Zbiórka Charków - dla ludzi i zwierząt - miniaturka zdjęcia

Charków - dla ludzi i zwierząt Jak założyć taką zbiórkę?

Charków - dla ludzi i zwierząt

14 990 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Rostalska - awatar

Katarzyna Rostalska

Organizator zbiórki

23/09/2022 

Wróciliśmy bezpiecznie z II wyjazdu Kijów - Połtawa - Charków.

Oprócz dowiezienia paczek od Ukraińców w Polsce do ich rodzin oraz przyjaciół w Kijowie czy Charkowie, tradycyjnie wieźliśmy całego busa darów dla ludzi i karmy dla zwierząt (karma od funcacji Viva!)

Nowym miejsce do którego dotarliśmy było schronisko dla psów i kotów w Połatwie. Na miejscu w bardzo słabych warunkach żyje ok. 200 zwierząt, głównie psów, opiekuje się nimi jedna osoba :( Zostawiliśmy dużo karmy i obicealiśmy pomóc w zakupie słomy i żwiru, czekamy na kontakt od właścicielki przytuliska.

W Połtawie zrobiliśmy zakupy w Metro kupując m.in. świeczki, kaszę, konserwy, mokre chusteczki i inne rzeczy, które są niezbęde mieszkańcom. 

W Charkowie, tak jak poprzednio, zaczęliśmy od rozładunku darów u Dimy, który będzie je przekazywał dalej potrzebującym cywilom. 

cdn :)

13/09/2022

Przygotowania do drugiego wyjazdu trwają - odbieramy i segregujemy dary oraz staramy się dopiąć plan podróży oraz odpowiednio poukładać i opisać paczki, kartony, worki. Najprawdopodobniej sporo karmy dla psów zostawimy w schronisku w Połtawie, co oznacza, że pojawi się wolne miejsce w busie. Wypełnimy je rzeczami dla ludzi, które kupimy, jak ostatnio, w tamtejszym Makro.

Tutaj filmik z poprzedniej wizyty w tymże sklepie:


12/09/2022

Film z naszego ostatniego wyjazdu w którym Dima mówi, co jest najbardziej potrzebne ludziom, którym on bezposrednio pomaga. Po wczorajszym ataku na ukraińską sieć energetyczną w Charkowie nie ma prądu i wody, ludzie potrzebują powerbanków, latarek i świeczek. 

Tłumaczenie filmu:

"W tym rejonie (gminie) jest dużo dzieci w wieku 2 - 3 lat, które potrzebują "pampersów" w rozmiarze 5, 6 i większych a także kaszek dla dzieci w tym wieku. Dla osób ewakuowanych z obszarów gdzie były ostrzały potrzebna są kołdry i poduszki. Te osoby mają bardzo małą ilość rzeczy osobistych i naczyń. Najbardziej potrzebują przedmiotów codziennego użytku."

11/09/2022 

Obejrzyjcie ten film koniecznie! To piwnica w której Dima z rodziną spędzili 9 dni... Jego żona i dzieci przebywają już w Polsce, Dima zaangażował się w pomoc mieszkańcom Charkowa. Dima to nasz dobry duch - pomaga  na miejscu i jest przewodnikiem. Jedziemy do niego znowu, już 15 września i znowu zbieramy kasę. Prosimy o wpłaty, nawet minimalne - mamy już na busa i paliwo, ale chcielibyśmy jeszcze zrobić zakupy, potrzeby są ogormne!

01/09/2022 

Cześć! Przepraszam Was, że miesiąc czekaliście. Wrzucam rozliczenie i jednocześnie informuję, że drugiej połowie września planujemy kolejny wyjazd! 

W 80 godzin pokonaliśmy ok. 3000 km, wlaliśmy 315 litrów paliwa i przewieźli ok. 3,5 tony darów. 

Byliśmy w Kijowie, gdzie przekazalismy karmę dla kotów loklanej karmicielce oraz wysłaliśmy paczki z darami (głównie karma dla zwierząt, środki przeciwko kleszczom, ale także np. wózek dziecięcy) za pomocą poczty ukarińskiej w 5 miejsc na terenie tego kraju. 

W drodze do Charkowa zatrzymaliśmy się w Połtawie robiąc zakupy dla ludzi w ichniejszym Makro czyli Metro. W samym Charkowie byliśmy raptem kilka godzin, zależało nam na opuszczeniu miasta przed godziną poliycyjną (22.00). Dary wyładowywaliśmy w tempie błyskawicznym w 6 różnych miejscach miasta. Nasze punkty zrzutu: 

- Dima - pomoc dla ludzi, w tym wewnętrznych uchodźców 

- Nadia - bezdomne, porzucone koty, bardzo dużo kotów, bezdomne, porzucone psy, ludzie 

- Natalia - bezdomne, porzucone koty i psy, ludzie - pani z piwnicy - pani, która napisała maila z prośbą o pomoc - możecie go przeczytać, jest tytułowym zdjęciem naszej zbiórki 

- Tatiana - bezdomne, porzucone koty, koty, dużo kotów, bezdomne, porzucone psy 

- Timur - ludzie, ludzie, ludzie i ich psy i koty 

W całej wyprawie niezmiernie nam pomogła Fundacja Viva! której bardzo dziękujemy oraz oczywiście Wasze wsparcie i zaufanie

Tutaj galeria zdjęć: 

Rozliczenie ogólne. 

P.S. Dzięki temu, że  (cudem!) mieliśmy sponsora na paliwo, mamy ponad 3000 PLN na kolejny wyjazd!

Paliwo:

Rachunki za zakupy:

Przelewy na moje konto ze zbiórki na Pomagam.pl

Zdjęcia z naszego pierwszego wyjazdu:

*********************************************************************************


Hej! Na przełomie lipca  i sierpnia planujemy wyjazd busem do Charkowa.

Zawozimy karmę dla psów i kotów oraz rzeczy dla ludzi:  żywność, środki czystości, środki  higieniczne, igły, strzykawki, podkłady, bandaże.

Na Charków nadal lecą pociski i rakiety, ciągle giną ludzie, mimo tego są tam wciąż osoby które pomagają ludziom i zwierzętom. Chcemy wspomóc ich działania, dostraczyć najbardziej deficytowe produkty. Korzystamy z kontaktów Łukasza, który już był w Charkowie, jest też autorem wszystkich zdjęć, które tu widzidziecie, dostaje też bezpośrednio prośby od mieszkańców.

W trasę rusza Łukasz, ja oraz drugi kierowca. Wynajmujemy busa, potrzebujemy więc kasę na paliwo, wynajem auta oraz zakup produktów dla ludzi. 

Dla zwierząt mamy już wszystko od fundacji Viva <3 


Jedziemy na własną rękę. 

Bardzo na Was liczę!

Kaśka Rostalska

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Rostalska - awatar

  Katarzyna Rostalska

  22.09.2022
  22.09.2022

  Wróciliśmy! :) Bardzo, bardzo dziękujemy za każdy grosz, tylko dzięki Wam się udało! A nasz II wyjazd do Charkowa (15-21.09.2022) przebiegał mniej więcej tak: - zawozimy paczki pod konkretny adres - przed Kijowem - odwiedzamy Tofika, który mieszkał u Łukasza na DT po rozpoczęciu wojny - zawozimy karmę do karmicielki kotów na jednym z kijowskich osiedli - jedziemy z paczkami karmy dla zwierząt do Antoniny pod Kijów i tam nocujemy. Antonina sama kupiła karmę, my ją tylko dostarczyliśmy. W Polsce jest taniej o ok. 30%. - zrzucamy dużą ilość karmy dla psów i kotów w połtawskim schronisku - robimy zakupy do paczek humanitarnych w Metro - w Charkowie zrzucamy masę rzeczy u Dimy - jedziemy do Nadii i zostawiamy jej masę karmy dla kotów i psów - jedziemy do Natalii i zostawiamy karmę dla psów, tam też czeka na nas Irina i odbiera paczki z Polski oraz dostaje karmę dla bezdomych zwierząt - jedziemy na Saltivkę i rozdajemy paczki humanitarne - jedziemy pod Charków i zostawiamy karmę u lokalnej wolontariuszki dla psów i kotów oraz rzeczy dla mieszkańców - w drodze powrotnej karmimy koty i wyciągamy kleszcze Planujemy III wyjazd!

  Zdjęcie aktualizacji 102 146

Komentarze


 • piotr nowicki - awatar

  piotr nowicki

  21.09.2022
  21.09.2022

  Wspaniala robota Pozdrawiam

 • bea :) - awatar

  bea :)

  14.09.2022
  14.09.2022

  Trzymam kciuki!!! ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.09.2022
  12.09.2022

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.09.2022
  12.09.2022

  Kacha uważaj tam na siebie. Uściski.

 • Kot Rysiek - awatar

  Kot Rysiek

  12.09.2022
  12.09.2022

  Wyrazy uznania!

14 990 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 163 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Rostalska - awatar

Katarzyna Rostalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 163

Joanna Rejnowicz - awatar
Joanna Rejnowicz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina Czerwinska - awatar
Karolina Czerwinska
50
Anna Stołecka - awatar
Anna Stołecka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
piotr nowicki - awatar
piotr nowicki
500
Radical radish - awatar
Radical radish
39
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Paweł - awatar
Paweł
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij