Zbiórka Powstrzymaj ślepotę dzieci - zdjęcie główne

Powstrzymaj ślepotę dzieci

28 740 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 326 osób

Od 250 do 500 tysięcy dzieci rocznie ślepnie w wyniku niedoboru witaminy A. Połowa z nich umiera w ciągu roku [1]. Żadne z nich nie musiało stracić wzroku. Znane są tanie i skuteczne sposoby zapobiegania temu problemowi – roczna suplementacja wit. A dla dziecka poniżej 5 roku życia kosztuje niecałe 10 złotych [2].

Program suplementacji witaminy A (Vitamin A Supplementation, VAS) od lat przeprowadza jedna z najbardziej cenionych na świecie organizacji Helen Keller International. HKI od lat nagradzana jest za efektywność i transparentność swoich działań, m.in. przez organizacje GiveWell i Charity Navigator. Dzięki ich działalności miliony dzieci otrzymało pomoc. Jest to niezwykła szansa na czynienie dobra. Dlaczego?

Program suplementacji witaminy A organizacji Helen Keller jest przez nas rekomendowany, ponieważ: 

 • VAS to program silnie poparty dowodami i bardzo opłacalny. 

 • Doświadczenie – Helen Keller ma doświadczenie we wspieraniu programów VAS w wielu krajach. 

 • Wyjątkowa transparentność – organizacja podzieliła się z GiveWell istotnymi, szczegółowymi informacjami na temat swoich programów. 

 • Miejsce na większe finansowanie — wierzymy, że organizacja Helen Keller mogłaby produktywnie wykorzystać więcej środków, niż się spodziewa zebrać, aby zwiększyć swoją działalność w zakresie VAS. [4]


Zbiórka organizowana jest w ramach działalności fundacji 
Efektywny Altruizm Polska i potrwa do końca stycznia. 


O nas:
Jesteśmy polską gałęzią międzynarodowego ruchu Efektywny Altruizm, którego esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra. Wśród obszarów, które traktujemy priorytetowo są: globalne zdrowie publiczne, dobrostan zwierząt hodowlanych oraz dalekosiężna przyszłość (m.in. rozwój sztucznej inteligencji).


Odwiedź naszą stronę i profile w mediach społecznościowych:
https://efektywnyaltruizm.org/
https://www.facebook.com/efektywnyaltruizmfundacja
https://www.linkedin.com/company/efektywnyaltruizmpolska
https://www.instagram.com/efektywnyaltruizm/
https://www.youtube.com/channel/UCj6HkTu_5nYypCRKc-7y27A?reload=9


Źródła:
[1]https://www.who.int/data/nutrition/nlis/info/vitamin-a-deficiency
[2]https://docs.google.com/spreadsheets/d/1B1fODKVbnGP4fejsZCVNvBm5zvI1jC7DhkaJpFk6zfo/edit#gid=1070538669
[4] https://www.givewell.org/charities/helen-keller-international

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2022
  08.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Zosiek - awatar

  Zosiek

  20.01.2022
  20.01.2022

  Dziękuję Everyday Hero za zachęcenie do zbiórki!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.2022
  12.01.2022

  Everyday Hero :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.01.2022
  01.01.2022

  Everyday Hero! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.12.2021
  30.12.2021

  :)

28 740 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 326 osób

Wpłaty: 326

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Posadzy - awatar
Posadzy
1 000
Szymon - awatar
Szymon
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Karolina Klimczak - awatar
Karolina Klimczak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Paulina - awatar
Paulina
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij