Zbiórka Pomoc Marcinowi - zdjęcie główne

Pomoc Marcinowi

58 450 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 118 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Renata Hudaszek - awatar

Renata Hudaszek

Organizator zbiórki

Marcin ma 33 lata i jeszcze do niedawna prowadził normalne, szczęśliwe życie u boku żony oraz dwójki wspaniałych dzieci. 

Pewnego dnia jednak wszystko się zmieniło. W październiku ubiegłego roku niespodziewanie dostał ataku epilepsji. Został przewieziony karetką na SOR. Przyczyna tego ataku nie była znana dla lekarzy, dlatego zalecono szereg badań, aby ustalić jego źródło. Po wielu badaniach i wykonaniu rezonansu magnetycznego głowy, został skierowany na oddział i nie opuścił szpitala. Było już wiadomo: w jego głowie znajdował się guz o wielkości 56x74x65mm.

Najgorszy moment to ten, w którym trzeba zmierzyć się z diagnozą, która zmienia nasze życie na zawsze. 

Okazało się, że jest to glejak złośliwy (II stopnia). Glejak jest agresywny - szybko rośnie i rozprzestrzenia się na okoliczne fragmenty mózgu, co może doprowadzić do wielu zaburzeń w pracy mózgu. Dlatego konieczna była operacja. Guz znajdował się w lewym płacie czołowym, co mogło zdecydowanie negatywnie wpłynąć na wiele funkcji. 

Dnia 11 października Marcin przeszedł operację w Szpitalu Uniwersyteckim na oddziale Neurochirurgii w Krakowie. Podczas operacji lekarze nadzorowali przebieg, wybudzali Marcina, zadając mu pytania i sprawdzając czy wszystkie funkcje zostają prawidłowo zachowane, aby usunąć tylko taką część guza, która nie zaburzy jego dotychczasowego życia.


Niestety guz był na tyle duży i głęboko rozprzestrzeniony w płatach mózgu, że nie udało się usunąć go w całości, ponieważ mogłoby to grozić kalectwem na całe życie. 

Marcin był jednak dopiero na starcie drogi, aby wrócić do pełnej sprawności i zdrowia. Czekała go terapia protonowa, a obecnie przyjmuje chemię. Jednak to jedyne metody refundowane przez NFZ.

Charakterystyczną cechą dla komórek glejaka jest ich namnażanie i możliwość odrastania.

Marcin poddał się więc wielu innym terapiom wspomagającym leczenie, które miały pozytywny wpływ na jego stan zdrowia, aby coraz szybciej mógł wracać do normalnego życia, aby w pełni funkcjonować, znów zadbać o swoją rodzinę jako mąż i ojciec. Jednak terapie te nie należą do refundowanych i są bardzo kosztowne. Terapie te to między innymi wlewy immunologiczne, terapie olejkami konopnymi, liczne leki oraz suplementacja, a także specjalistyczna dieta.

Zgromadzone oszczędności oraz pomoc rodziny szybko stały kroplą w morzu potrzeb. Miesięczne koszty leczenia są kilkunastokrotnie większe niż budżet całej rodziny.

Bardzo trudno jest prosić o pieniądze, jednak niestety to od nich często zależy nasze życie i zdrowie. 

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy wesprą tę zbiórkę i choć małą kwotą przyczynią się do leczenia Marcina, aby mógł wrócić do normalnego, szczęśliwego życia w zdrowiu, które teraz stało się jego największym marzeniem. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Renata Hudaszek - awatar

  Renata Hudaszek

  12.05.21
  12.05.21

  Kochani musieliśmy zwiększyć kwotę zbiorki. Przez ten prawie rok,pieniądze wydawało się na bieżąco a przy tej chorobie nie można odpuścić ani na krok. Koszta są bardzo duże ,osoby które mają w swoim otoczeniu bliskich czy znajomych wiedzą jak ciężka jest walka z glejakiem. Proszę więc Was o wsparcie na ile to możliwe. Dziękuję

Komentarze


 • LakiLuk - awatar

  LakiLuk

  16.09.21
  16.09.21

  Trzymam kciuki!

  • Renata Hudaszek - awatar

   Renata Hudaszek - Organizator zbiórki

   16.09.21
   16.09.21

   Dziękujemy z całego serca

 • Dżi. - awatar

  Dżi.

  15.04.21
  15.04.21

  Zdrowia ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.03.21
  30.03.21

  Renatka trzymajcie się, na zbiórkę trafiłam wczoraj przypadkiem, jest mi strasznie przykro. Wierze że będzie dobrze. Pozdrawiam Was serdecznie Gosia W.

  • Renata Hudaszek - awatar

   Renata Hudaszek - Organizator zbiórki

   30.03.21
   30.03.21

   Dziękuję z całego serca

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.21
  06.03.21

  Trzymaj się dzielnie !

 • Renia - awatar

  Renia

  27.11.20
  27.11.20

  🤞🤞🤞

58 450 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 118 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Renata Hudaszek - awatar

Renata Hudaszek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 118

Izabela - awatar
Izabela
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta i Przemek K. - awatar
Marta i Przemek K.
500
Jjjj - awatar
Jjjj
10
Michał - awatar
Michał
100
Marcin - awatar
Marcin
20
LakiLuk - awatar
LakiLuk
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Jupi - awatar
Jupi
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij