Zbiórka Pomóżmy kobietom z Tandale - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy kobietom z Tandale

Zbiórka Pomóżmy kobietom z Tandale - zdjęcie główne

Pomóżmy kobietom z Tandale

7 045 zł z 79 950 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 
Marek Guzowski - awatar

Marek Guzowski

Organizator zbiórki

Cześć,

Tu Marek Guzowski,

Od ponad dwudziestu lat interesuje się tematem MISJI. Byłem w kilku krajach afrykańskich, pracowałem w szkole w Zambii, a ostatnio od 4 lata pomagam w parafii Tandale w mieście Dar Es Salaam w Tanzanii, gdzie dzięki środkom z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i pomocy Europejskiego Dom Spotkań Fundacji Nowy Staw, udało się nam zbudować przedszkole, a obecnie wraz z misjonarzami budujemy szkołę.

Dzięki wspomnianym instytucjom powstaje szkoła, w której będziemy uczyć młode kobiety, dziewczyny, zawodu - krawiectwa. Duża liczba młodych kobiet jest w bardzo złej sytuacji życiowej, materialnej, dlatego żeby temu zapobiec budujemy szkołę (budowa jest już na ukończeniu), w której nauka zawodu, jest połączona z całym programem edukacyjnym: nauką języka angielskiego, wsparciem w poszukiwaniu pracy, szkoleniami z zakresu przedsiębiorczości oraz wsparciem i wzmocnieniem osobowościowym młodych dziewczyn np. poprzez pomoc psychologa. Program obejmuje również inne zajęcia edukacyjne pomagające się usamodzielnić i odnaleźć w trudnej afrykańskiej rzeczywistości. Czasem istnieje potrzeba, zapewnienia schronienia dla dziewczyn i kobiet, które potrzebują na jakiś czas mieszkania, dlatego nasza szkoła daje taką możliwość w pokojach, które są budowane przy szkole.

Cały projekt realizujemy wspólnie z misjonarzami, którzy pracują na terenie parafii Tandale: siostrą Cecylia Bachalska i ojcem Tomaszem Podrazikiem  i innymi siostrami i ojcami ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki,którzy pomagają też chorym, głodnym, ubogim mieszkańcom z terenu parafii Tandale. To dzięki nim taka pomoc trafia skutecznie i bezpośrednio do potrzebujących.

Naszą propozycją jest zatem podjęcie wspólnej misji. Dokończmy razem budowę i wyposażenie szkoły w Tandale, tak aby zapewnić szanse na normalne życie tamtejszym młodym kobietom. Aktualnie kończymy budowę, ale do otwarcia i wyposażenia szkoły brakuje ok. 79 950 zł.

Chcemy, żeby młode dziewczyny z parafii Tandale ucząc się w naszej szkole, nabyły odpowiednich umiejętności społecznych i zawodowych. Dlatego musimy odpowiednio wyposażyć szkołę, którą teraz budujemy, m.in. w maszyny do szycia, stoły krawieckie, meble, czy komputery.

Mocno wierzymy w to, że dzięki naszej szkole, kobiety z Tandale odzyskają swoją godność, nabiorą sił, nadziei i uwierzą w to, że potrafią sprostać wyzwaniom afrykańskiej rzeczywistości.

Pomóżmy kobietom z Tandale zdobyć zawód i godnie żyć !

Kosztorys:

Wyposażenie
PLN
a)
2 duże stoły do krojenia materiału
4000
b)
40 ławek
10000
c)
80 krzeseł
12000
d)
wyposażenie kuchni – lodówka, kuchenka, garnki, talerze itp.
5000
e)
2 szafy
2000
f)
1 stół do spotkań
1000
g)
20 maszyn do szycia
10000
h)
5 maszyn do haftu
5000
i)
5 maszyn overlokowych
3750
j)
10 maszynek do krojenia materiału
4000
k)
4 łóżka z materacami
3200
l)
10 komputerów
20000

SUMA
79950
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.08.20
  18.08.20

  Powodzenia!

  • Marek Guzowski - awatar

   Marek Guzowski - Organizator zbiórki

   01.09.20
   01.09.20

   Dziękuję!

7 045 zł z 79 950 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Wpłać teraz
 
Marek Guzowski - awatar

Marek Guzowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Maria Krzak - awatar
Maria Krzak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maria Piotrkowska - awatar
Maria Piotrkowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Marta i Tomek - awatar
Marta i Tomek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij