Zbiórka Na nowy start po pożarze dobytku - miniaturka zdjęcia

Na nowy start po pożarze dobytku Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na nowy start po pożarze dobytku - zdjęcie główne

Na nowy start po pożarze dobytku

6 736 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Nikola Stelmach - awatar

Nikola Stelmach

Organizator zbiórki

Szanowni Darczyńcy,

 

W obliczu nieszczęścia, jakie dotknęło moją rodzinę z głębi serca zwracam się z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie. W nocy, 22 stycznia w małej wsi niedaleko Szczecina, w wyniku ogromnego pożaru moja rodzina straciła dorobek swojego życia. Ten przerażający dramat dotknął całą pięcioosobową rodzinę, której członkami są: dziadek, mama Ania, tata Mariusz, synek Jasiek i ja, córka Nikola. 

Do pożaru doszło w budynku gospodarczym sąsiada, jednak przez silny wiatr pożar szybko przeniósł się na budynki należące do rodziny. W wyniku pożaru spłonął dom dziadka, w którym mieszkał dopiero pół roku, jego warsztat z narzędziami gromadzonymi całe życie, które pozwoliły mu samodzielnie wybudować dom. Podczas pożaru wybuchła również jego szklarnia oraz wiata garażowa z samochodem w środku. 

Druga wiata oraz drugi samochód należały do mamy Ani i taty Mariusza, również doszczętnie spłonęły. Samochód jest niezbędny rodzinie z dwóch powodów – Jaś musi być codziennie dowożony do specjalistycznego przedszkola terapeutycznego w Szczecinie, a po zajęciach do innych specjalistów jak neurologopeda. Drugim powodem są bardzo częste wizyty mamy u lekarzy, która od wielu lat leczy się onkologicznie.

Spaleniu uległ również budynek gospodarczy w którym były przechowywane dokumenty firmy rodziców. W drugim pomieszczeniu znajdowały się wszystkie rzeczy, które nie mieściły się w małym domku mieszkalnym, takie jak pościel, buty, kurtki itp. 

Dodatkowo, pożądane jest jak najszybsze usunięcie pozostałości po pożarze. Z rodziną musimy posprzątać spalone fragmenty budynków oraz ponieść koszty utylizacji spalonych pozostałości.

Choć nie straciliśmy w pełni dachu nad głową to budynek, który nie spłonął całkowicie został zalany wodą. Pożar rozprzestrzeniał się na tyle szybko, że strażacy rozpoczęli od polewania dachu domu wodą by i on nie spłonął. Już teraz, trzy tygodnie po tragedii widoczna jest pleśń i zacieki. Mokre ściany trzeba skuć i wysuszyć by nie doszło do dalszych zniszczeń. 

Ten straszny wypadek to jedyna z rzeczy, która stawia moją rodzinę w ogromnej potrzebie i jest kolosalnym życiowym wyzwaniem. Mama jest wyjątkową kobietą, która od 2012 roku walczy z niezwykle ciężką chorobą - ziarnicę złośliwą, obecnie z wieloma przerzutami. Jej niesłychana siła i determinacja oraz postępy w medycynie dały mamie 11 kolejnych lat życia. Niestety, w pożarze spłonął zapas leków sprowadzanych z USA. Obecnie przyjmuje bardzo kosztowne, mniej skuteczne i nierefundowane leki. Potrzebuje niewyobrażalnej siły do walki z chorobą oraz do dalszego wychowywania mnie oraz mojego brata. Bez wątpienia lekipomogłyby jej tą siłę odzyskać. 

Żywioł ognia poczynił ogromne straty emocjonalne i materialne. 

Pomóżcie mojej rodzinie przekształcić doświadczenie traumy w możliwość odbudowy życia „od nowa”.  

Każda wpłata od Państwa przybliży naszą rodzinę do odzyskania poczucia bezpieczeństwa, stabilności a przede wszystkim motywacji do dalszego życia. 

Z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie, życzliwość i solidarność w obliczu tej tragedii. 

Otwórzmy nasze serca by przynieść ulgę i wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
6 736 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciły 53 osoby
Nikola Stelmach - awatar

Nikola Stelmach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 53

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Joanna - awatar
Joanna
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
V Zamyślenia Pasyjne w Jasienicy 24.03.2024 - awatar
V Zamyślenia Pasyjne w Jasienicy 24.03.2024
2 861
Tomasz Karolina Hania Franek - awatar
Tomasz Karolina Hania Franek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Onkologia (dla wspaniałej pacjentki) - awatar
Onkologia (dla wspaniałej pacjentki)
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej Rosiak - awatar
Andrzej Rosiak
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij