Zbiórka Szpital w Tanzanii sprzęt lab - miniaturka zdjęcia

Szpital w Tanzanii sprzęt lab Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Szpital w Tanzanii sprzęt lab - zdjęcie główne

Szpital w Tanzanii sprzęt lab

2 604 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Tomaszewska - awatar

Dominika Tomaszewska

Organizator zbiórki

Szpital San Pio Health Center w Maganzo-Bukombe w Tanzanii prowadzony przez zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety działa od 11 lat i doczekał się się nowego budynku, w którym powstał ośrodek matki i dziecka, sale intensywnej terapii noworodków, nowe sale operacyjne, punkt szczepień i laboratorium.  Zgromadzone fundusze i wsparcie rządowe pozwoliły na zakup inkubatorów, niestety zabrakło pieniędzy na wyposażenie laboratorium.

W laboratorium, w którym dotychczas wykonywano badania nadal pracuje się metodami sprzed 20 lat, wykonując wszystkie badania ręcznie. Codziennie wykonywane jest kilkadziesiąt badań w kierunku malarii, duru brzusznego,  gruźlicy, testy w kierunku chorób zakaźnych, pasożyty,  morfologie i badania biochemiczne. Brakuje sprzętu do wykonania badań grup krwi, obecnie krew do transfuzji transportowana jest z innego szpitala, na co czasem jest już za późno. Nie są też wykonywane badania mikrobiologiczne - posiewy krwi, z ran, więc antybiotyki także dobierane są z tego co po prostu jest. 

W nowoczesnych laboratoriach badanie stężenia potasu aparat biochemiczny wykonuje w 7 min, tam jedno badanie trwa godzinę!

Brak badań i czas oczekiwania na nie to ludzkie życie, ale też wycieńczony personel laboratorium, w którym oprócz Sióstr na misji pracują miejscowi technicy. 

Potrzeb jest wiele, a najpilniejszym jest aparat do różnicowania hemoglobiny w diagnostyce anemii sierpowatej, gazometr, aparat do badania czasów krzepnięcia krwi, w przyszłości serologia z transfuzjologią i bankiem krwi,  aparat do badania wirusów i bakteriologia.  

Jedna z Sióstr to nasza droga koleżanka, z którą pracowałyśmy w laboratorium szpitalnym Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Nie prosiły o wsparcie, codziennie pracują kilkanaście godzin dziennie na tym co jest, co można zrobić przy tym sprzęcie, by ratować ludzkie życie od pierwszego dnia na tym świecie. Rozmawiając z nią i widząc jak duże są braki postanowiłyśmy pomóc. W Polsce i całej Europie sprzęt laboratoriom firmy produkującego go wynajmują na leasing, tam wszystkie sprzęty trzeba zakupić i sprowadzić, dlatego liczymy na wasze wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Iwona Sz - awatar

  Iwona Sz

  18.03.2023
  18.03.2023

  Zachęcam do wsparcia. Robiąc tak niewiele ratujemy życie najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. ❤🌹❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.02.2023
  06.02.2023

  Na dobry początek :)

2 604 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Tomaszewska - awatar

Dominika Tomaszewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Asia - awatar
Asia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Halina Zygiel - awatar
Halina Zygiel
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojtek - awatar
Wojtek
100
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Leszek Żoładź - awatar
Leszek Żoładź
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij