Zbiórka Cycling for peace - zdjęcie główne

Cycling for peace

1 953 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Pomysł projektu „Cykling for PEACE” narodził się w głowie jednego z naszych wolontariuszy. Piotr pragnie jednocześnie pomóc i zwrócić uwagę na to, co się dzieje tutaj w środku Europy, w XXI wieku, coś, co wydawało się niemożliwe, coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć, a wydarzyło się i trwa.


Piotr przejedzie na rowerze 1000 km przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Albanię. Celem jego wyprawy jest zbiórka pieniędzy na pomoc doraźną, na którą zawsze brakuje środków, ktoś potrzebuje leków, butów, letnich ubrań albo po prostu ma ochotę na wielki luksus – dobrą kawę i czekoladę. Każda Wasza wpłata zostanie wykorzystana bezpośrednio na zakupy dla uchodźców.


Odcinki krótkie, po 70 km dziennie, tak by mieć czas na spotkania i rozmowy o wolontariacie i  pomocy uchodźcom (język serbsko chorwacki był mu przed laty dobrze znany).

Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane w całości na doraźną pomoc dla uchodźców wojennych będących pod opieką Fundacji Alternata z Bytomia.

KILKA SŁÓW O NAS

Od samego początku wojny w Ukrainie, Fundacja Alternata stara się aktywnie wspomagać osoby dotknięte konfliktem. Decyzja o przyjęciu pod nasz dach uchodźców wojennych zapadła szybko i spontanicznie, wraz z wolontariuszami oraz przyjaciółmi fundacji dokonaliśmy cudów. W ciągu trzech tygodni pomieszczenia biurowe zamieniły się w przytulne i bezpieczne mieszkania dla naszych przyjaciół.

Przygotowując mieszkania, wiedzieliśmy, że ten spontaniczny ogień pomocy, wszystkich ludzi o wielkich sercach, kiedyś się wypali, będzie coraz trudniej zarówno nam pomagającym, jak i uchodźcom.

Pomimo trudności idziemy wciąż do przodu, niosąc pomoc wszystkim potrzebującym, a potrzeby są ogromne.  Od 20 marca Fundacja ma pod swoją opieką 14 uchodźczyń z dziećmi. Jedenaście osób mieszka w zaadaptowanym na pokoje mieszkalne biurze Fundacji w Bytomiu, kolejne trzy w wynajmowanym przez Fundację mieszkaniu w Chorzowie.

Fundacja doraźnie wspiera kilkadziesiąt osób, zaopatrując ich w art. spożywcze, art. chemiczne, odzież i niezbędne artykuły potrzebne do codziennego życia.

Aktualizacje


 • FUNDACJA ALTERNATA - awatar

  FUNDACJA ALTERNATA

  11.07.2022
  11.07.2022

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Nasz projekt się rozwija, kolejna wspaniała osoba kręci dla nas kilometry. Piotr Michalski przejmuje pałeczkę Cycling for Peace, kibicujemy jego pomysłowi i wam polecamy, 6000 km w dwa miesiące, by wspierać ofiary agresji Rosji na Ukrainę.

  Zdjęcie aktualizacji 98 046

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Rafael Wro - awatar

  Rafael Wro

  12.06.2022
  12.06.2022

  Super inicjatywa! Trzymam kciuki i pozdrawiam! :-)

1 953 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paweł - awatar
Paweł
100
Margot Zet - awatar
Margot Zet
200
Joanna Brzozowska - awatar
Joanna Brzozowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Petr Blažek - awatar
Petr Blažek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Drorowie z drorami starszymi :) - awatar
Drorowie z drorami starszymi :)
300

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij