Zbiórka Powstrzymaj ślepotę dzieci - zdjęcie główne

Powstrzymaj ślepotę dzieci

28 690 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 325 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Od 250 do 500 tysięcy dzieci rocznie ślepnie w wyniku niedoboru witaminy A. Połowa z nich umiera w ciągu roku [1]. Żadne z nich nie musiało stracić wzroku. Znane są tanie i skuteczne sposoby zapobiegania temu problemowi – roczna suplementacja wit. A dla dziecka poniżej 5 roku życia kosztuje niecałe 10 złotych [2].

Program suplementacji witaminy A (Vitamin A Supplementation, VAS) od lat przeprowadza jedna z najbardziej cenionych na świecie organizacji Helen Keller International. HKI od lat nagradzana jest za efektywność i transparentność swoich działań, m.in. przez organizacje GiveWell i Charity Navigator. Dzięki ich działalności miliony dzieci otrzymało pomoc. Jest to niezwykła szansa na czynienie dobra. Dlaczego?

Program suplementacji witaminy A organizacji Helen Keller jest przez nas rekomendowany, ponieważ: 

 • VAS to program silnie poparty dowodami i bardzo opłacalny. 

 • Doświadczenie – Helen Keller ma doświadczenie we wspieraniu programów VAS w wielu krajach. 

 • Wyjątkowa transparentność – organizacja podzieliła się z GiveWell istotnymi, szczegółowymi informacjami na temat swoich programów. 

 • Miejsce na większe finansowanie — wierzymy, że organizacja Helen Keller mogłaby produktywnie wykorzystać więcej środków, niż się spodziewa zebrać, aby zwiększyć swoją działalność w zakresie VAS. [4]


Zbiórka organizowana jest w ramach działalności fundacji 
Efektywny Altruizm Polska i potrwa do końca stycznia. 


O nas:
Jesteśmy polską gałęzią międzynarodowego ruchu Efektywny Altruizm, którego esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra. Wśród obszarów, które traktujemy priorytetowo są: globalne zdrowie publiczne, dobrostan zwierząt hodowlanych oraz dalekosiężna przyszłość (m.in. rozwój sztucznej inteligencji).


Odwiedź naszą stronę i profile w mediach społecznościowych:
https://efektywnyaltruizm.org/
https://www.facebook.com/efektywnyaltruizmfundacja
https://www.linkedin.com/company/efektywnyaltruizmpolska
https://www.instagram.com/efektywnyaltruizm/
https://www.youtube.com/channel/UCj6HkTu_5nYypCRKc-7y27A?reload=9


Źródła:
[1]https://www.who.int/data/nutrition/nlis/info/vitamin-a-deficiency
[2]https://docs.google.com/spreadsheets/d/1B1fODKVbnGP4fejsZCVNvBm5zvI1jC7DhkaJpFk6zfo/edit#gid=1070538669
[4] https://www.givewell.org/charities/helen-keller-international

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2022
  08.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Zosiek - awatar

  Zosiek

  20.01.2022
  20.01.2022

  Dziękuję Everyday Hero za zachęcenie do zbiórki!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.2022
  12.01.2022

  Everyday Hero :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.01.2022
  01.01.2022

  Everyday Hero! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.12.2021
  30.12.2021

  :)

28 690 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 325 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 325

Posadzy - awatar
Posadzy
1 000
Szymon - awatar
Szymon
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Karolina Klimczak - awatar
Karolina Klimczak
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Paulina - awatar
Paulina
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij