Zbiórka ...by ogony nadal merdały...... - miniaturka zdjęcia

...by ogony nadal merdały...... Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka ...by ogony nadal merdały...... - zdjęcie główne

...by ogony nadal merdały......

8 720 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Danuta Kadela - awatar

Maria Danuta Kadela

Organizator zbiórki

        Tula - rezydentka Psikątka

        Tula jest ze schroniska. spędziła w nim 3 lata, nie wychodząc z budy. Jadła w budzie i się w niej załatwiała.......

       W Psikątku jest od 7 miesięcy. Początki były ciężkie, prowadziła nocny tryb życia, zaufała jednej osobie i z nią w nocy wychodziła na wybieg... W dzień chowała się w łazience i udawała, że nie istnieje. Małymi krokami do przodu udało się ją przywrócić do w miarę normalnego funkcjonowania w dzień, Wychodzi już razem z innymi psami i odpoczywa na widoku w swoim posłanku, a nawet chodzi na spacery.

       Nie liczę na to, że Tula znajdzie dom, nie jest już młoda, ma co najmniej 12 wiosen, jest czarna, urodą też nie grzeszy...... nadal wymaga intensywnej pracy i socjalizacji i tak już pewnie będzie do końca.

       Takimi psami opiekujemy się w Psikątku, takimi najbardziej skrzywdzonymi przez człowieka i dla nich błagam o dalszą pomoc.

 Bardzo proszę o wsparcie tych Psikątkowych bid.

m.d.k.

Labcia i Charcio już bezpieczne u nas w Psikątku.

       Co łączy te dwa psy? Przede wszystkim łańcuch, wisiały na nim od szczeniaka, od drugiego miesiąca życia..... Wiek - nie mają jeszcze roku. Charcio to w ogóle jeszcze dzieciak półroczny, Labcia ma ponoć 8 miesięcy. Oprócz łańcucha miały obity garnek zamiast miski, zieloną wodę i spleśniały chleb. Nie miały za to budy....

       Labcia jest spod Białogardu, Charcio aż spod Tarnowa. Przyjaciele byli na feriach i zobaczyli Charcia i przywieźli do Psikątka.

      I tak już bezpieczne, spokojne, nakarmione, odzyskują stracone dzieciństwo. Szczególnie Charcio, śpi z Mopcią w łóżku.....

      Aby tak zostało i ogony nadal merdały potrzebujemy funduszy. Jestem wszystkim wdzięczna za każdą złotówkę, cieszę się z każdej wpłaty, ale końcówka zimy nadal ostra i opał zżera  kasę w tempie zawrotnym. Opał i opieka wet. 

Bardzo proszę o pomoc.

m.d.k.

Rudy Dziadek ze schroniska hycla potrzebuje pomocy.

Zabrałam do siebie, bo miał być chory na raka, taka była diagnoza w schronisku w Koszalinie, gdzie trafił po zamknięciu schroniska w Białogardzie. Zabrałam, bo nie chciałam, aby odchodził w samotności w schronisku.

Po długiej kuracji antybiotykowej wszystkie rany mu się zagoiły, guzy wchłonęły i Dziadek czuje się świetnie. Mieszka sobie w domu z suniami i one go sobie ustawiły i jest dobrze.

Gorzej jest z kontaktami z ludźmi. Dziadek jest nieobsługiwalny. Jak tylko poczuje dotyk, natychmiast warczy i atakuje. Nie daje nic przy sobie zrobić i ściąga każdy kaganiec.

Mamy więc problem, a nawet dwa.

Dziadek musi być wykąpany, bo wytarzał się w sikach suni w cieczce. Śmierdzi jak stary cap.

Trzeba też sprawdzić mu ząbki, z japy tez śmierdzi niemiłosiernie i ma problemy z gryzieniem. Przydałoby się tez kontrolnie zbadać krew.

Wszystko to można załatwić w jednym miejscu w Centrum Weterynaryjnym.

Potrzebna są na to pieniądze, na karmę mokrą też.

Stary Dziad i ja bardzo prosimy o wsparcie.

m.d.k.

Na ostatnim zdjęciu Dziadek jeszcze w schronisku w Białogardzie


Decyzja nie była łatwa, ale zostawienie w tamtym miejscu tego psa to byłoby skazanie go na powolną śmierć.


I tak Lucek powiększył, absolutnie nieplanowo, stado psów w Psikątku Tośkowej Ferajny.

Tak, jak powiedzieli mi Panowie pod wiejskim sklepem, to naprawdę dobry pies.

Pies, który swoje w życiu przeszedł, a ma dopiero dwa lata.  Przeszedł katorgę razem z dziećmi. Dzieci zabrała opieka społeczna, pies został i miał zdychać, ukryty  w szopie.

Jest już bezpieczny, ale potrzebujemy wsparcia.  On i wszystkie psy w Psikątku.

Bardzo proszę o pomoc

m.d.k.

Wszystkie Psikątkowe Colisie i Collaki proszą o grosik na karmę i opiekę wet.

W sumie jest ich 9. Śniadzi Plastikożercy to dwie dziewczyny - Pomisia i Siasia oraz chłopcy -  Fistaszki. Doszła jeszcze ich mama z pseudo. 

 Kolejna trójka jest z dawnej hodowli FCI, wyrzuconej z ZKwP,  teraz w Burku i Kocurku. Przyjechały cztery,  jeden odszedł za TM.....

Teraz są tutaj bezpieczne, tu jest ich tymczasowy dom, zanim znajdą taki prawdziwy na całe życie. Oprócz spokoju potrzebują jeszcze dobrej karmy, a  trójka z Burka i Kocurka, dodatkowej diagnostyki.

A na to wszystko potrzebne są pieniądze.....

Bardzo proszę o wsparcie.

m.d.k.

Zbiorka stoi... wiem, prawie wszyscy mamy kłopoty, różne... nie tylko finansowe.

Ale tu chodzi o bezpieczeństwo i dobrobyt zwierząt. Miały i tak szczęście, trafiły tutaj i są zaopiekowane. I tak musi zostać, musi....

Na zdjęciu głównym jest Mopcia z pseudohodowli. PSEUDUCH oddaje wyeksploatowane, chore, zaniedbane sunie.  Mają tylko przynosić zysk.... Walczymy o oczka Mopci, grozi jej ślepota. Wierzymy w cuda. Ale na cuda potrzebne są pieniądze.

Bardzo proszę o pomoc.

m.d.k.


Zbiórka stanęła...... a psy cały czas potrzebują wsparcia. Jest coraz zimniej, na węgiel na pewno nie będzie nas stać w tym roku. Musimy jakoś  przetrwać, czy się uda? Ja, wieczna optymistka zaczynam wątpić...

Błagam o pomoc dla nich, by mogły godnie żyć.

m.d.k.

PILNIE POTRZEBUJEMY POMOCY !

       Udało się, Czarny z łańcucha w drodze po nowe życie.  Taki łańcuszek ludzi dobrej woli, sprawił, że Czarny jest już bezpieczny, nie smaży się w słońcu bez wody......

Dziękuję wszystkim za pomoc, za każdą złotówkę i proszę o dalsze wsparcie.

m.d.k.


          Nazywam się Maria Danuta Kadela.

          Bezdomniakami zajmuję się od ponad 30 lat. najpierw były koty u mnie w domu od 1986 roku aż do 2009 do otwarcia schroniska w Szczecinku.  W międzyczasie współorganizowałam i poprowadziłam dwa przytuliska, jedno w samym Szczecinku przy ul. Szczecińskiej, drugie w Buczku. Po drodze walka o schronisko dla zwierząt takie wymarzone, jak drugi dom i takie też powstało, bo pracowałam przy jego projekcie. W wolnych chwilach praca  nad projektem nowej UoZ w pierwszej Koalicji dla Zwierząt.  No i nieustanne ratowanie psów, szczególnie TTB, wtedy masowo usypianych w schronach. To czasy Dogomanii. I jeszcze walka z hyclem z Białogardu, wieloletnia, którą przypłaciłam utratą zdrowia, ale mimo wszystko warto było, schronisko został zamknięte.

         W latach 2009 - 2012 byłam kierownikiem Schroniska dla Zwierząt w Szczecinku. W 2013 roku GLW uznał to schronisko za najlepsze w Polsce pod względem dobrostanu zwierząt, infrastruktury i zarządzania. Niestety, w 2019 zmuszono mnie do przejścia na emeryturę,... samo życie.

        Jako typowy pracoholik nie wyobrażałam sobie siebie siedzącej w domu bezczynnie, gdy dookoła tyle nieszczęść psio kocich. Pierwszy projekt " Psilądek Nadziei" pod patronatem Fundacji Dobrych Zwierząt nie wypalił, przegrałam z nieżyczliwymi sąsiadami, ale bezpieczeństwo moich psów, moje zdrowie i życie moich bliskich było ważniejsze. zostawiłam wszystko.... 

        Spokój odzyskaliśmy w małej osadzie z przyjaznym sąsiedztwem. I powstał nowy projekt " Psikątek Tośkowej Ferajny". również pod patronatem Fundacji Dobrych Zwierząt. Już nie tylko staruszki, a pomoc biednym ludziom w  utrzymaniu zwierząt na wioskach, sterylizacja i kastracja, aby ograniczyć bezdomność, w skrajnych wypadkach zabieranie zwierząt. Bez upubliczniania na FB, bez hejtu, bez nagonek. I wtedy szukanie nowych domów.

        Dzięki pomocy finansowej i rzeczowej przyjaciół szło dobrze. Mogłam pomagać też psom z zamkniętego schroniska hycla z Białogardu.  I tak grono rezydentów powiększyło się o Dziadka od hycla, którego nikt nie chciał i owczarka nad którym hycel się znęcał i opublikował  z tego film na FB. Owczarek będzie do adopcji, ale jego socjalizacja jeszcze  trochę potrwa.

        Dobra passa skończyła się, kiedy stanęły adopcje....

       Na razie wstrzymuję się z przyjmowaniem psów, nawet tych z Białogardu, wioskowych też już nie. Mam miejsce, ale samo miejsce to za mało. Nie mam pieniędzy na opiekę weterynaryjną, kończy mi się też zapas jedzenia.  

        Proszę o pomoc, aby przetrwać z nimi ten zły czas. Wiem, są ważniejsze zbiórki,  ludzkich dramatów jest mnóstwo, dlatego ta zbiórka to dla mnie ostateczność, ale nie mam wyjścia. One też chcą godnie żyć

m.d.k.

 Na zdjęciach:

Nero - owczarek z filmiku hycla w schronisku w Koszalinie ( zdjęcie ze schroniska w Koszalinie) i Nero po tygodniu u mnie.

Dziadek - chory, problemowy, stary piesek ze schroniska hycla ( zdjęcie ze schroniska w Koszalinie) i u mnie.

Dino - niewychodzący z budy w schronisku u hycla i u mnie.

Czarnemu pieskowi ze zdjęcia głównego  obiecałam zabranie z łańcucha........... Czarny już w domu.

Norbik - w schronisku w Białogardzie i u mnie, od szczeniaka w schronisku, 6 długich lat.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.12.2022
  25.12.2022

  Witam. Mam nadzieję ze uda sie zebrać troszkę pieniążków. Pozdrawiam .izabela zajac

  • Maria Danuta Kadela - awatar

   Maria Danuta Kadela - Organizator zbiórki

   25.12.2022
   25.12.2022

   Bardzo dziękuję, mamy nadzieję, że się uda. Pozdrawiam serdecznie m.d.k.

 • Wioletta Dzienisowicz - awatar

  Wioletta Dzienisowicz

  12.10.2022
  12.10.2022

  Bazarek

  • Maria Danuta Kadela - awatar

   Maria Danuta Kadela - Organizator zbiórki

   13.10.2022
   13.10.2022

   Bardzo dziękuję. Wysyłam w poniedziałek. Pozdrawiam serdecznie.

 • Ada i Deksa - awatar

  Ada i Deksa

  01.06.2022
  01.06.2022

  Pozdrawiamy 🐾🐕😂

  • Maria Danuta Kadela - awatar

   Maria Danuta Kadela - Organizator zbiórki

   01.06.2022
   01.06.2022

   Bardzo dziękuję za wsparcie. Również serdecznie pozdrawiam.

8 720 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 147 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maria Danuta Kadela - awatar

Maria Danuta Kadela

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 147

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Joanna - awatar
Joanna
20
Ewa Samoraj - awatar
Ewa Samoraj
40
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pedro - awatar
Pedro
21
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Alex - awatar
Alex
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij