Zbiórka Ineczka walczy o życie - zdjęcie główne

Ineczka walczy o życie

1 430 zł  z 7 600 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Marlena Nowrot - awatar

Marlena Nowrot

Organizator zbiórki

Inka jest kotkiem po przejściach , którego początki życia były dość ciężkie. Mój mąż znalazł naszą kruszynę na kopalni całą mokrą, zmarzniętą i widać gołym okiem, bardzo chorą. Bez wahania postanawia jej pomóc. Zadzwonił do mnie żebym spróbowała znaleźć fundacje, która jej pomoże. Nawiązałam kontakt z bardzo pomocna wolontariuszką, która pokierowała mnie do weterynarza aby stwierdzić jak poważna jest sytuacja kotka. Stwierdzona zostaje hipoplazja móżdżku, zaawansowany koci katar, pasożyty. Kotek trafia do domu wolontariuszki z którą byliśmy w stałym kontakcie. Gdy przebywała w domu tymczasowym zaopatrywaliśmy ją w jedzonko, zawoziliśmy na wizyty weterynaryjne. Zakochaliśmy się w Ineczce i podjęliśmy decyzję o adopcji Inki jak tylko będzie zdrowa. Tydzień́ później Inka słabnie, pojawia się̨ biegunka, bolesność́ wzdętego brzuszka, gorączka. Trafia do przychodni Ivet w Katowicach, gdzie przez kolejne 2 tygodnie a lekarze walczą̨ o jej życie. Jej małe ciałko zostało zaatakowane przez 3 różne pasożyty, które wyniszczają̨ jej układ pokarmowy . Czekaliśmy już̇ tylko na cud, i udało się. Ineczka wyszła z przychodni prosto do swojego nowego domku, do nas.

Sielanka nie trwała długo , teraz Inka musiała podjąć kolejną walkę o życie. W czasie świąt zaczęła słabnąć, nie chciała się bawić, miała znowu bolesność́ wzdętego brzuszka. Każde jej dotknięcie mocno ją bolało. Na początku myśleliśmy, że znów atakują ją pasożyty. Po świętach od razu pojechaliśmy do weterynarza, bo objawy nie ustępowały a wręcz przeciwnie pogarszało się.

Diagnoza – FIP. Wirusowe zapalenie otrzewnej kotów jest wywoływane przez koronawirus kotów. Rokowanie w przypadku FIP jest złe. Mediana okresu przeżycia po zdiagnozowaniu wynosi 9 dni. Bez leku nasza kruszynka nie ma szans na dalsze życie, a widać w jej pięknych oczkach wole życia. Koszt leczenia wynosi minimum 7600 zł. Dlatego kierujemy do was ogromną prośbę abyście pomogli nam zebrać tą kwotę na jej leczenie. Każdy grosz się liczy. Po zakończonym leczeniu jeśli pozostaną pieniążki zebrane ze zbiórki, przekażemy je na rzecz fundacji , która pomogła Ince przy pierwszym leczeniu.


Jeśli  chcesz  śledzić  życie Ineczki zapraszamy na jej profil na Instagramie https://www.instagram.com/kiwaczka_ineczka/

Aktualizacje


 • Marlena Nowrot - awatar

  Marlena Nowrot

  21.03.21
  21.03.21

  Kochani ! Leczenie działa i jest poprawa stanu Ineczki, ale niestety leczenie musi się przedłużyć. Choroba jest na tyle podstępna i nie ustępliwa ,że dalej nie daje spokoju Naszej niuni. Inka bardzo nie lubi zastrzyków i gdy wchodzimy z nią do gabinetu weterynaryjnego chować się w nadziei ,ze jednak jej nie znajdziemy i uniknie bólu. Mimo wszystko dzielnie je znosi ! Nie wiemy jak długo jeszcze potrwa leczenie lecz w tym małym ciałku jest ogromna wola walki :)

  Zdjęcie aktualizacji 65 397

Komentarze


 • Maria - awatar

  Maria

  21.01.21
  21.01.21

  Proszę o dalsze informację o stanie koteczki Maria

1 430 zł  z 7 600 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Marlena Nowrot - awatar

Marlena Nowrot

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Natalia - awatar
Natalia
50
Angelika Polak - awatar
Angelika Polak
100
Bartek - awatar
Bartek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Natalia - awatar
Natalia
20
Joanna - awatar
Joanna
15
Julia Bogdan - awatar
Julia Bogdan
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maria - awatar
Maria
150
MaJa - awatar
MaJa
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij