123 króliki z agroturystyki

7 498 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 225 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Niepokojące informacje

Od kwietnia do lipca 2016r. Azyl dla Królików w Toruniu otrzymał wiele niepokojących sygnałów odnośnie złego traktowania zwierząt w ośrodku agroturystycznym w poddtoruńskiej Brzozie. Donoszono nam, że króliki są noszone na rękach przez dzieci po terenie całego ośrodka, często przy tym upuszczane, wożone na traktorkach i taczkach, kładzione na trampolinie, bez wody i pokarmu  podczas całego dnia. Postanowiliśmy sami sprawdzić, jak wygląda sytuacja. To, co zobaczyliśmy, było szokujące. 

Zdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystyki

Króliki do zabawy

Pozwolimy sobie nie opisywać tego, co miało tam miejsce. Zamieścimy wyłącznie zdjęcia. Wszystko to odbywało się przy przyzwoleniu obsługi ośrodka oraz rodziców, którzy podczas "zabaw" dzieci oddawali się grillowaniu. 

Zdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystyki

Interwencja

20 sierpnia 2016r. wraz z Pogotowiem dla Zwierząt oraz w asyście policji oraz lekarza weterynarii, który na miejscu dokonał oględzin zwierząt, odebraliśmy z tamtego miejsca 123 króliki. Pomimo natychmiastowo udzielonej fachowej pomocy, jednego z królików nie udało się uratować (widać go na zamieszczonym filmie) - gdy przyjechaliśmy już był bezwładny i źle oddychał. Wszystkie króliki w ramach czasowego odbioru trafiły pod opiekę Azylu dla Królików. 

Zdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystykiZdjęcie opisu zbiórki 123 króliki z agroturystyki

Musimy zapewnić opiekę 123 królikom

Dlatego potrzebna jest teraz każda pomoc - zarówno finansowa (na leczenie, wykarmienie i utrzymanie stada oraz zabiegi kastracji u dorosłych królików), jak i rzeczowa (m.in. klatki, kuwety, podkłady higieniczne, żwirek i pelet drewniany, transportery, siano, suszone zioła - babka lancetowata, szerokolistna, mniszek). 

Tak trudnej interwencji, z tak dużą liczbą oderanych zwierząt, jeszcze nie przeprowadzaliśmy, ale wierzymy, że z Waszą pomocą się uda i zamiast być przedmiotami do zabawy, wszystkie króliki znajdą odpowiedzialne, kochające domy. 

Aktualizacje


 • Fundacja Azyl dla Królików - awatar

  Przebieg interwencji

  23.08.2016
  23.08.2016

  Relację z przebiegu interwencji oraz zdjęcia można przeczytać i obejrzeć na naszym blogu:
  http://www.azyl.vot.pl/2016/08/interwencja-20-08-2016-r/

Komentarze


 • Aga - awatar

  Aga

  03.09.2016
  03.09.2016

  Zdrowia Uszaki

 • Paulina - awatar

  Paulina

  26.08.2016
  26.08.2016

  powodzenia kochani

 • Justyna - awatar

  Justyna

  26.08.2016
  26.08.2016

  Jesteście wspaniali! Trzymam kciuki za maluchy :)

 • Marta - awatar

  Marta

  25.08.2016
  25.08.2016

  jesteście wspaniali, WSPANIALI! :)

 • Ania - awatar

  Ania

  24.08.2016
  24.08.2016

  Jesteście wspaniałą organizacją i kibicuję Waszym poczynaniom z całego serca. Powodzenia!

7 498 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 225 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 225

Ewa - awatar
Ewa
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Paulina - awatar
Paulina
30
Joanna - awatar
Joanna
21
Joanna - awatar
Joanna
20
Aga - awatar
Aga
2
Zofia - awatar
Zofia
40
Anna - awatar
Anna
30
Paula - awatar
Paula
40
Piotr - awatar
Piotr
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij