 3 jest u mnie i za 3-4tygodnie będę się rozglądać za domami dla nich.

2.     Koteczkę Fridę, która jest bardzo wystraszona stratąmamy…ma tylko 6-7 tygodni i bardzo się boi człowieka. Z każdym dniem jest corazlepiej….

3.     2 psiaki, którego właściciel zmarł a rodzina nie jestzainteresowana opieką nad codziennie ktoś przyjeżdża by je karmić. Dodatkowozbieram na kastrację oraz pełną profilaktykę (szczepienia, odrobaczenia,zabezpieczenie przeciw pchłom i kleszczom)

4.     Ok. 20 wolnożyjących kotów, które mają często pasożyty,choroby układu odpornościowego, lub poważniejsze schorzenia. 

5.     Bezdomną szczenną sunie, której za grosz złapać niemogę i zbieram pieniądze na specjalistę w tej dziedzinie. Sunie koniecznietrzeba wysterylizować bo dopiero co 6 maluchów od niej zabrałam z pola L

6.     W domach znajomych mam łącznie 9 kociaków, gdzie ciąglena pomoc ode mnie czeka 5 maluchów, dla których nie mam miejsca

7.     Zostały mi również zgłoszone 6 szczeniaków, dla którychciągle szukam DT, ale w ostateczności wylądują u mnie (tu potrzebna pełnaprofilaktyka od odrobaczenia do wszystkich szczepień)

8.     No i jedzie do mnie sunia z Podlasia, maleńka ok. 5kg., która siedziała na półmentrowym łańcuchu bo zagryzła kurę L(sterylka, szczepienia)

Dodatkowo jestem członkiem grupy TROP, która łapie psiaki, które są nie dozłapania….. W tygodniu poświęcam ok. 20 h w trasie, lub ganiając za psiakami.No i oczywiście zajmuję się wyłapywaniem na sterylizację kotek wolnożyjących.Za zabiegi płaci urząd, ale bez mojego sprzętu i czasu mało, która kotkazostałaby złapana (urząd nie posiada zarówno klatek pułapek, jak i kontenerówdo przewożenia kotów). 

Pragnę przypomnieć, że te wszystkie zwierzęta są pod moją opieką. Pozawsparciem znajomych i nieraz dobrych dusz, które znając moją działalność narzecz zwierząt czasem przywożą mi karmę. Za całą resztę płacę z własnejkieszeni…. :(

Nie ubolewam nad swoim losem, bo niesienie pomocy daje mi ogromnąprzyjemność, ale niestety w okresie letnim jest zawsze więcej potrzebujących amoje skromne możliwości powoli się wyczerpują…

Jestem zmuszona czasem odmawiać pomocy co jest bardzo przykre :(

Na ten moment na sterylizacje czekają 3 suczki i 4 kotki.. 9 kociakówpotrzebuje środków na odobaczenie, 1 jest leczony na świerzb a 5 na koci katar.8 szczeniaków czeka pełna profilaktyka u weterynarza (odrobaczenie izaszczepienie), 2 psy do kastracji i 5 dorosłych psów potrzebuje szczepień.

To wszystko kosztuje i choć boli mnie serce bez Waszej pomocy, nie dam radypomóc kolejnym bidom :(

Zatem pomóżcie mi proszę a dzięki temu będziecie odpowiedzialni za zdrowie,życie i szczęście naszych czworonożnych przyjaciół….

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
2 774 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Olga Siporska - awatar

Olga Siporska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Wojtek - awatar
Wojtek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Hania - awatar
Hania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Renata Jakubiak - awatar
Renata Jakubiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartus - awatar
Bartus
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij