Zbiórka Cycling for peace - zdjęcie główne

Cycling for peace

1 953 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Pomysł projektu „Cykling for PEACE” narodził się w głowie jednego z naszych wolontariuszy. Piotr pragnie jednocześnie pomóc i zwrócić uwagę na to, co się dzieje tutaj w środku Europy, w XXI wieku, coś, co wydawało się niemożliwe, coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć, a wydarzyło się i trwa.


Piotr przejedzie na rowerze 1000 km przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Albanię. Celem jego wyprawy jest zbiórka pieniędzy na pomoc doraźną, na którą zawsze brakuje środków, ktoś potrzebuje leków, butów, letnich ubrań albo po prostu ma ochotę na wielki luksus – dobrą kawę i czekoladę. Każda Wasza wpłata zostanie wykorzystana bezpośrednio na zakupy dla uchodźców.


Odcinki krótkie, po 70 km dziennie, tak by mieć czas na spotkania i rozmowy o wolontariacie i  pomocy uchodźcom (język serbsko chorwacki był mu przed laty dobrze znany).

Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane w całości na doraźną pomoc dla uchodźców wojennych będących pod opieką Fundacji Alternata z Bytomia.

KILKA SŁÓW O NAS

Od samego początku wojny w Ukrainie, Fundacja Alternata stara się aktywnie wspomagać osoby dotknięte konfliktem. Decyzja o przyjęciu pod nasz dach uchodźców wojennych zapadła szybko i spontanicznie, wraz z wolontariuszami oraz przyjaciółmi fundacji dokonaliśmy cudów. W ciągu trzech tygodni pomieszczenia biurowe zamieniły się w przytulne i bezpieczne mieszkania dla naszych przyjaciół.

Przygotowując mieszkania, wiedzieliśmy, że ten spontaniczny ogień pomocy, wszystkich ludzi o wielkich sercach, kiedyś się wypali, będzie coraz trudniej zarówno nam pomagającym, jak i uchodźcom.

Pomimo trudności idziemy wciąż do przodu, niosąc pomoc wszystkim potrzebującym, a potrzeby są ogromne.  Od 20 marca Fundacja ma pod swoją opieką 14 uchodźczyń z dziećmi. Jedenaście osób mieszka w zaadaptowanym na pokoje mieszkalne biurze Fundacji w Bytomiu, kolejne trzy w wynajmowanym przez Fundację mieszkaniu w Chorzowie.

Fundacja doraźnie wspiera kilkadziesiąt osób, zaopatrując ich w art. spożywcze, art. chemiczne, odzież i niezbędne artykuły potrzebne do codziennego życia.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA ALTERNATA - awatar

  FUNDACJA ALTERNATA

  11.07.2022
  11.07.2022

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Nasz projekt się rozwija, kolejna wspaniała osoba kręci dla nas kilometry. Piotr Michalski przejmuje pałeczkę Cycling for Peace, kibicujemy jego pomysłowi i wam polecamy, 6000 km w dwa miesiące, by wspierać ofiary agresji Rosji na Ukrainę.

  Zdjęcie aktualizacji 98 046

Komentarze


 • Rafael Wro - awatar

  Rafael Wro

  12.06.2022
  12.06.2022

  Super inicjatywa! Trzymam kciuki i pozdrawiam! :-)

1 953 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł - awatar
Paweł
100
Margot Zet - awatar
Margot Zet
200
Joanna Brzozowska - awatar
Joanna Brzozowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Petr Blažek - awatar
Petr Blažek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Drorowie z drorami starszymi :) - awatar
Drorowie z drorami starszymi :)
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij