Zbiórka Stop targom zwierząt! #żywytowar - miniaturka zdjęcia

Stop targom zwierząt! #żywytowar

Zbiórka Stop targom zwierząt! #żywytowar - zdjęcie główne

Stop targom zwierząt! #żywytowar

4 850 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 

Od wielu lat zajmujemy się sprawą transportów i targów zwierząt, gdzie tysiące zwierząt rocznie doznają bólu i cierpienia z powodu  bezsensownie długiej podróży, braku wody i pożywienia, oraz przemocy zadawanej im przez handlarzy. 

Odwiedzamy targi w całej Polsce, dokumentujemy nieprawidłowości, informujemy właściwe instytucje, o ujawnionych przestępstwach informujemy organa ścigania, jak również interweniujemy na miejscu. 

W 2017 roku, podczas kontroli targu krów w Radzyminie, ujawniliśmy krowę leżącą w pełnym słońcu, na betonowej nawierzchni, związaną w nienaturalny sposób. Na skutek naszej interwencji, krowa została rozwiązana, przeprowadzona w cień i napojona. W poprzednich latach, interweniowaliśmy w przypadkach krów transportowanych w stanie leżącym i w wyniku naszych interwencji, udało się doprowadzić do ich eutanazji w celu humanitarnego skrócenia ich cierpienia. 

Interweniujemy również zatrzymując wspólnie z Policją, czy Inspekcją Transportu Drogowego transporty zwierząt, kontrolując stan i warunki przewozu.

W 2016 roku opublikowaliśmy duży raport z kontroli targów zwierząt w Polsce, który trafił do wszystkich kompetentnych instytucji w kraju. Inspekcja Weterynaryjna zobowiązała się wtedy do wzmożenia kontroli na targach, jednak nie przyniosły one realnych zmian w traktowaniu zwierząt przez handlarzy. W 2016 roku zostały również zamknięte dwa targi, które wcześniej kontrolowaliśmy. 

W 2017 roku udało nam się zainteresować sprawą targów zwierząt posłów, którzy poważnie rozważają delegalizację tego procederu. 

Do tej pory udało nam się również zebrać prawie 50 000 podpisów pod petycją za zakazem organizacji targów. Strona naszego projektu to: http://polskitarg.pl

Ta działalność pochłania ogromne koszty, głównie związane z dojazdami, często w bardzo odległe miejsca, bo najważniejsze jest dla nas, aby być na targach, obserwować sytuację i gromadzić dowody, które potem będą argumentem w dyskusji o zamknięciu tych miejsc.

W tym roku chcemy nadal kontrolować targi i transporty, zbierać dowody i prowadzić działania pokazujące to cierpienie szerokiej publiczności i politykom. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.11.18
  12.11.18

  Oby jak najszybciej udało się zatrzymać horror..

 • Carol Pul - awatar

  Carol Pul

  04.09.18
  04.09.18

  Jesteście wspaniali,bo kto jak nie Wy?!

 • Jola - awatar

  Jola

  07.03.18
  07.03.18

  Jesteście wspaniali:) Powodzenia!

4 850 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bimber - awatar
Bimber
50
Żaneta Kopczyńska - awatar
Żaneta Kopczyńska
50
Maja - awatar
Maja
20
Kamila Grabowska - awatar
Kamila Grabowska
50
Sylwia - awatar
Sylwia
36
Kamila - awatar
Kamila
200
Iza L - awatar
Iza L
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij