Zbiórka Stop targom zwierząt! #żywytowar - miniaturka zdjęcia

Stop targom zwierząt! #żywytowar Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Stop targom zwierząt! #żywytowar - zdjęcie główne

Stop targom zwierząt! #żywytowar

6 005 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Od wielu lat zajmujemy się sprawą transportów i targów zwierząt, gdzie tysiące zwierząt rocznie doznają bólu i cierpienia z powodu  bezsensownie długiej podróży, braku wody i pożywienia, oraz przemocy zadawanej im przez handlarzy. 

Odwiedzamy targi w całej Polsce, dokumentujemy nieprawidłowości, informujemy właściwe instytucje, o ujawnionych przestępstwach informujemy organa ścigania, jak również interweniujemy na miejscu. 

W 2017 roku, podczas kontroli targu krów w Radzyminie, ujawniliśmy krowę leżącą w pełnym słońcu, na betonowej nawierzchni, związaną w nienaturalny sposób. Na skutek naszej interwencji, krowa została rozwiązana, przeprowadzona w cień i napojona. W poprzednich latach, interweniowaliśmy w przypadkach krów transportowanych w stanie leżącym i w wyniku naszych interwencji, udało się doprowadzić do ich eutanazji w celu humanitarnego skrócenia ich cierpienia. 

Interweniujemy również zatrzymując wspólnie z Policją, czy Inspekcją Transportu Drogowego transporty zwierząt, kontrolując stan i warunki przewozu.

W 2016 roku opublikowaliśmy duży raport z kontroli targów zwierząt w Polsce, który trafił do wszystkich kompetentnych instytucji w kraju. Inspekcja Weterynaryjna zobowiązała się wtedy do wzmożenia kontroli na targach, jednak nie przyniosły one realnych zmian w traktowaniu zwierząt przez handlarzy. W 2016 roku zostały również zamknięte dwa targi, które wcześniej kontrolowaliśmy. 

W 2017 roku udało nam się zainteresować sprawą targów zwierząt posłów, którzy poważnie rozważają delegalizację tego procederu. 

Do tej pory udało nam się również zebrać prawie 50 000 podpisów pod petycją za zakazem organizacji targów. Strona naszego projektu to: http://polskitarg.pl

Ta działalność pochłania ogromne koszty, głównie związane z dojazdami, często w bardzo odległe miejsca, bo najważniejsze jest dla nas, aby być na targach, obserwować sytuację i gromadzić dowody, które potem będą argumentem w dyskusji o zamknięciu tych miejsc.

W tym roku chcemy nadal kontrolować targi i transporty, zbierać dowody i prowadzić działania pokazujące to cierpienie szerokiej publiczności i politykom. Do tego potrzebujemy Waszej pomocy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.11.2018
  12.11.2018

  Oby jak najszybciej udało się zatrzymać horror..

 • Carol Pul - awatar

  Carol Pul

  04.09.2018
  04.09.2018

  Jesteście wspaniali,bo kto jak nie Wy?!

 • Jola - awatar

  Jola

  07.03.2018
  07.03.2018

  Jesteście wspaniali:) Powodzenia!

6 005 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 117 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 117

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamil Kacprzak - awatar
Kamil Kacprzak
20
Emilia i Marcin - awatar
Emilia i Marcin
100
Jolanta - awatar
Jolanta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij