Aktualizacja 09.06.2023
Koty wyrzucone na ulicę powoli stają na łapki
Cudna, spokojna Lisiczka przeszła w poniedziałek 05.06.2023 zabieg ekstrakcji i sanacji zębów. Bardzo dobrze zniosła zabieg. Przed podaniem narkozy zostały powtórzone badania krwi, tak żeby mieć pewność, że jest w porządku. Wcześniej koteczka miała podwyższone parametry wątrobowe, ale już jest w porządku. Po rekonwalescencji i szczepieniu Lisiczka będzie szukać domu na stałe.
Lidka i Lucek są już po szczepieniu. Są zdrowe, miziaste, cudne. Szukają domów stałych - takich, już na zawsze.
Aktualizacja 04.06.2023
Serdecznie dziękuję za dotychczasowe wpłaty.
Wypłaciłam 740 zł, dzięki temu została opłacona faktura za pierwsze wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Pozostała kwotę zostawiam na opłacenie kolejnej faktury - zostanie ona wystawiona za mniej więcej dwa tygodnie. Chętnie kupiłabym trochę dobrej karmy dla nich z pieniędzy ze zbiórki, ale nie mogę ryzykować, że zabraknie funduszy na opiekę weterynaryjną.
Lucek i Lidka są już po zabiegach kastracji. W najbliższych dniach zostaną zaszczepione i zaczipowane.
Lisiczka odwiedzi gabinet weterynaryjny. Walka z gardia już zakończona, ale trzeba sprawdzić czy parametry wątrobowe wróciły do normy ( były lekko podwyższone ). Jeżeli wszystko będzie w porządku, czeka ją zabieg ekstrakcji zębów i kastracji.
Blok przy bloku, dom przy domu, , a pomiędzy nimi koty. Już dawno na stałe została tam zoorganizowana pomoc dla kotów wolno żyjących: zostały wykastrowane, pojawiły się budki ( które oczywiście niektórym przeszkadzają, ale na razie są ), koty są regularnie dokarmiane, ale jak wszędzie przez niektórych przeganiane, bo tak jak w całej Polsce zawsze znajdą się miłośnicy teorii, że wolno żyjące koty, takie zdziczałe, nieufne, mieszkające na ulicy od urodzenia należy wyłapać i zamknąć w schroniskowych klatkach. Na szczęście takie koty mają swoje prawa. Stadko jest doglądane przez karmicieli społecznych i gdy pojawia się jakiś nowy osobnik jest wylapywany na kastrację i ewentualną profilaktykę lub leczenie. Już samo to pochłania duże fundusze. Aż tu nagle pojawiły się koty, które okazały się być domowymi miziakami, takimi, które miały dom i swojego człowieka, ale ewidentnie go straciły. One zupełnie sobie nie poradziły na ulicy. Od kiedy się błąkają- nie wiadomo. Wiadomo, że raczej nikt Ich nie szuka i nie zareagował na poszukiwanie ich byłych opiekunów.
Koty są trzy:
Lisiczka 🐱💔
Już nie pierwszej młodości z obciętymi uszami, zniszczonymi zębami, kocim katarem, bogatym życiem wewnętrznym i zewnętrznym.
Lidka 🐱💔
Młoda, około 2-3 letnia, koteczka o pięknym czarno-bialym ubarwieniu we względnie dobrym stanie, z lekką infekcją i całą masą pasażerów na gapę.
Lucek 🐱💔
Młody kocurek o rzadko spotykanym umaszczeniu w typie kota bengalskiego. Oczywiście z nabiałem, lekką infekcją i pasożytami.
Cala trójka była niedożywiona i zmęczona.
Na początku przeszły badania, niezbędne odrobaczanie i zostały pozbawione pasożytów zewnętrznych. Każde z nich je za dwóch i odsypia trudnie czasy
Do zapłaty jest faktura za pierwsze wizyty w gabinecie weterynaryjnym, pojawiły się też lamblie wymagające wdrożenia Metronidazol, koty czekają jeszcze szczepienia i kastracje. Karma, żwirek, podkłady, suplementy - są dla nich potrzebne w dużych ilościach.
Koty przebywają w moim domu tymczasowym Dom Tymczasowy Niedźwiedziczka
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!