Charytatywna publikacja

27 845 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 715 osób
Jacek Kłosiński - awatar

Jacek Kłosiński

Organizator zbiórki

Cześć

to jest charytatywna zbiórka pieniędzy, w ramach której w zamian za pomoc finansową możesz otrzymać drukowaną publikację mojego autorstwa. Poniżej opowiadam skąd wziął się ten pomysł, czego dotyczy publikacja i jak możesz ją dostać. 

Kontekst tej inicjatywy

Nazywam się Jacek Kłosiński i pomagam w kreatywnej pracy (http://klosinski.net/). Od zawsze marzyłem żeby oprócz pomocy, która ma charakter biznesowy, pomagać także charytatywnie. Wpadłem na pomysł wydrukowania poradnika i zorganizowania przy tej okazji zbiórki dla najbardziej potrzebujących. Osoby, które na zbiórkę przeznaczą minimum 30 zł, otrzymają w ramach podziękowania egzemplarz poradnika.

Partnerzy

Samemu nie udałoby mi się wszystkiego przygotować. Potrzebowałem solidnych partnerów, którzy pomogą mi chociażby w druku i projekcie graficznym. Po długich poszukiwaniach, udało mi się znaleźć osoby, z którymi znaleźliśmy wspólny język, i które naprawdę chciały pomóc. 

Ten projekt nie udałby się bez wsparcia:

Drukarni Internetowej Chroma (https://beta.chroma.pl/pl)– która bezpłatnie wyprodukowała 1000 sztuk poradnika i odpowiadać będzie także za wysyłkę całego nakładu.

Studia Less (http://lesstudio.pl/) – którego projektantki włożyły mnóstwo pracy i wysiłku, by ta publikacja cieszyła również oczy. Zadbały o całą oprawę graficzną. 

Czego dotyczy publikacja?

Budowanie marki kojarzy się głównie z biznesem, jednak warto spojrzeć na ten temat trochę szerzej. Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia tworzy markę – zakładamy zespoły muzyczne, koła naukowe czy np. stowarzyszenia. Dla tego wszystkiego potrzebujemy nazwy, logo, przyda się także identyfikacja wizualna, czy np. strona internetowa. Problemy zaczynają się wtedy, gdy brakuje nam w tym zakresie specjalistycznej wiedzy. 

Publikacja, którą stworzyłem odpowiada na te potrzeby. Nazwałem ją „Narodziny Marki”.

W środku umieściłem esencję najbardziej wartościowych treści z mojego bloga. Cały materiał odpowiednio przeredagowałem i uzupełniłem, żeby wszystko stanowiło spójną i przystępną całość. To pigułka wiedzy, pełna przydatnych narzędzi, opisująca krok po kroku jakie etapy warto przejść i na co zwrócić uwagę. 

Co jest w środku?

Całość materiału to około 80 stron, podzielonych na pięć rozdziałów, które po kolei przeprowadzą Was przez proces tworzenia nowej marki. W pierwszej części znajdziecie wskazówki na temat tego, jak opracować plan i strategię, które będą fundamentem dalszych działań. Rozdział drugi opowiada o tworzeniu nazwy, trzeci i czwarty dotyczą tworzenia logo oraz identyfikacji wizualnej. Wszystko spina rozdział piąty, który opowiada o stronie internetowej, będącej dopełnieniem całego procesu.

Jak chcę pomagać? 

Obok celu edukacyjnego, ważniejsza ma być pomoc finansowa. 

Tak jak wspominałem, wszystkie pieniądze z tej zbiórki przekażę na konto Akademii Przyszłości (https://akademiaprzyszlosci.org.pl/). To projekt który wspiera dzieciaki z trudnych rodzin, mające z różnych względów gorszy start: funduje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, wspiera w edukacji, rozwija ich potencjał.

Jak możesz pomóc?

Naszą zbiórkę możesz wesprzeć dowolną kwotą za pośrednictwem serwisu pomagam.pl. Będziemy też bardzo wdzięczni za podanie dalej informacji o całej akcji. Na koniec zbiórki, pieniądze trafią bezpośrednio na konto Akademii Przyszłości.

Jak możesz otrzymać publikację?

Wszystkie osoby, które udzielą pomocy w wysokości minimum 30 zł otrzymają w ramach podziękowań jeden egzemplarz publikacji „Narodziny Marki”. 

Jak wygląda proces zamówienia publikacji?

1. Załóż konto w serwisie pomagam.pl i przelej pieniądze na naszą akcję. 

2. Jeśli kwota Twojej pomocy przekroczy 30 zł otrzymasz od nas w wiadomości prywatnej  w serwisie pomagam.pl specjalne podziękowanie wraz z adresem e-mail, na który możesz podesłać swoje dane do przesyłki. UWAGA: podziękowanie wysyłane jest przez nas ręcznie, a nie automatycznie dlatego może to chwilę zająć, nawet do kilkudziesięciu godzin. Prosimy o cierpliwość. ;)

3. Po zakończeniu zbiórki, wszystkie adresy przekazane zostaną Drukarni Internetowej Chroma, która przeprowadzi wysyłkę materiałów.

Kto pokrywa koszty przesyłki?

Koszt przesyłki jednego egzemplarza do 9 zł brutto. W zależności od tego ile osób weźmie udział w zbiórce, z całości zebranej finalnie kwoty część przekazana zostanie na wysyłkę (wg wzoru: liczba zamówionych poradników razy 9 zł). Cała reszta środków trafi na konto Akademii Przyszłości. Jeśli więc przekażesz na zbiórkę np. 30 zł to z tego 9 zł przeznaczone zostanie na wysyłkę publikacji do Ciebie, a 21 zł trafi na konto Akademii Przyszłości. 

Najczęściej pojawiające się pytania:

Wpłaciłam/em pieniądze, ale nie mam konta na pomagam.pl. Czy nadal otrzymam publikację? Najważniejszy jest Twój adres e-mail. Jeśli przy wpłacaniu został wpisany e-mail, to na niego wyślemy informacje odnośnie przesyłki.

Nie przyszła do mnie wiadomość ze szczegółami, na temat przekazania adresu do wysyłki. Czy coś jest nie tak? Te wiadomości wysyłam ręcznie. Staram się to robić na bieżąco, ale potrzebna jest chwila cierpliwości. Odpowiem najpóźniej w ciągu 24 godzin. Jeśli taki mail nie dotarł do Ciebie, a minęło już kilka dni, sprawdź foldery ze spamem i ofertami. Jeśli tam go nie ma, napisz do nas prywatną wiadomość.

Czy możliwa jest wysyłka za granicę? Niestety nie. Potrzebny jest adres w obrębie Polski.

Czy mogę wpłacić więcej niż 30 zł? Oczywiście! Bardzo do tego zachęcamy bo pomoc będzie wtedy jeszcze silniejsza. 30 zł to po prostu próg, od którego będziemy wysyłali egzemplarz publikacji, ale Twoja pomoc może być większa. 

Wpłaciłem 60 zł, czy dostanę dwa egzemplarze? Nie. Każdemu przysługuje tylko jeden egzemplarz.  

Chcę pomóc, ale 30 zł to dla mnie za dużo. Każde wsparcie będzie dla nas cenne. Przyda się nawet najmniejsza wzmianka w social media lub kwota mniejsza niż 30 zł. 

Czy mogę otrzymać fakturę albo rachunek? Nie, w ramach naszej zbiórki nie ma takiej możliwości, a publikacja, którą otrzymasz to prezent w ramach podziękowania.  

Czy jest inny sposób zdobycia tej publikacji? Nie. To publikacja w 100% charytatywna, nie jest nigdzie sprzedawana ani dostępna w inny sposób niż ta zbiórka.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.2018
  21.02.2018

  podaję dane do wysyłki: Barbara Ważna ul. Na Skarpie 23 83-050 Kolbudy

 • OlaP - awatar

  OlaP

  14.02.2018
  14.02.2018

  Dobra robota, Jacek!

 • Michał Kulesza - awatar

  Michał Kulesza

  13.02.2018
  13.02.2018

  Świetna inicjatywa! Pozdrawiam.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.02.2018
  13.02.2018

  Bardzo fajna inicjatywa!

 • Szymon - awatar

  Szymon

  13.02.2018
  13.02.2018

  Świetna inicjatywa ! :)

27 845 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 715 osób
Jacek Kłosiński - awatar

Jacek Kłosiński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 715

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
monika lenarczyk - awatar
monika lenarczyk
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Natalia - awatar
Natalia
30
Joanna Pałka - awatar
Joanna Pałka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij