Bubuś jest 8-letnim kotem rasy sfinks, był od zawsze wspaniałym kotem, pełnym energii, uwielbiał różne zabawy, wygrzewać się na parapecie, obserwując, co dzieje się na zewnątrz. Zawsze wiernie czekał przy drzwiach na nasz powrót do domu i witał głośnym miauczeniem, lecz wszystko ucichło…
Nasze nieszczęście zaczęło się w listopadzie 2023 r. od rutynowego badania kontrolnego krwi, które było potrzebne przed zabiegiem usunięcia kamienia nazębnego. Potem w wynikach już się zaczęło dziać z uciekającym białkiem. W międzyczasie mieliśmy badanie echa serca i czekaliśmy, wtedy problem zaczął się ujawniać puchnięciem łapek, więc potrzebne były kolejne badania, czyli USG i badanie moczu. Na wizycie z USG okazało się, że w nerkach są poważne zmiany typu chłoniak oraz w jelitach też nie za ciekawie, więc kolejne badanie krwi, które były gorsze od poprzednich.
Bubuś zaczął się coraz gorzej czuć. Dostał leki, po których nie poprawiało się. Padła decyzja o pilnej biopsji nerek, którą musieliśmy wykonać w innym mieście. Przerażała mnie myśli narkozy i stanu mojego kociego synusia, a zarazem koszta, jakie do tej pory ponieśliśmy na podstawowych badaniach. W biopsji nerek nie wykryto komórek nowotworowych. Kolej przyszła na sprawdzenie jelit, czyli badanie histopatologiczne. Wybraliśmy się, więc na kolejne badanie, oczywiście znowu ogromny stres dla mnie, jak i dla Bubusia.
Czekając na telefon, jak udało się badanie dostałam informację, że zabieg nie może się odbyć, kot ma guza 3cm w okolicy serca. Zamarłam i nie mogłam wydusić z siebie słowa. Stwierdzili, że skoro przy echo serca 2 miesiące wcześniej nic nie było,
to najprawdopodobniej są to przerzuty. Ta wiadomość była dla mnie jak wyrok śmierci dla Bubusia. Zrobili biopsje tego guza, która wyszła niejednoznaczna. Po naciskaniu na lekarza o wytłumaczeniu dokładnie, co to za guz uzyskałam informację, że do końca nie jest pewny,
czy to nie jest powiększony węzeł chłonny. Moja wściekłość i bezradność sięgała już zenitu. Postanowiłam sięgnąć opinii innego lekarza, bo kot puchł, jak balon, do tego ciągle tylko spał, a czas uciekał. Miałam już dosyć kolejnych badań, które są bardzo kosztowne. Lekarz potwierdził, że dla niego ta zmiana w obrębie serca to węzeł chłonny. Badanie jelit było na cito, więc podjęliśmy decyzję o zrobieniu tego.
Parę dni przed zabiegiem Bubuś poczuł się fatalnie, przestał jeść i pić, do tego doszła okropna biegunka, więc nie zastanawiając się skończyliśmy na kroplówka do dnia badania jelit. Przy zabiegu okazało się, że jelita nie mają żadnych zmian, ale było dużo płynu w otrzewnej.
Luty był dla nas bardzo wyczerpującym miesiącem, finansowo, zdrowotnie, jak i psychicznie. Mamy za sobą 3 narkozy w ciągu miesiąca i mnóstwo badań. Czekamy na kolejne, ale już jest ciężko finansowo. Prosimy o wsparcie🙏
AKTUALIZACJA:
12.03. Dzisiaj wizyta kontrolna USG, RTG, pobranie moczu oraz kolejna partia leków. Brak płynu w otrzewnej oraz znacznie zmniejszony obrzęk klatki piersiowej. Jelita również lepiej wyglądają.
Dziękuję wszystkim, jak i każdemu z osobna za wsparcie. Jestem Wam bardzo wdzięczna ❤️
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!