Zbiórka Pomoc zwierzętom z interwencji - miniaturka zdjęcia

Pomoc zwierzętom z interwencji Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomoc zwierzętom z interwencji - zdjęcie główne

Pomoc zwierzętom z interwencji

1 263 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Zwierzęta z Mirotek miały obiecane wszystko! dach nad głową, odpowiednie karmienie, pielęgnację, opiekę i po prostu miłość...  Do Mirotek przyjeżdżały zwierzęta schorowane, stare, skrzywdzone przez człowieka... Właścicielka obiecywała, że im raj i godne życie! miały być leczone, zadbane, miały mieć po prostu dostatnie życie i być kochane... miały mieć spokojny i troskliwy dom do końca swoich dni... miały...


idea miejsca była piękna! jednak wykonanie fatalne... realia były takie, że te zwierzęta nie miały nic, a przyjeżdżało ich coraz więcej... Nie miały zapewnionych podstawowych warunków dobrostanu... 

W dniu 27.12.2018r  nasza fundacja Molosy Adopcje  brała udział w odbiorze interwencyjnym zwierząt w Mirotkach we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomagaj Pomagać Różaland i Stowarzyszeniem Feniks Raj Dla Skrzywdzonych Koni oraz osobami prywatnymi. W przygotowaniu interwencji pomagała Fundacja Dla Harry'ego, w dniu odbioru zwierząt ogromną pomoc i wsparcie otrzymaliśmy od  TOZ Starogard Gdański.

Interwencja była przygotowywana długo, rozmawialiśmy z wieloma świadkami, osobami poszkodowanymi, zbieraliśmy dowody. Wiedzieliśmy, że sytuacja jest bardzo zła... jednak wjeżdżając na teren gospodarstwa byliśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się takiego stanu, jaki zastaliśmy na miejscu. Większość koni była zagłodzona, a te w lepszej sytuacji niedożywione i odwodnione... Konie mimo złej kondycji były ciągle użytkowane w szkółce jeździeckiej  co przyniosło za sobą kolejne konsekwencje dla ich stanu zdrowia. Gospodarstwo zaniedbane, rozpadające się wiaty zagrażały bezpieczeństwu zwierząt. Wszędzie panował bałagan, część zwierząt chodziła luzem niezabezpieczona. Lekarz Weterynarii, który był z nami podczas interwencji zbadał wszystkie konie. Większość z nich potrzebuje leczenia i profilaktyki, a każde odpowiedniego odkarmienia. Wszystkie należy odrobaczyć i zaszczepić. 

(Narewka vel Siwa - zdjęcie Kinga Furtak TOZ Starogard Gdański - wykonane około tygodnia przed interwencją)

Każde zwierzę zostało zabezpieczone przez organizacje biorące udział w interwencji. Część z nich jest pod bezpośrednią opieką organizacji, a część w domach tymczasowych.


Pod naszą opieką stacjonarną jest 6 koni.

Klacz Amber jest w najgorszym stanie... Przyjechała zagłodzona i odwodniona. Poruszanie się sprawiało jej ból co jest konsekwencją nieprawidłowego użytkowania w szkółce w Mirotkach. Rehabilitacja klaczy potrwa minimum 8 miesięcy, nigdy też nie będzie koniem użytkowym, została "dojechana" w Mirotkach chociaż od samego początku nie powinna być użytkowana z powodu zwyrodnień obecnych w jej 3 nogach (nie przeszkadzało to jednak Malwinie K. wdrożyć jej do szkółki i... prowadzić na niej treningi skokowe!)

Amber u nas - zaraz po przyjeździe podczas prowadzonych działań prewencyjnych tuż przed interwencją

                                     Amber u nas po ponad miesięcznym pobycie

                                         Amber w Mirotkach okolice lipca 2018 r.

Kucynka przyjechała z półrocznym źrebakiem, który urodził się w Mirotkach i kolejnym w brzuchu... tak właśnie pilnowała swoich koni ich właścicielka - pseudopogaczka. Źrebak nie widzi na jedno oko. Ta sama sytuacja dotyczy Teodory, jest w 6 miesiącu ciąży, a w Mirotkach mieszkała ponad 1,5 roku; jak nie dłużej. Inez też przyjechała z półrocznym źrebakiem, jej kopyta były niesamowicie zaniedbane, kowala nie widziały ponad pół roku, a może dłużej... Bilans jest przerażający - zaniedbane, niedożywione, zarobaczone, zapiaszczone do stanu, który zagraża ich zdrowiu i życiu (jak w przypadku Krasnala, który właśnie przebywa w klinice na Służewcu)...

Pod naszą opieką jest również 21 koni i kucy, krowa, trzy kozy, dwie owce, cztery koty, trzy gęsi, królik i dwa szynszyle, które przebywają w domach tymczasowych. Ich nowi opiekunowie dokładają wszelkich starań żeby wynagrodzić im krzywdy jakich doznały w Mirotkach. Staramy się ich wspomóc w opiece, szczególnie weterynaryjnej, a chcielibyśmy również wesprzeć w kosztach bieżącego utrzymania, które jest dużo wyższe niż zwierząt zdrowych, właścicielskich, które nie doznały krzywdy.

                        Bessi w dniu odbioru, zaraz po przyjeździe do Domu Tymczasowego

Na wszystko potrzebne są niestety pieniądze, bez pieniędzy nie mamy możliwości odpowiednio zadbać o dobrostan odebranych zwierząt, nie mamy też moralnego prawa zrzucać tych kosztów na ludzi, którzy błyskawicznie zaoferowali pomoc w ulokowaniu zwierząt, dali miejsca w swoich stajniach - oni pomogli nam w dniu interwencji, teraz my winni jesteśmy im pomoc w utrzymaniu i odkarmieniu zwierząt, nikt nie był przygotowany na taką ilość dodatkowych "ogonów" do wykarmienia.

                                          Bessi w trakcie interwencji w Mirotkach

Koszty związane z interwencją i wszystkie najpotrzebniejsze badania weterynaryjne, koszty dokumentacji procesowej finansuje Stowarzyszenie Pomagaj Pomagać Różaland. Dalsze koszty leczenia, kowala i bieżącego utrzymania są po naszej stronie. 


Każda pomoc jest teraz na wagę złota i za tę pomoc z góry dziękujemy w imieniu zwierząt i domów, które okazały potrzebującym zwierzakom serca i wyciągnęły pomocną dłoń dając schronienie! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 263 zł  z 42 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 5

K.O. - awatar
K.O.
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
33
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij