"18procent" wspiera Dorotkowo

owner

Waldek Miś

Organizator zbiórki

Zbiórka

Kim jesteśmy?

Jesteśmy sportowcami amatorami, sympatykami biegania, kolarstwa oraz triathlonu. Do tej pory nie spotkaliśmy w bezpośredniej rywalizacji na zawodach triathlonowych, ale to się zmieni 26 czerwca 2016 roku na Mistrzostwach Polski w Suszu na dystansie half-ironman, tzw. połówce (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 21,1 km biegu). Dlatego wymyśliliśmy rywalizację "Czy złapie Misia Mróz" i nadaliśmy jej kryptonim "18procent", bo dokładnie tyle wynosi dotychczasowa różnica czasu na dystansie 1/4 IM pomiędzy nami. (Marek 2h51m , Waldek 2h:25m)

O nas słów kilka

Marek za siedzibę prawie od urodzenia obrał Malbork, zawodowo prowadzi własną firmę - Biuro Obsługi Firm Pio-Mar. Pierwszy kontakt ze sportem to szkoła średnia i 8 lat w podnoszeniu ciężarów. Po 3 kolejnych latach sportowej amnezji i problemach ze swobodnym zawiązaniem butów w jesieni 2006 roku wkręcił się w bieganie.
Autor bloga pasjaczyniwolnym.pl, poświęconego realizacji marzeń, wspierania motywacji i ukazania życia od strony sportowej pasji.

Photo

Waldek obecnie mieszka w Gdańsku, zawodowo pracuje jako informatyk. Na ścieżki biegowo sportowe wyruszył w 2013 roku, miłośnik rockowej muzyki. Ulubionym sportem jest bieganie, szczególnie w pięknych okolicznościach przyrody. Autor bloga waldekmis.pl , na którym stara się przekazać swoją pasję innym.

Photo

Po co?

Zabawa zorganizowana na facebook.com polega na wytypowaniu różnicy w minutach pomiędzy czasami zawodników na mecie, ze wskazaniem na czyją korzyść (np 36min dla Marka)

Doping w rywalizacji ma na celu zmotywowanie zawodników do solidnego przygotowania się do zawodów, a ponadto dostarczyć nieco rozrywki naszym kibicom. Zapraszamy do wytypowania wyniku, oraz kibicowania. Wierzymy, że będzie Wam (kibicom) przyświecać hasło "18procent" i liczymy, że przynajmniej taki odsetek bawiących się razem z nami dokona symbolicznej wpłaty "piątaka" na konto Fundacji Dorotkowo. 

(wszystkie zebrane środki na Pomagam.pl zostaną bezpośrednio przekazane Fundacji Dorotkowo)

Nie liczymy tylko na zasobność Twojego portfela, chcemy dać coś od siebie i dlatego każdy z nas w ramach rywalizacji coś postanawia i zobowiązuje się publicznie do dotrzymania obietnicy: 

Waldek :

 • W przypadku przegranej zobowiązuje się do miesięcznej (31 dniowej, liczonej od dnia następnego  po zawodach) abstynencji wyrobów piwowarskich i browarniczych, których jest ogromnym smakoszem :)  Równowartość pełnej skrzynki ulubionego złocistego płynu zostanie przekazana na konto Fundacji Dorotkowo
 • Ponadto za każde wpłacone 100 PLN na konto Fundacji zobowiązuje się do abstynencji przez dodatkowy miesiąc (każde 100PLN = 1 miesiąc).

Ograniczanie spożycia piwa ma ogromny wpływ na wyniki w sporcie, o prezencji na plaży nie wspominając. :) Dodatkowym atutem będzie konieczność ćwiczenia silnej woli i determinacji, która jest kluczowym elementem podczas rywalizacji w sportach wytrzymałościowych. Nie pozwolicie chyba, abym zaniedbywał trening mentalny, prawda? :)

Marek :

 • W przypadku przegranej zobowiązuje się do przeprowadzenia trzech treningów o charakterze biegowo-ogólnorozwojowym ( w tym jeden wyjazdowy ) z wychowankami lokalnego Ośrodka Wychowawczego. Środki finansowe w wysokości kosztów porażki Waldka, zostaną wpłacone na konto fundacji Dorotkowo..
 • Ponadto, za każde 100 PLN, które wpłynie na konto fundacji, Marek zobowiązuje się do przeprowadzenia dodatkowego treningu dla Wychowanków Ośrodka

O Fundacji Dorotkowo

Fundacja Dorotkowo zajmuje się rehabilitacją osób niepełnosprawnych, a w szczególności obciążonych trisomią 21 (zespołem Downa), wspomaga funkcjonowanie ich w społeczeństwie, a także wspiera rodziny osób niepełnosprawnych.

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie fundacji http://dorotkowo.pl więc nie chciałbym tutaj ich powielać.

Fundacja Dorotkowo jest nam szczególnie bliska, ponieważ ma pod swoja opieką moją (Waldek) siostrzenicę Marysię. Uważamy, że ogrom pracy, wsparcia i dobrego serca z jakim spotykają się dzieci będące pod opieką Fundacji zasługują na nagrodę i dlatego chcielibyśmy poprzez własny wkład wspomóc działanie fundacji i Was serdecznie do tego namawiamy. :)

#dobropowraca

Przybij piątkę - przelej piątkę! :D

Photo

Aktualności

 • Waldek Miś

  Zakończenie rywalizacji !

  29.06.16
  29.06.16

  Kochani !!! Bardzo dziekujemy za zainteresowanie naszą akcją, za wpłaty, za dobre słowo, za okrzyki na trasie. W ostatnia niedzielę Mróz złapał Misia i przybiegł na metę zaledwie 3 minuty później, wiec wygrywa rywalizację. Niebawem podsumujemy akcję w szerszym zakresie, a tymczasem bardzo dziekujemy wszystkim, którzy dodawali nam otuchy na zawodachw Suszu !!

  Photo

Komentarze

 • Waldek

  29.06.16
  29.06.16

  Wpłata za przegranie rywalizacji "18procent". Bardzo się starałem, ale tym razem się nie udało. Dziękuje niniejszym wszystkim, którzy brali udział w naszej zabawie.

 • Jack

  24.06.16
  24.06.16

  Świetna akcja!

 • G.Z.

  18.06.16
  18.06.16

  na szczęście zostaje jeszcze winko i wódeczka :-)

 • WR

  16.06.16
  16.06.16

  Sorry za kolejny miesiąc :)

 • mati

  14.05.16
  14.05.16

  Za życiówkę w maratonie

owner

Waldek Miś

Organizator zbiórki

Wpłaty - 41

 • Avatar Waldek
  100
  Waldek
 • Avatar Mariusz
  20
  Mariusz
 • Avatar Jack
  30
  Jack
 • Avatar Wojtek
  25
  Wojtek
 • Avatar Bartosz
  20
  Bartosz
 • Avatar Waldemar
  5
  Waldemar
 • Avatar G.Z.
  50
  G.Z.
 • Avatar Sylwester
  20
  Sylwester
 • Avatar Waldemar
  10
  Waldemar
 • Avatar WR
  100
  WR

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę