Zbiórka Wielka Szóstka - zdjęcie główne

Wielka Szóstka

795 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kolekcjonertswo to ciekawe hobby. Gorzej gdy przeradza się to w tzw. zbieractwo. A jeszcze gorzej gdy w tym szaleństwie pojawiają się zwierzęta. Ale od początku...


W pewnej miejscowości nieopodal Krakowa mieszka pewien mężczyzna. Jego problemem jest zbieractwo. Zbieractwo dosłownie wszystkiego. W tym psów. Na jego posesji przebywa ich blisko 60. Tak, dobrze czytacie - prawie 60 psów! Wegetują. Żywią się słoniną. Namnażają się między sobą. Są lękliwe. Mają problemy behawioralne m.in. ze względu na chów wtórny. O całej sytuacji dowiedziała się @Fundacja dla zwierząt La Fauna. Udali się we wskazane miejsce a ich oczom ukazał się straszny widok (prezentujemy go na ponizszych zdjęciach). Nie mogli przejść obojętnie. Zareagowali. Udało się przekonać właściciela do oddania psów. Zaopiekowali się nimi. Zabrali te, które jeszcze nie przestały ufać człowiekowi a było ich 19. Wtedy poprosili o pomoc @Fundacje dla szczeniąt Judyta. Obie te fundacje uratowały już tysiące zwierzęcych istnień. Działają codziennie by nieść pomoc i dawać zwierzakom nadzieje na lepsze jutro. Mają wielkie doświadczenie jednak poprosili oficjalnie o pomoc. Nie mogliśmy przejść obojętnie. Odpowiedzieliśmy na apel i w dniu 2.02. wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Prawie 30 biegających, szczekających i przerażonych psów... 😱 Wszędzie dookoła okna, wiadra, mnóstwo żelastwa, odzież... i masa odchodów. Ciężko było znaleźć miejsce by postawić nogę w czystą przestrzeń. Wspólnie z Fundacja Judyta oraz Fundacją Zwierzęca Arkadia rozpoczęliśmy akcje wyłapania ich. Nie była to prosta operacja. Psy na nasz widok uciekały i chciały się schować w najmniejsze zakamarki. Na szczęście wszystko poszło bardzo sprawnie. 2 godziny i ponad 20 psów mamy w autach. Przerażone wtulają się w siebie. Jednak głęboko w ich oczach widać wdzięczność. Zabieramy 6 psiaków do siebie. 11 jedzie do Judyty. Reszta trafiła do innych fundacji, schronisk i stowarzyszeń. Na miejscu pozostało jeszcze kilka. Jednak bez klatek łapek się nie obędzie. TOZ Kraków dysponuje doświadczeniem i sprzętem. Zaopiekują się resztą tego nie małego stadka.


To co widzicie na zdjęciach to nie odosobniony przypadek. Takich miejsc w Polsce jest wiele. Widząc takie sytuacje nie przechodźcie obojętnie. Kontaktujcie się z Fundacjami, Stowarzyszeniami, Schroniskami. Oczywiście nie jesteśmy z gumy i nie będziemy wszedzie od razu. Ale jak widać po tej sytuacji, organizacje prozwierzęce potrafią współpracować. Wszyscy mamy jeden cel - nieść pomoc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą.

Dziękujemy Fundacji Judyta za zaufanie. Fundacji La Fauna za szybką reakcję. Fundacji Zwierzęca Arkadia za fenomenalną współpracę podczas całej akcji. Serdecznie podziękowania kierujemy również dla innych organizacji, które przyjęły część psiaków. W całej akcji brali udzial:


@Fundacja dla zwierząt La Fauna - interwencje i adopcje

@Fundacja dla szczeniąt Judyta

@Fundacja "Zwierzęca Arkadia"

@Fundacja Ostatnia Szansa - Boguszyce

@TOZ Kraków

oraz my 😊


Razem możemy jeszcze więcej!


Czeka nas teraz ciężka praca nad odzyskaniem zaufania naszej szóstki oraz pozbycia się ich lęku. A następnie znalezienie dla nich prawdziwego domu.

Zaczynamy jednak od kwestii zdrowotnych. Wizyta w naszym gabinecie jest nieunikniona.


Zerknijcie teraz na zdjęcia. Ostrzegamy, że niektóre są tylko dla osób o mocnych nerwach.

Prosimy Was jednak o pomoc. Nasze fundusze są ograniczone. Psiaki spędzą u nas trochę czasu zanim będą gotowe do adopcji. Nie wiemy jeszcze jakie problemy zdrowotne mają. Ale żyjąc w takich warunkach i jedząc byle co, a nawet siebie nawzajem, na pewno nie są w pełni zdrowe. Pomózcie nam byśmy mogli pomóc im.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek" - awatar

  Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek"

  03.02.2021
  03.02.2021

  .

  Zdjęcie aktualizacji 62 660

795 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 16

Dia Na - awatar
Dia Na
200
Aga. - awatar
Aga.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aga Ł. - awatar
Aga Ł.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij