Zbiórka Charków - dla ludzi i zwierząt - miniaturka zdjęcia

Charków - dla ludzi i zwierząt Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Charków - dla ludzi i zwierząt - zdjęcie główne

Charków - dla ludzi i zwierząt

32 585 zł  z 33 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Rostalska - awatar

Katarzyna Rostalska

Organizator zbiórki

Szykujemy wyjazd 5.! :)


07/01/2023

Udało nam się pojechać na dwa busy, dostarczyliśmy ok. 4,5 tony darów, było to: jedzenie dla ludzi, ubrania zimowe, kołdry, grube koce, środki czystości, środki higieniczne, power banki (te o wartości ok. 6 tys. pln), a także, oczywiście, karma dla psów i kotów.

Oprócz każdej/każdemu z Was za zaufanie i pomoc, dziękujemy BARDZO :

DAGMA. Bezpieczeństwo IT: https://www.facebook.com/dagmabezpieczenstwoit

AVOCADO VEGAN BISTRO: https://avocadovegan.pl/

PLATIGE IMAGE: https://platige.com/pl/

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Viva! Interwencje

Fundacja ZŁap Dom

Zwierzęta Sulejówek 

Fundacja Zwierzochron

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie-oficjalna stronaPoniżej podsumowanie finansowe IV wyjazdu:

20/12/2022

Misja IV wykonana!

3000 km, 2 busy, 3 kierowców, śnieżyca, lód, mega mgła, 3x zakopany bus, 1x odpadł tłumik, 1x zacisnął się hamulec na kole, 1x zgubiony Marcin i znowu nie działały boczne drzwi. Zawieźliśmy ok. 4,5 tony darów, a przywieźliśmy 2 ślepe koty dla Ja pacze sercem.  Droga powrotna zajęła nam 28 godzin, a Dimie pewnie z 40 A! I nie braliśmy prysznica przez 5 dni ;)

Bardzo dziękujemy za Wasze zaufanie i wsparcie! Dziękuję moim towarzyszom - bez Was się nie da! 

V wyjazd - będzie!

Od lewej: Marcin, Dima, Kasia, Łukasz

18/12/2022

Dotarliśmy na południowy skraj rejonu iziumskiego. Dostarczyliśmy pomoc dla ludzi oraz psów i kotów. Byliśmy w kilku wioskach, do ostatniej z listy niestety nie udało nam się dotrzeć - zakopaliśmy się busem, uratował nas traktor, który cudem był w wiosce. Rozdawaliśmy paczki humanitarne, ciepłe ubrania, koce i kołdry. W każdym domu, w którym został jakiś człowiek  zawsze są psy i koty. Przeżył też jeden koń i jedna krowa. Dzieci na szczęście nie ma, trafiliśmy na jedną rodzinę z trójką dzieci.

27/11/2022

Hop, hop! Dziś wrzucam dwie mapki dot. dystrybucji darów:

1. Na południe od Charkowa, za Izium, do 3 miejscowości pomoc dostrczyliśmy osobiście (gdyby tylko dzień był dłuższy, pewnie dotarlibyśmy do kolejnych dwóch lub trzech)

2. Na południe od Charkowa, w okolice dwóch widocznych miejscowści, dary dostraczą wolontariusze i wojska z którymi współpracuje Dima:

A to Dima właśnie :)

Dystrybucja darów:

26/11/2022

Cześć! Szczęśliwie wróciliśmy z III wyjazdu do Charkowa i okolic Izium.

Na początek załączam rozliczenie wyjazdu i jeszcze raz dziękuję i kłaniam się w pas za wszystkie wpłaty!

Dzięki Wam oraz organizacjom takim jak:

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
Fundacja ZŁap Dom
Zwierzęta Sulejówek
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie-oficjalna strona
Fundacja Jeszcze
Dobra Fabryka
Tofivet

Udało nam się wypchać aż 3 busy i dostarczyć ok. 5-6 ton darów - samochody były na maksa przeładowane ;)

Podróż na 3 busy niestety wymagała trochę gimnastyki w kwestii logistyki, było trochę nerwów. Nie jestem dumna, że w rozliczeniu pojawia się kasa na ubera, ale inaczej nie mogliśmy dotrzeć do Wyszkowa (w Wyszkowie pożyczamy busy, nie znalazłam bliżej żadnej wypożyczalni samochodów, która pożyczałaby auta na wyjazdy do UA... - jeśli znasz, jeśli możesz pożyczyć to pisz!).

Rozliczenie III wyjazdu: 

03/11/2022

Nasze dary z poprzedniego wyjazdu już dawno rozdane :)

Trafiły do cywilów i zwierzaków zarówno w Charkowie, jak i na terenach odzyskanych obwodu charkowskiego.  Zostawiliśmy je u trzech osób z którymi wspóracujemy, a które przekazały je dalej:

1. Natalia - prowadzi o lat fundację dla psów i kotów, raz w tygodniu jeździ na tereny odzyskane odwodu charkowskiego z pomocą dla zwierząt i ludzi.

2. Dima - cywil. Jego rodzina przebywa w Polsce, uciekli na początku wojny. On został z psem i dwoma kotami, pomaga głównie cywilom, jest niezwykle zaanagażowany, to nasz dobry duch i nasz przewodnik. 

3. Nadia - karmi bezdomne koty i psy, pomaga sąsiadom - cywilom, mieszka w hardcorowej dzielnicy. 

18/10/2022

Załączam tabelkę darowizn i wydatków oraz paragony.

Paragony dot. naszego II wyjazdu (wrzesień 2022).

Zakupy w Metro (Makro) w Połatwie oraz apteka:

Paliwo:

c.dn. :)

23/09/2022 

Wróciliśmy bezpiecznie z II wyjazdu Kijów - Połtawa - Charków.

Oprócz dowiezienia paczek od Ukraińców w Polsce do ich rodzin oraz przyjaciół w Kijowie czy Charkowie, tradycyjnie wieźliśmy całego busa darów dla ludzi i karmy dla zwierząt (karma od funcacji Viva!)

Nowym miejsce do którego dotarliśmy było schronisko dla psów i kotów w Połatwie. Na miejscu w bardzo słabych warunkach żyje ok. 200 zwierząt, głównie psów, opiekuje się nimi jedna osoba :( Zostawiliśmy dużo karmy i obicealiśmy pomóc w zakupie słomy i żwiru, czekamy na kontakt od właścicielki przytuliska.

W Połtawie zrobiliśmy zakupy w Metro kupując m.in. świeczki, kaszę, konserwy, mokre chusteczki i inne rzeczy, które są niezbęde mieszkańcom. 

W Charkowie, tak jak poprzednio, zaczęliśmy od rozładunku darów u Dimy, który będzie je przekazywał dalej potrzebującym cywilom. 

13/09/2022

Przygotowania do drugiego wyjazdu trwają - odbieramy i segregujemy dary oraz staramy się dopiąć plan podróży oraz odpowiednio poukładać i opisać paczki, kartony, worki. Najprawdopodobniej sporo karmy dla psów zostawimy w schronisku w Połtawie, co oznacza, że pojawi się wolne miejsce w busie. Wypełnimy je rzeczami dla ludzi, które kupimy, jak ostatnio, w tamtejszym Makro.

Tutaj filmik z poprzedniej wizyty w tymże sklepie:


12/09/2022

Film z naszego ostatniego wyjazdu w którym Dima mówi, co jest najbardziej potrzebne ludziom, którym on bezposrednio pomaga. Po wczorajszym ataku na ukraińską sieć energetyczną w Charkowie nie ma prądu i wody, ludzie potrzebują powerbanków, latarek i świeczek. 

Tłumaczenie filmu:

"W tym rejonie (gminie) jest dużo dzieci w wieku 2 - 3 lat, które potrzebują "pampersów" w rozmiarze 5, 6 i większych a także kaszek dla dzieci w tym wieku. Dla osób ewakuowanych z obszarów gdzie były ostrzały potrzebna są kołdry i poduszki. Te osoby mają bardzo małą ilość rzeczy osobistych i naczyń. Najbardziej potrzebują przedmiotów codziennego użytku."

11/09/2022 

Obejrzyjcie ten film koniecznie! To piwnica w której Dima z rodziną spędzili 9 dni... Jego żona i dzieci przebywają już w Polsce, Dima zaangażował się w pomoc mieszkańcom Charkowa. Dima to nasz dobry duch - pomaga  na miejscu i jest przewodnikiem. Jedziemy do niego znowu, już 15 września i znowu zbieramy kasę. Prosimy o wpłaty, nawet minimalne - mamy już na busa i paliwo, ale chcielibyśmy jeszcze zrobić zakupy, potrzeby są ogormne!

01/09/2022 

Cześć! Przepraszam Was, że miesiąc czekaliście. Wrzucam rozliczenie i jednocześnie informuję, że drugiej połowie września planujemy kolejny wyjazd! 

W 80 godzin pokonaliśmy ok. 3000 km, wlaliśmy 315 litrów paliwa i przewieźli ok. 3,5 tony darów. 

Byliśmy w Kijowie, gdzie przekazalismy karmę dla kotów loklanej karmicielce oraz wysłaliśmy paczki z darami (głównie karma dla zwierząt, środki przeciwko kleszczom, ale także np. wózek dziecięcy) za pomocą poczty ukarińskiej w 5 miejsc na terenie tego kraju. 

W drodze do Charkowa zatrzymaliśmy się w Połtawie robiąc zakupy dla ludzi w ichniejszym Makro czyli Metro. W samym Charkowie byliśmy raptem kilka godzin, zależało nam na opuszczeniu miasta przed godziną poliycyjną (22.00). Dary wyładowywaliśmy w tempie błyskawicznym w 6 różnych miejscach miasta. Nasze punkty zrzutu: 

- Dima - pomoc dla ludzi, w tym wewnętrznych uchodźców 

- Nadia - bezdomne, porzucone koty, bardzo dużo kotów, bezdomne, porzucone psy, ludzie 

- Natalia - bezdomne, porzucone koty i psy, ludzie - pani z piwnicy - pani, która napisała maila z prośbą o pomoc - możecie go przeczytać, jest tytułowym zdjęciem naszej zbiórki 

- Tatiana - bezdomne, porzucone koty, koty, dużo kotów, bezdomne, porzucone psy 

- Timur - ludzie, ludzie, ludzie i ich psy i koty 

W całej wyprawie niezmiernie nam pomogła Fundacja Viva! której bardzo dziękujemy oraz oczywiście Wasze wsparcie i zaufanie

Tutaj galeria zdjęć: 

Rozliczenie ogólne. 

P.S. Dzięki temu, że  (cudem!) mieliśmy sponsora na paliwo, mamy ponad 3000 PLN na kolejny wyjazd!

Paliwo:

Rachunki za zakupy:

Przelewy na moje konto ze zbiórki na Pomagam.pl

Zdjęcia z naszego pierwszego wyjazdu:

*********************************************************************************


Hej! Na przełomie lipca  i sierpnia planujemy wyjazd busem do Charkowa.

Zawozimy karmę dla psów i kotów oraz rzeczy dla ludzi:  żywność, środki czystości, środki  higieniczne, igły, strzykawki, podkłady, bandaże.

Na Charków nadal lecą pociski i rakiety, ciągle giną ludzie, mimo tego są tam wciąż osoby które pomagają ludziom i zwierzętom. Chcemy wspomóc ich działania, dostraczyć najbardziej deficytowe produkty. Korzystamy z kontaktów Łukasza, który już był w Charkowie, jest też autorem wszystkich zdjęć, które tu widzidziecie, dostaje też bezpośrednio prośby od mieszkańców.

W trasę rusza Łukasz, ja oraz drugi kierowca. Wynajmujemy busa, potrzebujemy więc kasę na paliwo, wynajem auta oraz zakup produktów dla ludzi. 

Dla zwierząt mamy już wszystko od fundacji Viva <3 


Jedziemy na własną rękę. 

Bardzo na Was liczę!

Kaśka Rostalska

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Katarzyna Rostalska - awatar

  Katarzyna Rostalska

  24.01.2023
  24.01.2023

  Cześć! Pięknie dziękujemy za wszystkie wpłaty! Dzięki Wam byliśmy już w obwodzie charkowskim 4 razy, w tym raz nawet udało nam się pojechać na 3 dostawczaki :) Dostarczyliśmy ok. 15 ton darów, a może i więcej - busy były zawsze przeładowane i ciężko to tak naprawdę wyliczyć ;) Szykujemy kolejną misję, na którą odpaliliśmy osobą zbiórkę, zaglądajcie więc i tam: https://pomagam.pl/34hww3

  Wszystkie informacje o nas znajdziesz na Instagranie, zapraszamy do obserwowania: https://www.instagram.com/pack_and_ride_ua/

  Pozdrawiamy serdecznie i jeszcze raz MEGA dzięki!

  Zdjęcie aktualizacji 111 143

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.2022
  08.12.2022

  Dziękuję za to co robicie ❤️

 • Sylwia Z - awatar

  Sylwia Z

  30.11.2022
  30.11.2022

  Kasia, duzo mocy w realizacji tej pomocy! Trzymam kciuki i pomoge jak moge, jestes wielka!

 • Justyna - awatar

  Justyna

  29.11.2022
  29.11.2022

  Szacun za to, co robicie. Dziękuję że działacie w naszym imieniu. Cлава Україні!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  21.11.2022
  21.11.2022

  Dziękuje za to co robicie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.11.2022
  02.11.2022

  Powodzenia, bardzo odważny i szlachetny cel ! Pozdrawiam Karola

  • Katarzyna Rostalska - awatar

   Katarzyna Rostalska - Organizator zbiórki

   09.01.2023
   09.01.2023

   Dzięki Karolina <3 Pozdrawiam serdecznie!

32 585 zł  z 33 000 zł (Cel)
Wpłaciły 363 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Rostalska - awatar

Katarzyna Rostalska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 363

Hans - awatar
Hans
100
Ma_M - awatar
Ma_M
50
Barbara - awatar
Barbara
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
mel mig - awatar
mel mig
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij