Panleukopenia zbiera żniwa w domu tymczasowym.
Proszę Was o pomoc w tej niestety bardzo nierównej walce 😞
Kropka. Panleukopenia zabrała ją w ciągu półtorej dobry od wystąpienia objawów.
Przyszała do mnie na DT, żeby dać jej lepsze życie, bezpieczeństwo, pełną miskę i ludzkie kolana. Przyszła z budowy. Bała się człowieka ale pokochała Lori, starszą tymczaskę, która także dopiero co u nas zagościła.
Kropka bała się brania na ręce. Nie gryzła ale cała sztywniała. Rosła, bawiła się a ja jej do niczego nie zmuszałam. Była filigranowa i miała cudne, duże, okrągłe oczy.
We wtorek, kiedy wystąpiły objawy, wróciłam do domu o godz. 22.
Pojechałam z Kropeczką do weterynarza mając nadzieję, że wymioty są spowodowane zmianą karmy.
Niestety, test wskazał panleukopenie 😞
Kotka bardzo szybko zaczęła wpadać we wstrząs. Dostała steryd. Dostała także kroplówkę, surowicę, antybiotyk. Została w lecznicy. Jak wracałam do domu - było już po godzinie 5 rano.
Po 4 godzinach obudził mnie telefon, że mam odebrać Kropeczkę. Pojechałam po nią po pracy, po g. 19. Wtedy dostałam w rękę jej wyniki krwi. I myślałam, że spadnę z krzesełka. Leukocuty na poziomie 0,6 ❗ Lecznica nalegała, żeby zabrać kotkę jednocześnie dając mi zalecenie, że powinna być pod stałą opieką weterynarza i pod kroplówkami.
W najgorsze 2,50 godziny po zabraniu kotki i szukaniu jednocześnie miejsca, gdzie mogą ją przyjąć - mała dostała wstrząsu i w drodze do lecznicy zmarła mi na rękach. To był koszmar oblany gorzkimi łzami 😞
Zakupiłam surowicę dla czterech kotów z najniższą odpornością, żeby ich zabezpieczyć.
Surowicę canglop dostała kotka z Padaczką, która jest u mnie w domu tymczasowym; Baffi pers, którego uratowałam od ulicy w styczniu bieżącego roku i który jest u mnie w domu tymczasowym; Matylda po operacji tydzień temu i usunięciu kamieni z pęcherza, która ma już ok 9 lat i także jest u mnie w domu tymczasowym; Bobby Brown ok. 4- miesięczny, który jest po antybiotykach w związku z zapaleniem jelit i który także jest u mnie w domu tymczasowym.
Dwa dni później, kiedy szorowałam mieszkanie, zaczęła wymiotować Lori.
Dorosła, ponad 5-letnia koteczka. Przybrana matka Kropeczki.
Lori kiedyś miała dom. Ale średnio trafiła, jej Pani przegrała z alkoholem a Kotka trafiła na ulicę. Żyła tam przeszło 3 lata. W tym roku została w końcu odłowiona na kastracje aborcyjną. W lecznicy test paskowy pokazał, że Kotka ma białaczkę. Na szczęście testy PCR wyszły ujemne. Później okazało się, że zęby Kotki wołają wręcz o ratunek. Spędziła w lecznicy prawie miesiąc i okazało się, że to bardzo urocza, aczkolwiek kochająca tylko człowieka, Kocia. Nie mogła wrócić na ulicę, gdzie i tak bardzo źle sobie radziła. Postanowiłam dać jej dom tymczasowy. I codziennie obserwowałam, jak się otwierała. Patrzyłam, jak przygarnęła tą małą Kropeczkę i jak bardzo była cierpliwa wobec tej malutkiej kici.
Jak tylko Lori zaczęła wymiotować od razu telefon do lecznicy i na godzinę 16 byliśmy już u weterynarza. Niestety testy potwierdziły czarny scenariusz 😞
Teraz walczymy. Każdego dnia, codziennie, jestem z Lori u weterynarza. Spędzam tutaj całe dnie.
Każdego dnia walczymy o surowicę.
Każdego dnia przyjmujemy kroplówki i zestaw leków aby dalej walczyć.
Sprawdzamy poziom Leukocytów i walczymy, aby je podnieść.
Ta codzienna walka jest okraszona ciężkimi rachunkami na koniec dnia.
A przecież w domu są inne Koty na tymczasie, które potrzebują też ochrony póki Lori walczy z wirusem.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!