Zbiórka Walczymy o życie Agaty - zdjęcie główne

Walczymy o życie Agaty

82 166 zł  z 79 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 209 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Lidka Bartek Nawroccy - awatar

Lidka Bartek Nawroccy

Organizator zbiórki

Cześć jestem Agata. Mam 16 lat. Chciałabym się z Wami podzielić moją historią-nie zaczyna się ona dobrze, ale mam nadzieje, że dzięki Wam zakończy się happy endem. W 2013 roku przewróciłam si ę na basenie, niedługo później zaczęła mnie boleć lewa noga. Zaczęły się niekończące wilzyty u kolejnych lekarzy. Długo trwało zanim znaleziono przyczynę moich dolegliwości.Lekarze początkowo sugerowali bóle wzrostowe, czy bóle typowe dla wieku dojrzewania.Pojawiły się nawet głosy, że symuluję chorobę, żeby nie chodzć do szkoły.W końcy w roku 2014 usłyszeliśmy diagnozę, której nikt się nie spodziewał nieoperacyjny mięsak Ewinga zlokalizowany na kości krzyżowej, z przerzutami do płuc.Ucisk guza doprowadził do uszkodzenia nerwu, a tym samym niedowładu lewej nogi.Do dziś zadaje sobie pytanie:Dlaczego to spotkało akurat mnie?Byłam przecież świetnym sportowcem, wygrywałam kolejne zawody, uwielbiałam konie i jazdę konną, a moja mama dbała żebym zdrowo się odżywiała.

Po postawieniu diagnozy niezwłocznie podjęto leczenie. Otrzymałam bardzo silne cykle chemioterapii, w międzyczasie przeszłam radioterapię, operację prawego płuca, a w październiku 2015 roku otrzymałam megachemię zakończoną autoprzeszczepem komórek macierzystych. Nie poddawałam się. Cały czas intensywnie ćwiczyłam z moją Panią rehabilitantką. W czerwcu 2016 roku nastąpił nawrót choroby. Rozpoczęłam nowe cykle chemioterapii. Pierwsza z nich nie dała zadowalającego efekty, dopiero druga doprowadziła do regresji choroby. W grudniu przeszłam drugą już operację prawego płuca, cały czas przyjmując chemię. Do leczenia dodatkowo włączono drogi nierefundowany lek, krórego koszty musieli pokryć moi rodzice. W czerwcu 2017 przeszłam drugą megachemię, która zakończyła sie autoprzeszczepem komórek macierzystych. Wreszcie nastał upradniony przeze mnie i moich bliskich  moment-byłam zdrowa.Zaczęłam normalnie żyć pamiętając o zdrowym stylu życia i rehabilitacji. Pojawiły się plany na przyszłość.Zdałam egzamin gimnazjalny, dostałam się do wymarzonego liceum o profilu biologiczno-chemicznym, z myślą żeby w przyszłości podjąć studia medyczne i móc pomagać innym. Niestety po roku spokoju wszystko w jednym momencie legło jak domek z kart. Jedno słowo-WZNOWA na płucu zmieniło wszystko.Rozpoczęłam nową chemioterapię, w kolejnym cyklu lekarze postanowili włączyć nierefundowany przez NFZ  lek celowany Votrient, który wraz z chemia ma zniszczyć komórki nowotworowe. Ostatnie badanie kontrole pokazało, że podjęte leczenie jest skuteczne, dlatego proszę Was o pomoc w zebraniu kwoty 79000 zł. Ta kwota pozwoli mi dalej się leczyć i i rehabilitować. Koszt dwumiesięcznej kuracji wynosi 12500zł(400mg leku na dobę)  a lek ma być przyjmowany przez rok. Przykre jest to, że w tak stresującej chorobie i niepewności dochodzi kolejny stres, że brak pieniędzy może doprowadzić do przerwania leczenia, a tym samym odebrać szanse na całkowite wyleczenie. Pmóżcie proszę w walce z tym nierównym przeciwnikiem. Bez Waszej pomocy się to nie uda.

Z całego serca dziękuję za zrozumienie i ewentualną pomoc.

Agata z rodziną

Aktualizacje


 • Lidka Bartek Nawroccy - awatar

  Lidka Bartek Nawroccy

  31.10.2018
  31.10.2018

  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
  Karol Wojtyła

  Dzięki Waszemu wsparciu , ciepłym słowom i zaufaniu , którymi nas
  obdarowaliście, odnaleźliśmy w sobie moc i siłę do pokonywania
  trudności każdego dnia, wiarę w pomoc drugiego człowieka.
  To budujące, że mamy tak wielu dobrych i wspaniałych ludzi
  wokół siebie...
  Dziękujemy Wam za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność.
  Macie Wielkie Serca i jesteście po prostu Wielcy…. tacy ludzie jak Wy
  powodują, że świat staje się lepszy.
  To dzięki Wam Agata ma nadal szansę na terapię celowaną i
  rehabilitację, za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy.
  Nie sposób słowami wyrazić naszych podziękowań za ten piękny gest...
  Z wyrazami wdzięczności rodzice Agaty

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.10.2018
  31.10.2018

  Niech Bóg Ci daje zdrowie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.2018
  30.10.2018

  Agata dasz rade!! Trzymamy kciuki, walcz!

 • Artur Borecki - awatar

  Artur Borecki

  30.10.2018
  30.10.2018

  Powodzenia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.10.2018
  30.10.2018

  3mam kciuki , bedzie dobrze. ;)

 • Krzysiek - awatar

  Krzysiek

  30.10.2018
  30.10.2018

  Powodzenia.

82 166 zł  z 79 000 zł (Cel)
Wpłaciło 2 209 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Lidka Bartek Nawroccy - awatar

Lidka Bartek Nawroccy

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 209

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Magda Sakerska - awatar
Magda Sakerska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij