Zbiórka Ratunek dla Kaspra - zdjęcie główne

Ratunek dla Kaspra

4 900 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób

Siedem lat temu miał dom!

Jednak przed wyjazdem zapomnieli o nim właściciele. Zabrali wszystko, tylko nie jego. Niby na miesiąc miał być pod opieką sąsiadów. Co potem? Nikt nie wie. 

Nikt nie znalazł miejsca dla niego przez siedem lat! Tułał się bez celu żebrząc o wodę i jedzenie. Dokarmiano go, a potem wracano do domu. Nikt nie wpuścił go do domu. Przez siedem lat nie przeszedł żadnego progu. Zawsze widział tylko zamknięte drzwi.

Pies, który miał kiedyś dom - posłanie zamienił na ulicę. Jak udało mu się przeżyć wszystkie te lata? Mroźne zimy? Upały? 

Przy życiu trzymała go już chyba tylko tęsknota i wierność za właścicielem.

Nigdy nie opuścił okolicy domu. Po prostu czekał i robił wszystko, by przetrwać. Z ranami, wypadającymi zębami, zjadany przez pchły i inne pasożyty, z zaropiałymi oczami...

PO SIEDMIU LATACH MA BEZPIECZNY KĄT! ZOSTAŁ URATOWANY PRZEZ INSPEKTORÓW OTOZ ANIMALS.

Kiedy przyjechaliśmy go zabrać nie wierzyliśmy własnym oczom. Yorki, które zawsze widujemy na kanapie, w objęciach swoich właścicieli, rozpieszczone smaczkami, zabaweczkami... ale nie on. Wieziemy natychmiast do kliniki wrak psa. Z trudem powstrzymujemy łzy. Na milion kawałków rozsypują się nasze serca.

Weterynarz nie wie od czego zacząć.

ANEMIA

ODWODNIENIE

MOCNY STAN ZAPALNY OCZU 

CAŁE CIAŁO POKRYTE RANAMI I STRUPAMI

WYŁYSIENIA

NIEZLICZONA ILOŚĆ PCHEŁ

ZĘBY WYPADAJĄ SAME

ZGORZEL W JAMIE USTNEJ

PRZEROŚNIĘTE PAZURY


I JAKBY BYŁY MAŁO... KASPER CIERPI NA ENTROPIUM.

Co to jest?

Jest to wywinięcie powieki psa do wewnątrz. To zwykle wada wrodzona. Jest tez cechą występującą u niektórych ras z luźną ciężką skórą fafli (skóra pyska psa) takich jak bernardyny, dogi, mastify, bassety, spaniele.  U tych ras zwykle nie traktuje się jej jako choroby jednak oczy tych psów wymagają szczególnej opieki. Zdarza się jednak również u psów tych ras, że nadmierne wywiniecie powieki wymaga interwencji chirurgicznej.

Entropium może wystąpić u psa również wskutek doznanego urazu, lub po przebytym stanie zapalnym. Niekiedy występuje u psów wiekowych. Ponieważ wskutek wywinięcia powieki, nie domykają się one dokładnie, oko narażone jest na ciągły kontakt z zanieczyszczeniami ze środowiska i powietrza (piasek, kurz), i w efekcie z bakteriami. Dodatkowo takie „nie domykające” się oko ulega wysychaniu. W rezultacie często dochodzi do wtórnych stanów zapalnych spojówek.

Oczy Kaspra są w fatalnym stanie, za nim niejeden uraz, długotrwały stan zapalny. Niezbędna jest operacja..., ale to odległe plany. Najpierw musimy wygrać z anemią.

Nie mamy środków na jego leczenie, które weterynarz oszacował na prawie 4000 zł. Do tego dochodzą jeszcze opłaty za hotelik. Pomóżcie nam! Pomóżcie Kasprowi!

NIE PROSIMY - BŁAGAMY! POWALCZCIE Z NAMI O JEGO ŻYCIE I ZDROWIE. O WSPANIAŁE OSTATNIE LATA ŻYCIA. O MIŁOŚĆ, O OPIEKĘ, PRZYJAŹŃ I WIERNOŚĆ. 

TYM RAZEM WIERNOŚĆ CZŁOWIEKA DO PSA. 


Poniżej dokładny opis i plan leczenia łącznie z przewidzianymi kosztami.

Do tej pory na konsultacje lekarskie oraz wdrożone leczenie wydaliśmy 346,25. 

Koszt hotelowania Kaspra to 12zł za dobę, co daje miesięcznie rachunek 360zł.

Plan leczenia Kaspra zaplanowany przez lekarza prowadzącego wraz z kosztami na okres najbliższych trzech miesięcy:

Nie przywrócimy mu straconych 7 lat życia! Ale możemy dać mu jeszcze wiele chwil szczęścia! Kasperku walcz!


Edit: 02. kwietnia 2017

Stan Kaspra, choć nadal poważny, uległ w ciągu ostatnich dwóch tygodni ogromnej poprawie. 

Kasper, jak widzicie Państwo na najnowszych zdjęciach, wraca powoli do zdrowia. Czy uda się odzyskać Mu pełnię zdrowia, będzie wiadomo za jakiś czas. Jednak już dziś możemy mówić o wielkim postępie w Jego leczeniu. Zagoił się ropień na łapce, chłopak przybrał na masie :)

Znacznie poprawiły się też Jego wyniki, a to oznacza, że operacja entropium może z powodzeniem się odbyć i odbędzie w najbliższy wtorek.

Poniżej przedstawiamy Państwu kolejną fakturę z kliniki na kwotę 119,50 zł. Jak widzicie Państwo Wasza pomoc ma tu kluczowe znaczenie. Bez Waszego finansowego wsparcia nie mogłoby być mowy o walce, której podjęliśmy się dla tego cudownego psiaka.

Już w najbliższy wtorek operacja. Trzymajcie razem z nami mocno kciuki za Kaspra!!!

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2017
  30.04.2017

  Trzymam kciuki za wyleczenie :)

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   05.05.2017
   05.05.2017

   Dziękujemy <3

 • Dorota G. - awatar

  Dorota G.

  19.04.2017
  19.04.2017

  Powodzenia Kasperku :-)

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   05.05.2017
   05.05.2017

   Dziękujemy <3

 • My best Angels from Americhem UK - awatar

  My best Angels from Americhem UK

  10.04.2017
  10.04.2017

  Many thanks for Brendan, Ian M, Keith, Vicky, Jane, Mike J, Rob, Mike C, Ian B, Damien, Dan G, Mark, Dan H, Edmond, Dave Bell, Tom, Andy K, Charlotte, Callum, Paulina, Beata, Monia and Marek the Vet <3 Zrobiłam zbiórkę w pracy i w polskim sklepie i nie wiedziałam jak im inaczej podziękować :)

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   14.04.2017
   14.04.2017

   Dziękujemy pięknie w imieniu Kasperka, ma Pani złote serce :) <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.03.2017
  30.03.2017

  Zdrowiej Kacperku, jesteście wspaniali bo nie jest Wam obojętny los bezbronnych psiaków , pozdrawiam.

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   02.04.2017
   02.04.2017

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.03.2017
  27.03.2017

  Wyzdrowiej Kasperku <3 <3 <3

  • OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - awatar

   OTOZ Animals - Inspektorat Zielona Góra - Organizator zbiórki

   02.04.2017
   02.04.2017

   Dziękujemy w imieniu Kasperka!

4 900 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób

Wpłaty: 149

Aleksandra - awatar
Aleksandra
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
tadeusz - awatar
tadeusz
50
Natalia Mianowana - awatar
Natalia Mianowana
4
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dorota G. - awatar
Dorota G.
50
Renata - awatar
Renata
10
Paweł Ostrowski - awatar
Paweł Ostrowski
50
My best Angels from Americhem UK - awatar
My best Angels from Americhem UK
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij