Zbiórka Wymiana dachu w rodzinnym domu - zdjęcie główne

Wymiana dachu w rodzinnym domu

2 311 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Julia Wysocka - awatar

Julia Wysocka

Organizator zbiórki

Decyzja zapadła.
Znany program telewizyjny, który pomaga rodzinom remontować domy, nam pomóc nie może ... pełnej kwoty na wymianę dachu nie uzbieramy, gdyż jest za mało ludzi chcących pomóc choćby udostępnieniem ( z moich "znajomych"). Kredytu nie jestem w stanie wziąć w związku z problemami z pracą i własnym comiesięcznym utrzymaniem się ...
Z uzbieranej kwoty od darczyńców dobrej woli jesteśmy w stanie kupić materiał (ondulinę) na wymianę części dachu, która jest najbardziej dziurawa oraz dachu nad sieniami. Ponieważ nie udało się znaleźć chętnych ludzi do pomocy, musimy także opłacić robociznę, na którą może nam zabraknąć pieniędzy ... Wymianę planujemy jak najszybciej, przed jesienią, która zazwyczaj jest bardzo deszczowa. Jeszcze w tym tygodniu powinniśmy ustalić ile będzie nas to kosztowało.
Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali wsparcie i dzięki którym możemy chociaż tymczasowo zapewnić bezpieczeństwo bytu. Pamiętamy o Was w modlitwie


Witam,

Mam na imię Julia i bardzo chciałabym pomóc moim rodzicom, którzy są obecnie w bardzo trudnej sytuacji.

Moja mama Zofia ciągle komuś pomaga ale jej nie za bardzo ma kto pomóc. Opiekowała się swoimi rodzicami, biorąc ich pod dach swojego domu, który razem z tatą musieli szybko postawić, gdyż ich wcześniejszy mały drewniany domek dzielili na pół z 8-osobową rodziną. Swoją część oddali cioci i wujkowi z dziećmi (bo o nich mowa).

Kiedy dziadek został przykuty do łóżka po złamaniu biodra, będąc w podeszłym wieku, mama z tatą byli mu pielęgniarzami aż do końca jego życia. Później kiedy zachorowała babcia, również zajmowali się nią 24h na dobę 7 dni w tygodniu. Moja mama walczyła o jak najdłuższe życie dla swojej matki a mojej babci, próbując zarazem ulżyć jej w cierpieniach, jakie znosiła, będąc również przykutą do łóżka (m.in. przez niedrożność żył w nogach, potłuczenie z rozległymi urazami wewnętrznymi, złamanie ręki, niewydolność serca, astmę). Z emerytury babci zostawały grosze bo wszystko szło na leki. Babcia odeszła zeszłego roku 24 grudnia, w wigilię, zostawiając pustkę w domu.

Mama nie pracowała gdyż cały czas opiekowała się rodzicami. Obecnie nie może pracować ze względu na słaby stan zdrowia. Rodzice dostają jedynie rentę taty w wysokości 620 zł (do marca było 590 zł), który jest chory na schizofrenię przez co nie może podjąć pracy.  Mama obecnie walczy o zasiłek na życie.

W między czasie rodzice pomagali mojej cioci oraz jej trzem synom, dając im dach nad głową w momencie gdy swój utracili. Mieszkali z moimi rodzicami prawie 4 lata. Obecnie rodzice udzielają schronienia również mojemu bratu, jego dziewczynie i ich małej, ślicznej i mądrej córeczce Lence, która ma już rok i 2 miesiące. Obecnie spodziewają się drugiego dziecka a warunki mieszkalne nie są odpowiednie dla rodziny z małymi dziećmi. 

Dom był i jest nadal schronieniem dla wielu osób, jednakże z każdym miesiącem jest coraz mniej bezpieczny ze względu na sypiący się dach. Dziur przybywa co roku, a odgłosy podczas wiatru przyprawiają o nerwy i obawę, że cały się zerwie... Moja mam nie może spać spokojnie, gdyż boi się że wszystkich zaleje i nie wie gdzie się podzieją...

Ja w raz z moim mężem Markiem pomagamy rodzicom ile możemy, ale niestety nie jesteśmy w stanie pomóc finansowo, gdyż sami również pomagaliśmy kilku osobom w potrzebie.

W imieniu całej mojej rodziny proszę o pomoc w naprawie dachu, który jest dużym problemem zakłócającym spokój duszy i zagrożeniem dla życia.

W formie wdzięczności możemy ofiarować modlitwy do Pana Boga o potrzebne łaski dla darczyńców, którzy zechcą wesprzeć nas każdą złotówką.


Z góry Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc


PS: Kwota jest sugerowana przez firmę, która oceniła koszty naprawy dachu do stanu możliwości zagospodarowania pomieszczeń mieszkalnych. Wycena była uzyskana ok. 1,5 roku temu. Poniżej podaję sugerowane orientacyjne ceny brutto za poszczególne elementy wymiany samego dachu:

Blachodachówka 3845,23 zł

Obróbki blacharskie 1333,80 zł

Akcesoria dachowe i wełna 374,22 zł

Tarcica impregnowana ( krokwie, deski, itp.) 1617,30 zł

Membrany dachowe 432 zł

Orynnowanie 1222,73 zł

Łącznie za materiały: 8825,28 zł

Dodatkowo robocizna 6424,81 zł

Łączna kwota za całość: 15250,09 zł

Sugerowana wycena zapewne ulegnie zmianie, gdyż ceny co roku idą w górę... Dodatkowo nie zawiera ona wymiany/dodania okien, które również są potrzebne (dwa obecne są do ewidentnej wymiany ze względu na nieszczelność, rozkład drewna ze wzgl. na wiek-ok. 18 lat) .


Mając jedyny stały dochód w postaci wspomnianej pow. renty, można jedynie wziąć marną pożyczkę, która nawet nie starcza na opał w okresie zimowym...


Aktualizacje


 • Julia Wysocka - awatar

  Julia Wysocka

  28.08.2017
  28.08.2017

  Udało się !
  Z uzbieranych pieniędzy kupiliśmy materiał na wymianę jednej połowy dachu - tej najgorszej. Musieliśmy podjąć decyzję, by nie doszło do sytuacji, że potrzeba będzie większych sumy...
  Wymiany wymagał również dach nad dobudówkami, więc musieliśmy się trochę zapożyczyć by go wymienić.
  Do pomocy Pan Bóg zesłał nam kilku aniołów ;P Bez nich sam by się nie wymienił :)
  Oczywiście bez waszej pomocy w ogóle byśmy nie ruszyli z miejsca a tak możemy być spokojniejsi o każde "jutro" :)
  Wymieniony dach nie trzeszczy już przeraźliwie przy wietrze (akurat wiał) Niestety jednak dalej hałasuje i przyprawia o ciarki część dachu, która nie została wymieniona.
  Mama się cieszy, że nie będzie musiała podkładać misek pod dziury ;P
  Komuś może się wydawać, że łatwo odłożyć takie pieniądze na wymianę dachu. Niestety nie każdemu się powodzi a wydatki i zarobki jakie mamy w kraju pozwalają żyć jedynie od 10 do 10-tego.
  Zbiórkę zostawiam z nadzieją uzbierania na drugą połowę dachu.
  CD jutro

  Zdjęcie aktualizacji 7 398

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kasia Wróbel - awatar

  Kasia Wróbel

  24.08.2017
  24.08.2017

  Powodzenia w realizacji,udostępniam post na fcb,wpłata może nie duża ale na Tyle mogę pomóc.Pozdrawiam

 • Luiza K - awatar

  Luiza K

  18.08.2017
  18.08.2017

  Luiza K.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.02.2017
  26.02.2017

  powodzenia

  • Julia Wysocka - awatar

   Julia Wysocka - Organizator zbiórki

   27.02.2017
   27.02.2017

   Dziękuję :)

 • Szymon Kwasiborski - awatar

  Szymon Kwasiborski

  15.02.2017
  15.02.2017

  Powodzenia!

  • Julia Wysocka - awatar

   Julia Wysocka - Organizator zbiórki

   15.02.2017
   15.02.2017

   Ogromne Bóg zapłać za tak wielkie wsparcie :) Mam nadzieję że dzięki takim ludziom dobrej woli i wielkiego serca jak Pan i inni darczyńcy, damy radę :)

 • Wiola - awatar

  Wiola

  15.02.2017
  15.02.2017

  .

2 311 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 27 osób
Julia Wysocka - awatar

Julia Wysocka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 27

Kasia Wróbel - awatar
Kasia Wróbel
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Luiza K - awatar
Luiza K
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Andrzej - awatar
Andrzej
150
Justyna Jasińska - awatar
Justyna Jasińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Daniel S. - awatar
Daniel S.
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij