Zbiórka Dramat zwierząt z Kadzidłowa - miniaturka zdjęcia

Dramat zwierząt z Kadzidłowa Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dramat zwierząt z Kadzidłowa - zdjęcie główne

Dramat zwierząt z Kadzidłowa

10 475 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Uratować zwierzęta to jedno, ale zapewnić im specjalistyczne leczenie i odpowiednią opiekę jest równie ważne..

Interwencję w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie przeprowadziliśmy 3 miesiące temu. Na miejscu zastaliśmy ogrom tragedii, którego nie da się opisać słowami. Odebraliśmy 10 zwierząt (6 psów i 4 osiołki) w najgorszym stanie, u których weterynarz stwierdził zagrożenie zdrowia i życia. Nie mogły być leczone na miejscu ze względu na stopień zaawansowania chorób. Zwierzęta zostały przewiezione do lecznic, gdzie natychmiast udzielono im pierwszej pomocy. Cztery osiołki trafiły do lecznicy dla koni w Wielkopolsce ze względu na jej duże doświadczenie w leczeniu osłów. Psy przetransportowano do Schroniska w Korabiewicach i następnie 3 z nich trafiły od razu na stół operacyjny w lecznicy. 

Stan zdrowia osiołków

Silna inwazja wszoły, kulawizny. Badania krwi wykazały liczne niedobory. Haki na zębach przedtrzonowych, rany na policzkach, przetoki pomiędzy zębami. Jeden z osłów nie widzi na jedno oko ze względu na prawdopodobny uraz mechaniczny. Wszystkie osiołki miały ochwat i przemieszczenia kości kopytowej, a także brak prawidłowej osi palca. Wszystkie zwierzęta żyły w permanentnym bólu.. Były zarobaczone i skrajnie niedożywione.

Stan zdrowia psów w najgorszym stanie:

Jedna suczka rasy PSM miała olbrzymią przepuklinę (guz wielkości grejpfruta) Stan suczki był bardzo zły. Musiała zostać poddana natychmiastowej operacji, podczas której okazało się, że w guzie/przepuklinie - ciągniętej po ubrudzonej odchodami podłodze - znajdowały się pęcherz moczowy, jelita i śledziona. Doszło do wielu zrostów wewnątrz. W każdej chwili mogło dojść do przerwania skóry i wypadnięcia wnętrzności. Operacja była bardzo trudna. Suczka straciła wiele krwi, na szczęście jej obecny stan jest stabilny.

Druga suczka rasy PSM okazało się, że ma ropomacicze i pękniętą macicę. Operację wykonano w ostatniej chwili. Ponadto, podobnie jak pozostałe psy, suczka była wychudzona, odwodniona i zapchlona.
Suczka Husky również miała ropomacicze - w macicy znajdowało się 1,5 l ropy! Dodatkowo pęknięta rzepka, którą koniecznie trzeba zoperować, jak tylko suczka dojdzie do siebie po poprzedniej operacji. Badania wykazały (tak samo jak u innych psów) anemię, a badania kału pasożyty (włosogłówkę).

Wszystkie psy były niedożywione w stopniu znacznym, dwa z nich skrajnie zagłodzone. Wszystkie miały wszawicę, świerzb oraz włosogłówkę.Kondycja psychiczna większości psów jest zła - brak socjalizacji, wycofanie, strach..

Zaniedbania i nieleczone choroby musiały się zacząć nie kilka dni przed interwencją, ale wiele tygodni lub miesięcy temu. Gdybyśmy nie zabrali tych zwierząt, wiele z nich mogłoby dzisiaj już nie żyć…

Koszty leczenia odebranych zwierząt są ogromne. Nie spodziewaliśmy się aż takich wydatków, dlatego kilka dni po interwencji założyliśmy na fb zbiórkę na 8tys, która chociaż przekroczyła tę kwotę, okazało się że tylko w połowie pokryje koszty leczenia, żywienia, opieki, transportu i kowala.. 

Kolejny raz bardzo prosimy o wsparcie.. Pomóżcie nam opłacić zaległe faktury. 

Uratowaliśmy te zwierzęta przed śmiercią, lecz teraz musimy im pomóc odzyskać zdrowie, a to niestety bardzo dużo kosztuje.. 

Więcej o interwencji w Kadzidłowie przeczytacie w mediach:
https://oko.press/wychudzone-psy-wsrod-odchodow-osly-o-zdeformowanych-nogach-witajcie-w-parku-dzikich-zwierzat

https://oko.press/koszmar-w-prywatnym-zoo-relacja-z-parku-dzikich-zwierzat-wideo 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

  RatujKonie.pl Fundacja Viva!

  21.05.2019
  21.05.2019

  Wiśnia pozdrawia z domu tymczasowego! 😍😍😍

  Zdjęcie aktualizacji 31 631

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.06.2019
  10.06.2019

  Powodzenia!

 • Gosia - awatar

  Gosia

  08.06.2019
  08.06.2019

  ✊🏻✊🏻✊🏻❤️❤️❤️

 • Krysia Stypulkowska - awatar

  Krysia Stypulkowska

  07.06.2019
  07.06.2019

  Ale dlaczego pokazujecie pieska, jeśli chodzi o konie? Jestem psiarą, ale przy akcji na rzecz koni, raczej bym pokazała konika!

 • Ania i Zosia - awatar

  Ania i Zosia

  25.05.2019
  25.05.2019

  Dobro wraca

 • Jolanta - awatar

  Jolanta

  24.05.2019
  24.05.2019

  Warto pomagać

10 475 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 331 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 331

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Pati - awatar
Pati
20
Agata - awatar
Agata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Piotr Ławniczak - awatar
Piotr Ławniczak
100
Nar Ada - awatar
Nar Ada
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia Tabor - awatar
Kasia Tabor
56

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij