Zbiórka Czas zakończyć podłe życie - zdjęcie główne

Czas zakończyć podłe życie

6 720 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Stara, wynędzniała klacz. Niegdyś piękna, dostojna. Teraz zwykła, umęczona chabeta. NA RZEŹ. Zrobiła już swoje. Urodziła wystarczającą liczbę źrebiąt. Dała zarobić. Ale już nie może. Już się nie nadaje. Więc musi iść NA RZEŹ. Jej ostatnia córka wyglądała na silną. Miała podzielić los matki. Wyznaczono jej taką samą dolę. Tylko, że coś poszło nie tak. Padła zaraz po porodzie. Koń potrzebuje konia. Wiadomo. I tak starowina zajęła się wnuczką. Jeszcze tyle musi zrobić, zanim zawiśnie na haku. Mała też przyniesie zysk. Podrośnie, nabierze masy i pójdzie pod nóż. Tylko, że z nią coś jest nie tak. Nie rozwija się, jak powinna. Mała taka. Chuderlawa. Koński bubel.  Nic to, że zamiast matczynego, piła mleko krowie. Nic, że nie dostaje właściwej paszy i że dostaje jej za mało. Zawiodła. Jej wątłe ciało nie rokuje, bo nie osiągnie oczekiwanej ceny. ..

Historia, jakich wiele. Oto realia polskiej wsi. Jedni hodują w podłych warunkach. Inni – czasem za flaszkę - kupują, tuczą i sprzedają z zyskiem. Chociaż czasem, tak jak w tym przypadku, nawet tego im się nie chce. Chcemy wierzyć, że to odrobina serca podpowiada im, by zadzwonili do jakiejś organizacji i zaproponowali wykup tych bezwartościowych koni.

 Taki telefon zadzwonił. .. . Co mamy zrobić? Myśleć trzeźwo, przeliczać, kalkulować? Nie – nie możemy kupić kolejnego konia. Nie – nie możemy, bo z miejscem krucho. Nie – z miliona innych powodów, które pojawiają się w galopadzie myśli.

Co zrobić?! Nie uratujemy wszystkich. Może zamknijmy oczy i udawajmy, że i te dwa życia muszą zostać stracone? Udawajmy, że jak wielu innych i tych nie możemy ocalić. Udawajmy, bo przecież ten telefon to dla nich szansa.

Są tanie. Mało warte. Ot, ochłapy!

5700 zł. Za obie. Za babcię, która wysłużyła się tak, że ledwie stoi. Która miała parszywe życie. Nie zaznała szacunku, wolności i miłości. Za źrebkę, której nie karmiono jak trzeba i dlatego ma umrzeć już teraz. 5700 zł za samotność, ból, cierpienie.

Nie możemy udawać . Nie chcemy! Ze łzami w oczach oczekujemy cudu ocalenia. Sytość zamiast głodu. Wolność zamiast ciemnej komórki. Słońce zamiast zatęchłych ścian. Szczęście zamiast strachu.

Konie stoją u handlarzy, którzy zgodzili się dać nam kilka dni na zebranie funduszy. Kilka dni, po upływie których zwierzęta trafią albo do nas, albo na śmierć.

5700 zł – tyle potrzeba, by stał się cud.

Komentarze


 • Adrian - awatar

  Adrian

  03.10.17
  03.10.17

  😃

 • Marta Rutkowska - awatar

  Marta Rutkowska

  03.10.17
  03.10.17

  Marta R

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.10.17
  03.10.17

  Sam jestem na wózku inwalidzkim bardzo dobrze wiem wszystko o cierpieniu i serce się rozrywa jak podli ludzie mogą zgotować niewinnym i biednym zwierzętom tak okrutny los. Serdecznie pozdrawiam Was za dobre serduszka i oby mój drobny udział pomógł tym biednym stworzonkom. Józek

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.17
  02.10.17

  Ania

 • Gosia - awatar

  Gosia

  02.10.17
  02.10.17

  Uda sie na pewno 🐎🐎

6 720 zł  z 5 700 zł (Cel)
Wpłaciło 187 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 187

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Od Nas - awatar
Od Nas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna - awatar
Justyna
5
Anja Anja - awatar
Anja Anja
30
Magdalena Stefańska - awatar
Magdalena Stefańska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij