Zbiórka Dramat zwierząt z Kadzidłowa - miniaturka zdjęcia

Dramat zwierząt z Kadzidłowa Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dramat zwierząt z Kadzidłowa - zdjęcie główne

Dramat zwierząt z Kadzidłowa

10 475 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób

Uratować zwierzęta to jedno, ale zapewnić im specjalistyczne leczenie i odpowiednią opiekę jest równie ważne..

Interwencję w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie przeprowadziliśmy 3 miesiące temu. Na miejscu zastaliśmy ogrom tragedii, którego nie da się opisać słowami. Odebraliśmy 10 zwierząt (6 psów i 4 osiołki) w najgorszym stanie, u których weterynarz stwierdził zagrożenie zdrowia i życia. Nie mogły być leczone na miejscu ze względu na stopień zaawansowania chorób. Zwierzęta zostały przewiezione do lecznic, gdzie natychmiast udzielono im pierwszej pomocy. Cztery osiołki trafiły do lecznicy dla koni w Wielkopolsce ze względu na jej duże doświadczenie w leczeniu osłów. Psy przetransportowano do Schroniska w Korabiewicach i następnie 3 z nich trafiły od razu na stół operacyjny w lecznicy. 

Stan zdrowia osiołków

Silna inwazja wszoły, kulawizny. Badania krwi wykazały liczne niedobory. Haki na zębach przedtrzonowych, rany na policzkach, przetoki pomiędzy zębami. Jeden z osłów nie widzi na jedno oko ze względu na prawdopodobny uraz mechaniczny. Wszystkie osiołki miały ochwat i przemieszczenia kości kopytowej, a także brak prawidłowej osi palca. Wszystkie zwierzęta żyły w permanentnym bólu.. Były zarobaczone i skrajnie niedożywione.

Stan zdrowia psów w najgorszym stanie:

Jedna suczka rasy PSM miała olbrzymią przepuklinę (guz wielkości grejpfruta) Stan suczki był bardzo zły. Musiała zostać poddana natychmiastowej operacji, podczas której okazało się, że w guzie/przepuklinie - ciągniętej po ubrudzonej odchodami podłodze - znajdowały się pęcherz moczowy, jelita i śledziona. Doszło do wielu zrostów wewnątrz. W każdej chwili mogło dojść do przerwania skóry i wypadnięcia wnętrzności. Operacja była bardzo trudna. Suczka straciła wiele krwi, na szczęście jej obecny stan jest stabilny.

Druga suczka rasy PSM okazało się, że ma ropomacicze i pękniętą macicę. Operację wykonano w ostatniej chwili. Ponadto, podobnie jak pozostałe psy, suczka była wychudzona, odwodniona i zapchlona.
Suczka Husky również miała ropomacicze - w macicy znajdowało się 1,5 l ropy! Dodatkowo pęknięta rzepka, którą koniecznie trzeba zoperować, jak tylko suczka dojdzie do siebie po poprzedniej operacji. Badania wykazały (tak samo jak u innych psów) anemię, a badania kału pasożyty (włosogłówkę).

Wszystkie psy były niedożywione w stopniu znacznym, dwa z nich skrajnie zagłodzone. Wszystkie miały wszawicę, świerzb oraz włosogłówkę.Kondycja psychiczna większości psów jest zła - brak socjalizacji, wycofanie, strach..

Zaniedbania i nieleczone choroby musiały się zacząć nie kilka dni przed interwencją, ale wiele tygodni lub miesięcy temu. Gdybyśmy nie zabrali tych zwierząt, wiele z nich mogłoby dzisiaj już nie żyć…

Koszty leczenia odebranych zwierząt są ogromne. Nie spodziewaliśmy się aż takich wydatków, dlatego kilka dni po interwencji założyliśmy na fb zbiórkę na 8tys, która chociaż przekroczyła tę kwotę, okazało się że tylko w połowie pokryje koszty leczenia, żywienia, opieki, transportu i kowala.. 

Kolejny raz bardzo prosimy o wsparcie.. Pomóżcie nam opłacić zaległe faktury. 

Uratowaliśmy te zwierzęta przed śmiercią, lecz teraz musimy im pomóc odzyskać zdrowie, a to niestety bardzo dużo kosztuje.. 

Więcej o interwencji w Kadzidłowie przeczytacie w mediach:
https://oko.press/wychudzone-psy-wsrod-odchodow-osly-o-zdeformowanych-nogach-witajcie-w-parku-dzikich-zwierzat

https://oko.press/koszmar-w-prywatnym-zoo-relacja-z-parku-dzikich-zwierzat-wideo 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

  RatujKonie.pl Fundacja Viva!

  21.05.2019
  21.05.2019

  Wiśnia pozdrawia z domu tymczasowego! 😍😍😍

  Zdjęcie aktualizacji 31 631

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.2019
  10.06.2019

  Powodzenia!

 • Gosia - awatar

  Gosia

  08.06.2019
  08.06.2019

  ✊🏻✊🏻✊🏻❤️❤️❤️

 • Krysia Stypulkowska - awatar

  Krysia Stypulkowska

  07.06.2019
  07.06.2019

  Ale dlaczego pokazujecie pieska, jeśli chodzi o konie? Jestem psiarą, ale przy akcji na rzecz koni, raczej bym pokazała konika!

 • Ania i Zosia - awatar

  Ania i Zosia

  25.05.2019
  25.05.2019

  Dobro wraca

 • Jolanta - awatar

  Jolanta

  24.05.2019
  24.05.2019

  Warto pomagać

10 475 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób

Wpłaty: 331

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Pati - awatar
Pati
20
Agata - awatar
Agata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Piotr Ławniczak - awatar
Piotr Ławniczak
100
Nar Ada - awatar
Nar Ada
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia Tabor - awatar
Kasia Tabor
56

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij