Julia Wysocka - awatar

Julia Wysocka

Organizator zbiórki

Decyzja zapadła.
Znany program telewizyjny, który pomaga rodzinom remontować domy, nam pomóc nie może ... pełnej kwoty na wymianę dachu nie uzbieramy, gdyż jest za mało ludzi chcących pomóc choćby udostępnieniem ( z moich "znajomych"). Kredytu nie jestem w stanie wziąć w związku z problemami z pracą i własnym comiesięcznym utrzymaniem się ...
Z uzbieranej kwoty od darczyńców dobrej woli jesteśmy w stanie kupić materiał (ondulinę) na wymianę części dachu, która jest najbardziej dziurawa oraz dachu nad sieniami. Ponieważ nie udało się znaleźć chętnych ludzi do pomocy, musimy także opłacić robociznę, na którą może nam zabraknąć pieniędzy ... Wymianę planujemy jak najszybciej, przed jesienią, która zazwyczaj jest bardzo deszczowa. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy ustalić ile będzie nas to kosztowało.
Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali wsparcie i dzięki którym możemy chociaż tymczasowo zapewnić bezpieczeństwo bytu. Pamiętamy o Was w modlitwie


Witam,

Mam na imię Julia i bardzo chciałabym pomóc moim rodzicom, którzy są obecnie w bardzo trudnej sytuacji.

Moja mama Zofia ciągle komuś pomaga ale jej nie za bardzo ma kto pomóc. Opiekowała się swoimi rodzicami, biorąc ich pod dach swojego domu, który razem z tatą musieli szybko postawić, gdyż ich wcześniejszy mały drewniany domek dzielili na pół z 8-osobową rodziną. Swoją część oddali cioci i wujkowi z dziećmi (bo o nich mowa).

Kiedy dziadek został przykuty do łóżka po złamaniu biodra, będąc w podeszłym wieku, mama z tatą byli mu pielęgniarzami aż do końca jego życia. Później kiedy zachorowała babcia, również zajmowali się nią 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Moja mama walczyła o jak najdłuższe życie dla swojej matki a mojej babci, próbując zarazem ulżyć jej w cierpieniach, jakie znosiła, będąc również przykutą do łóżka (m.in. przez niedrożność żył w nogach, potłuczenie z rozległymi urazami wewnętrznymi, złamanie ręki, niewydolność serca, astmę). Z emerytury babci zostawały grosze bo wszystko szło na leki. Babcia odeszła zeszłego roku 24 grudnia, w wigilię, zostawiając pustkę w domu.

Mama nie pracowała gdyż cały czas opiekowała się rodzicami. Obecnie nie może pracować ze względu na słaby stan zdrowia. Rodzice dostają jedynie rentę taty w wysokości 620 zł (do marca było 590 zł), który jest chory na schizofrenię przez co nie może podjąć pracy.  Mama obecnie walczy o zasiłek na życie.

W między czasie rodzice pomagali mojej cioci oraz jej trzem synom, dając im dach nad głową w momencie gdy swój utracili. Mieszkali z moimi rodzicami prawie 4 lata. Obecnie rodzice udzielają schronienia również mojemu bratu, jego dziewczynie i ich małej, ślicznej i mądrej córeczce Lence, która ma już rok i 2 miesiące. Obecnie spodziewają się drugiego dziecka a warunki mieszkalne nie są odpowiednie dla rodziny z małymi dziećmi. 

Dom był i jest nadal schronieniem dla wielu osób, jednakże z każdym miesiącem jest coraz mniej bezpieczny ze względu na sypiący się dach. Dziur przybywa co roku, a odgłosy podczas wiatru przyprawiają o nerwy i obawę, że cały się zerwie... Moja mam nie może spać spokojnie, gdyż boi się że wszystkich zaleje i nie wie gdzie się podzieją...

Ja w raz z moim mężem Markiem pomagamy rodzicom ile możemy, ale niestety nie jesteśmy w stanie pomóc finansowo, gdyż sami również pomagaliśmy kilku osobom w potrzebie.

W imieniu całej mojej rodziny proszę o pomoc w naprawie dachu, który jest dużym problemem zakłócającym spokój duszy i zagrożeniem dla życia.

W formie wdzięczności możemy ofiarować modlitwy do Pana Boga o potrzebne łaski dla darczyńców, którzy zechcą wesprzeć nas każdą złotówką.


Z góry Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc


PS: Kwota jest sugerowana przez firmę, która oceniła koszty naprawy dachu do stanu możliwości zagospodarowania pomieszczeń mieszkalnych. Wycena była uzyskana ok. 1,5 roku temu. Poniżej podaję sugerowane orientacyjne ceny brutto za poszczególne elementy wymiany samego dachu:

Blachodachówka 3845,23 zł

Obróbki blacharskie 1333,80 zł

Akcesoria dachowe i wełna 374,22 zł

Tarcica impregnowana ( krokwie, deski, itp.) 1617,30 zł

Membrany dachowe 432 zł

Orynnowanie 1222,73 zł

Łącznie za materiały: 8825,28 zł

Dodatkowo robocizna 6424,81 zł

Łączna kwota za całość: 15250,09 zł

Sugerowana wycena zapewne ulegnie zmianie, gdyż ceny co roku idą w górę... Dodatkowo nie zawiera ona wymiany/dodania okien, które również są potrzebne (dwa obecne są do ewidentnej wymiany ze względu na nieszczelność, rozkład drewna ze wzgl. na wiek-ok. 18 lat) .


Mając jedyny stały dochód w postaci wspomnianej pow. renty, można jedynie wziąć marną pożyczkę, która nawet nie starcza na opał w okresie zimowym...


Aktualności

 • Julia Wysocka - awatar

  Julia Wysocka

  28.08.17
  28.08.17

  Udało się ! Z uzbieranych pieniędzy kupiliśmy materiał na wymianę jednej połowy dachu - tej najgorszej. Musieliśmy podjąć decyzję, by nie doszło do sytuacji, że potrzeba będzie większych sumy... Wymiany wymagał również dach nad dobudówkami, więc musieliśmy się trochę zapożyczyć by go wymienić. Do pomocy Pan Bóg zesłał nam kilku aniołów ;P Bez nich sam by się nie wymienił :) Oczywiście bez waszej pomocy w ogóle byśmy nie ruszyli z miejsca a tak możemy być spokojniejsi o każde "jutro" :) Wymieniony dach nie trzeszczy już przeraźliwie przy wietrze (akurat wiał) Niestety jednak dalej hałasuje i przyprawia o ciarki część dachu, która nie została wymieniona. Mama się cieszy, że nie będzie musiała podkładać misek pod dziury ;P Komuś może się wydawać, że łatwo odłożyć takie pieniądze na wymianę dachu. Niestety nie każdemu się powodzi a wydatki i zarobki jakie mamy w kraju pozwalają żyć jedynie od 10 do 10-tego. Zbiórkę zostawiam z nadzieją uzbierania na drugą połowę dachu. CD jutro

  Zdjęcie aktualności 7 398

Komentarze

 • Kasia Wróbel - awatar

  Kasia Wróbel

  24.08.17
  24.08.17

  Powodzenia w realizacji,udostępniam post na fcb,wpłata może nie duża ale na Tyle mogę pomóc.Pozdrawiam

 • Luiza K - awatar

  Luiza K

  18.08.17
  18.08.17

  Luiza K.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.17
  26.02.17

  powodzenia

  • Julia Wysocka - awatar

   Julia Wysocka - Organizator zbiórki

   27.02.17
   27.02.17

   Dziękuję :)

 • Szymon Kwasiborski - awatar

  Szymon Kwasiborski

  15.02.17
  15.02.17

  Powodzenia!

  • Julia Wysocka - awatar

   Julia Wysocka - Organizator zbiórki

   15.02.17
   15.02.17

   Ogromne Bóg zapłać za tak wielkie wsparcie :) Mam nadzieję że dzięki takim ludziom dobrej woli i wielkiego serca jak Pan i inni darczyńcy, damy radę :)

 • Wiola - awatar

  Wiola

  15.02.17
  15.02.17

  .

Julia Wysocka - awatar

Julia Wysocka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 27

Kasia Wróbel - awatar
50
Kasia Wróbel
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Luiza K - awatar
10
Luiza K
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
500
Anonimowy Darczyńca
Andrzej - awatar
150
Andrzej
Justyna Jasińska - awatar
50
Justyna Jasińska
Anonimowy Darczyńca - awatar
25
Anonimowy Darczyńca
Daniel S. - awatar
5
Daniel S.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij