Dzieci są największym skarbem- naszą przyszłością #PomagamyNajmłodszym
Drodzy radcowie prawni, aplikanci, przyjaciele, znajomi i nieznajomi, teraz często bierzemy udział w zbiórkach, a potrzeb jest tak wiele. Trafiłam jednak na historię, która mnie wzruszyła i chciałam się nią z Wami podzielić. To opowieść mojej koleżanki z wrocławskiego samorządu radcowskiego i Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu Ani Zalesińskiej zachęca do pomocy właśnie Oddziałowi Ginekologii i Położnictwa USK. Wiemy, że taka jest potrzeba. Pani Mecenas i od niedawna Mama podzieliła się swoimi przeżyciami.
"Czas pandemii to czas trudny dla wszystkich wspólnie i dla każdego z nas z osobna, szczególnie jak jesteśmy rozdzieleni od bliskich. Dla mnie ten okres jest szczególnie trudny i jednocześnie cudowny. Gdy do polskich granic zmierzała epidemia koronawirusa, ja wkraczałam w 9 miesiąc swojej pierwszej ciąży. Gdy wprowadzono pierwsze ograniczenia w wychodzeniu z domu, u mnie zaczął się przedwczesny poród. Moja córka Dominika przyszła na świat 4 tygodnie przed terminem porodu i tak trafiłam na Oddział Ginekologiczno-Położniczy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przy ul. Borowskiej – w oko samego cyklonu. Gdy inne oddziały ograniczają zabiegi wyłącznie do tych ratujących życie, a cały szpital wygląda jak plan zdjęciowy amerykańskiego filmu i straszy pustymi korytarzami i ciemny oknami – na Oddziale Ginekologiczno–Położniczym na „Borowskiej” życie musi toczyć się normalnie. Przyszłe mamy leżą na podtrzymaniu ciąży same, bo odwiedzin żadnych w szpitalu nie ma. Mamy, które dopiero co urodziły, mogą co najwyżej wysłać szczęśliwym Tatusiom zdjęcie potomka. I wreszcie dzieci, które trafiły na tzw. „Erkę”, zbyt malutkie, by oddychać bez respiratorów, leżą pod szczególnym nadzorem personelu szpitala, bo wirus może pozbawić je szansy oddychania bez urządzeń wspomagających. A na łóżkach obok osamotnione Mamy z zastygłymi twarzami, słuchające z niepokojem, czy serduszko ich dzieci wciąż bije. Wszystkie te Mamy i ich dzieci są na „Borowskiej” otoczone ciepłą opieką lekarzy (ginekologów, pediatrów, neonatologów), położnych, doradców laktacyjnych oraz całego personelu pracującego na Oddziale. Wszyscy ci ludzie z uśmiechem przychodzą nadal do pracy, choć są obciążeni większą ilością dyżurów, wspierają Mamy, opiekują się nimi i ich „Pisklakami”, poświęcają swój czas. Wiedzą doskonale, że Mamy są same, a kontakt ze światem zewnętrznym mają jedynie za pośrednictwem telefonu i przez paczki od zatroskanych Ojców.
Jako Mama Wcześniaka spędziłam tam tydzień i za tę ciężką pracę chciałabym im podziękować, ale jednocześnie chciałabym zaapelować do tych, którzy zatrzymali się na chwilę i przeczytali te kilka słów ode mnie, byśmy wspólnie wsparli akcję #PomagamyNajmłodszym, aby dać szansę Maluchom i pomóc pracownikom Oddziału, zapewniając dostęp do jak największej ilości maseczek dla lekarzy i położnych, środków do dezynfekcji i wszystkiego co jest na tym Oddziale potrzebne w tych trudnych czasach. By mimo pandemii kobiety mogły nadal cieszyć się macierzyństwem. By nie dać się wirusowi. Tam koronawirus nie może się dostać.
Z powodu pandemii dzieci nie przestały się rodzić i może właśnie w tym jest nadzieja, że życie zawsze ma pierwszeństwo przed śmiercią."
Anna Zalesińska
Pomoc potrzebna jest szybko tu i teraz, zaraz. Nie za dwa tygodnie, nie za miesiąc, ale teraz już. Kwota nie jest duża, ale potrzebna szybko. Chcemy z tej kwoty zakupić najpotrzebniejsze środki i przekazać je Oddziałowi.
Pomoc jakiej szpital ten, jak i wiele innych, potrzebuje w tym trudnym i wymagającym dla nas wszystkich czasie, obejmuje w głównej mierze środki ochrony indywidualnej, w tym maseczki, przyłbice, rękawiczki, środki odkażające. Przyłbice już się dla nas drukują, maseczki mogą być na dniach.
Chcemy, aby dzieci, którym przyjdzie urodzić się w dobie pandemii, miały godny i równy start. Z całego serca więc zachęcamy Państwa do przyłączenia się do akcji pomocy. Mamy świadomość, że sytuacja dla nas wielu jest trudna, ale wiemy też, że "Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces" (Henry Ford). Odnieśmy i na tym polu wspólny sukces!
Dołączyć można w następujące sposoby: przekazać ww. środki ochrony indywidualnej (informując nas o tym w wiadomości prywatnej, wówczas zorganizujemy odbiór) lub w ramach akcji pomagam.pl dopiskiem "Pomoc dla szpitala".
Po zakończeniu zbiórki podamy całościowe rozliczenie, na co zostały przeznaczone Państwa środki.
Z wyrazami wdzięczności, Anna Zalesińska i Paulina Sosnowicz.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!