Zbiórka Pomoc dla oszukanej rodziny - zdjęcie główne

Pomoc dla oszukanej rodziny

18 476 zł  z 93 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Łukasik - awatar

Piotr Łukasik

Organizator zbiórki

Bardzo długo zastanawialiśmy nad założeniem tej zbiórki. Jesteśmy pewni, że takich rodzin jak nasza jest wiele. Na pewno są też ludzie potrzebujący większego lub pilniejszego wsparcia. Mimo to doszliśmy do wniosku, że sami nie poradzimy sobie z tą sytuacją i nie mamy po prostu innego wyjścia jak zwrócić się o pomoc do Was.  

Nasza historia zaczęła się od marzenia o stworzeniu bezpiecznego i przytulnego miejsca dla nas i naszych dzieci. Mieszkaliśmy w Świdniku pod Lublinem w małym domku z lat 90tych i mieliśmy plan, aby go wyremontować i trochę rozbudować. Tak, aby nasze pociechy - Maja i Adaś – miały swoje własne pokoje. Niestety te marzenia, tak samo jak i dom, legły w gruzach.

Zostaliśmy oszukani przez okropnego człowieka, który bez skrupułów wykorzystał nasze zaufanie i wiarę w ludzi.

Obiecał nam przeprowadzić remont i przebudowę domu. Zaufaliśmy mu i przekazaliśmy pieniądze z otrzymanego kredytu, aby zakupił materiały budowlane i opłacił pracowników. Jednak zamiast spełnić swoje zobowiązania, ten oszust nie tylko nie kupił prawie żadnych materiałów, ale również nie zapłacił pracownikom. W rezultacie, zbudował jedynie fundamenty i kilka fragmentów ścian. Jednocześnie większą część naszego starego domu, który mieliśmy rozbudować, zburzył. Jak się później okazało - niepotrzebnie. Resztę pieniędzy po prostu sobie przywłaszczył. Tymczasowe schronienie znaleźliśmy u naszej rodziny. Jednak wiadomo, że to rozwiązanie tylko na chwilę.

Potrzebujemy na ten moment 93 tysięcy złotych, aby zakupić materiały budowlane i dokończyć budowę domu do stanu zamkniętego wraz z niezbędnymi instalacjami. Prosiliśmy o wycenę materiałów w kilku niezależnych miejscach. Powyższa kwota to średni wszystkich otrzymanych kosztorysów. Jesteśmy gotowi podjąć wszelkie wysiłki i pracować samodzielnie, aby ograniczyć pozostałe koszty.

Oszust, który zniszczył nasze marzenia, został niedawno aresztowany i czeka na rozprawę. Niestety, jak wiadomo, takie sprawy w sądzie potrafią trwać bardzo długo. Ponadto z nieoficjalnych informacji wynika, że nie ma on żadnego majątku. Nawet jeśli wygramy sprawę w sądzie, prawdopodobnie nie odzyskamy naszych pieniędzy lub tylko ich niewielką część.

Dlatego zwracamy się do Was, szukając pomocy i wsparcia. Prosimy, pokażcie naszym dzieciom, że na świecie istnieją dobrzy ludzie, którym można zaufać i którzy potrafią pomóc. Każda darowizna, nawet najmniejsza, przyczyni się do odbudowy naszego domu i przywrócenia poczucia bezpieczeństwa dla naszej rodziny. Dzięki Waszej hojności i wsparciu będziemy mogli na nowo nauczyć się marzyć.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marzena Ragiel - awatar

  Marzena Ragiel

  02.08.2023
  02.08.2023

  Wspieram całym sercem, to mogło się zdarzyć każdemu z nas.. walczcie Państwo, trzymam kciuki za odbudowę jak i sprawiedliwość wobec oszusta🙏🏻

 • Barak Obama - awatar

  Barak Obama

  24.07.2023
  24.07.2023

  Pozdrawiam z ameryki.

18 476 zł  z 93 000 zł (Cel)
Wpłaciło 158 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Łukasik - awatar

Piotr Łukasik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 158

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kasia z Wiktorem, jetescie dzielni, uda się! :) - awatar
Kasia z Wiktorem, jetescie dzielni, uda się! :)
150
Marzena SZCZEŚNIAK - awatar
Marzena SZCZEŚNIAK
100
A.M. - awatar
A.M.
200
Yoanzi - awatar
Yoanzi
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kalina Zajączkowska - awatar
Kalina Zajączkowska
100
Mikulski Krzysztof - awatar
Mikulski Krzysztof
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij