Zbiórka Czas zakończyć podłe życie - zdjęcie główne

Czas zakończyć podłe życie

6 720 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Stara, wynędzniała klacz. Niegdyś piękna, dostojna. Teraz zwykła, umęczona chabeta. NA RZEŹ. Zrobiła już swoje. Urodziła wystarczającą liczbę źrebiąt. Dała zarobić. Ale już nie może. Już się nie nadaje. Więc musi iść NA RZEŹ. Jej ostatnia córka wyglądała na silną. Miała podzielić los matki. Wyznaczono jej taką samą dolę. Tylko, że coś poszło nie tak. Padła zaraz po porodzie. Koń potrzebuje konia. Wiadomo. I tak starowina zajęła się wnuczką. Jeszcze tyle musi zrobić, zanim zawiśnie na haku. Mała też przyniesie zysk. Podrośnie, nabierze masy i pójdzie pod nóż. Tylko, że z nią coś jest nie tak. Nie rozwija się, jak powinna. Mała taka. Chuderlawa. Koński bubel.  Nic to, że zamiast matczynego, piła mleko krowie. Nic, że nie dostaje właściwej paszy i że dostaje jej za mało. Zawiodła. Jej wątłe ciało nie rokuje, bo nie osiągnie oczekiwanej ceny. ..

Historia, jakich wiele. Oto realia polskiej wsi. Jedni hodują w podłych warunkach. Inni – czasem za flaszkę - kupują, tuczą i sprzedają z zyskiem. Chociaż czasem, tak jak w tym przypadku, nawet tego im się nie chce. Chcemy wierzyć, że to odrobina serca podpowiada im, by zadzwonili do jakiejś organizacji i zaproponowali wykup tych bezwartościowych koni.

 Taki telefon zadzwonił. .. . Co mamy zrobić? Myśleć trzeźwo, przeliczać, kalkulować? Nie – nie możemy kupić kolejnego konia. Nie – nie możemy, bo z miejscem krucho. Nie – z miliona innych powodów, które pojawiają się w galopadzie myśli.

Co zrobić?! Nie uratujemy wszystkich. Może zamknijmy oczy i udawajmy, że i te dwa życia muszą zostać stracone? Udawajmy, że jak wielu innych i tych nie możemy ocalić. Udawajmy, bo przecież ten telefon to dla nich szansa.

Są tanie. Mało warte. Ot, ochłapy!

5700 zł. Za obie. Za babcię, która wysłużyła się tak, że ledwie stoi. Która miała parszywe życie. Nie zaznała szacunku, wolności i miłości. Za źrebkę, której nie karmiono jak trzeba i dlatego ma umrzeć już teraz. 5700 zł za samotność, ból, cierpienie.

Nie możemy udawać . Nie chcemy! Ze łzami w oczach oczekujemy cudu ocalenia. Sytość zamiast głodu. Wolność zamiast ciemnej komórki. Słońce zamiast zatęchłych ścian. Szczęście zamiast strachu.

Konie stoją u handlarzy, którzy zgodzili się dać nam kilka dni na zebranie funduszy. Kilka dni, po upływie których zwierzęta trafią albo do nas, albo na śmierć.

5700 zł – tyle potrzeba, by stał się cud.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Adrian - awatar

  Adrian

  03.10.2017
  03.10.2017

  😃

 • Marta Rutkowska - awatar

  Marta Rutkowska

  03.10.2017
  03.10.2017

  Marta R

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.2017
  03.10.2017

  Sam jestem na wózku inwalidzkim bardzo dobrze wiem wszystko o cierpieniu i serce się rozrywa jak podli ludzie mogą zgotować niewinnym i biednym zwierzętom tak okrutny los. Serdecznie pozdrawiam Was za dobre serduszka i oby mój drobny udział pomógł tym biednym stworzonkom. Józek

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.2017
  02.10.2017

  Ania

 • Gosia - awatar

  Gosia

  02.10.2017
  02.10.2017

  Uda sie na pewno 🐎🐎

6 720 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 187

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Od Nas - awatar
Od Nas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna - awatar
Justyna
5
Anja Anja - awatar
Anja Anja
30
Magdalena Stefańska - awatar
Magdalena Stefańska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij