Znaleziony przy S7 z raną szyi.

3 457 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Rozliczenie zbiórki: Kwota ponad koszt na fakturze zostanie przeznaczona na leki dla Didi, Bianki i Pimpusia, które muszą je przyjmować stale, a na które nie ma zbiórki.

Zbieramy na leczenie i operację psa znalezionego przy S7.  Żył w bólu, bo ma zwichniętą łapę, zmarłby w cierpieniu, bo ma również babeszjozę.  Gdyby nie został wypatrzony przy S7 w ostatnich dniach października, dzisiaj by już prawdopodobnie nie żył. Więcej pod zdjęciem i w aktualizacji. 

Ma dużego guza, ranę na szyi prawdopodobnie od linki, drobne zranienia na całym ciele i jest wnętrem. Czeka go diagnostyka, operacja i leczenie. To dwudziesty dziewiąty pies pod naszą opieką, nie damy rady opłacić leczenia. A zostawić go tam nie miałyśmy sumienia. Zanim zostałby odłowiony, prawdopodobnie straciłby życie pod kołami samochodów. A gdyby trafił do schroniska, z którym gmina ma podpisaną umowę, nikt by guza mu nie leczył.

Koniec października. Powrót z drugiego domu tymczasowego, zawiozłyśmy szczenięta do przygotowania do adopcji.  Śpieszy się, bo w naszym domu tymczasowym czeka 25 psów, część z nich stara, chora i musi dostać lekarstwa. Już blisko, S7,  gmina Białobrzegi, do Radzanowa rzut beretem, zaraz zjazd będzie do domu. Nagle, w miejscowości Kamień, miga pod wiaduktem na drodze dojazdowej, na brzegu S7, małe wychudzone ciałko.  Szybki nawrót. Udaje się złapać. To piesek. Wychudzony, przerażony, z raną na szyi i wielkim guzem. Rana wygląda na zrobioną drutem. Czy ktoś go chciał powiesić? Czy przywiązał w lesie do drzewa i psu udało się wydostać z pętli? Ma mniejsze rany na całym ciele. Był maltretowany. Przy oględzinach rany pod skórą na szyi wyczuwalny wielki guz. Dalsze oględziny pokazują że znajdek jest wnętrakiem.  Zbieramy na leczenie małego znajdka, któremu udało się przeżyć. 

Aktualizacje


 • Fundacja "Psi Grosz" - awatar

  Fundacja "Psi Grosz"

  17.11.2022
  17.11.2022

  Joker dzisiaj pojechał na operację. Usunięto mu jądra, co wiązało się z otwarciem jamy brzusznej, bo był wnętrakiem. Łapę ponownie prześwietlono i zbadano i odstąpiono od operacji, mimo wcześniejszych zaleceń. Uszkodzenie łapy okazało się urazem starym, z którym pies nauczył się funkcjonować. Ponieważ w tej sytuacji łączne koszty leczenia nie przekroczą 1500 zł kończymy zbiórkę. Nadliczbową kwotę przeznaczymy na naszą geriatrię- Didi, Pimpka i Melanii- muszą stale zażywać lekarstwa. Zbiórka Melanii stanęła w miejscu, Pimpek i Didi nie mają żadnej. Osoby, które chcą by im zwrócić wpłacone pieniądze, mogą proszone są o poinformowanie nas. Jest taka techniczna możliwość na tym portalu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc. Załączam opis i koszt dzisiejszego zabiegu i diagnozy.

  Zdjęcie aktualizacji 105 779

Komentarze


 • Zbiórka (Anna) - awatar

  Zbiórka (Anna)

  04.11.2022
  04.11.2022

  • Fundacja "Psi Grosz" - awatar

   Fundacja "Psi Grosz" - Organizator zbiórki

   04.11.2022
   04.11.2022

   Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc

3 457 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 124 osoby

Wpłaty: 124

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
112
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jagoda - awatar
Jagoda
4
Marzena Szklanny - awatar
Marzena Szklanny
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
olga - awatar
olga
10
Joanna Arvaniti - awatar
Joanna Arvaniti
20
Olaa - awatar
Olaa
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij